Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy jest duża różnica na drzwiach z U=98 i 79


Recommended Posts

Zamówiłem drzwi kmt i wziąłem stalową ościeżnicę z wkłądem xps, ale jest jeszcze aluminowa z wkładem drwenianym. Warto dopłacić, czy to bardziej marketing? Różnica to jakieś 700 zł. Dziwi mnie trochę bo xps jest chyba lepszym izolatorem niż drewno.No coś tam jakoś testują i obliczają to więc nie wiem. Mogę jeszcze zmienić do jutra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korleon Róznica wynikająca z U tych drzwi , mówi że rocznie bedzie między nimi róznica 36Kw , poprzez straty energii cieplnerj z domu  na zewnatrz , w skali sezonu zimowego . Jesli dom bedziesz ogrzewał gruntowa PC  to te drzwi  z gorszym U wygernertuja Tobie straty wieksze o jakieś 12-15 pln w skali sezonu grzewczego . Jak podzielisz te 700 pln przez 15  wyjdzie tobie zwrot inwestycji już w 47 roku eksploatacji domu . Warto ? Sam sobie odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jbloch napisał:

Korleon Róznica wynikająca z U tych drzwi , mówi że rocznie bedzie między nimi róznica 36Kw , poprzez straty energii cieplnerj z domu  na zewnatrz

Jak to policzyłeś? Przecież to oczywiste, że to pomyłka i  U=0,98 i 0,79 W/m²K czyli różnica 0,19W/m²K. Przy drzwiach 2m2 daje to 0,38W/K (wata - nie kilowata).

Czyli różnica żadna - znacznie większe znaczenie i wpływ na rachunki będzie szczelność tych drzwi, szczelność montażu i wielkość mostka (np. im bardziej styropian elewacyjny wjedzie na ościeżnicę, tym mostek będzie mniejszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skali sezonu grzewczego  wyjdzie ~36 kwh strat przez drzwi . kto jak kto  ale Ty raczej umiesz to policzyć . Ale nie  chodzi tutaj o jakośc mega dokładnośc tych obliczeń , tylko  o fakt  ze  te dzrwi to kolejny bełkot marketingowy . I tak jest  na każdym kroku , ludzie się nabieraja na np cudowną farbę energooszczędną  do elewcji , albo na piec indukcyjny  który - według  marketingowców - jest prawie tak samo sprawny  jak PC , NO I ILE TAŃSZY DO pc TYLKO COS 20 PARĘ KOŁA . Ech ludzie nie umieją sobie po proistu policzyć róznych rzeczy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jbloch napisał:

W skali sezonu grzewczego  wyjdzie ~36 kwh strat przez drzwi . kto jak kto  ale Ty raczej umiesz to policzyć . 

A, teraz liczymy kWh, a nie kW? OK. W mojej lokalizacji przy moich wymiarach drzwi to by się przełożyło na 28,75kWh/r.

Mogę też powtórzyć resztę swojej wypowiedzi - że znacznie ważniejsza szczelność i mostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczyło  różnicy  współczynnika  U . Zakładam że drzwi sa w tym przypadku tak samo szczelne .Zakładam że drzwi zostaną tak samo zamontowane .OK przy Twoich drzwiach  w Twojej lokalizacji , zapewne tak jest jak podajesz . Mocno zaokrągliłem w ,,górę " Zaokragloiłem  róznicę U do 20W/(m2K) , przyjąłem 2,5M2 drzwi , przyjąłem  sezon grzewczy 150 dni , dlatego ta  strata wyszła większa niż u Ciebie . Chodziło tylko o to czy opłaca się inwestycja ,czy nie, w te droższe drzwi . Oczywiście  nie wiem czy pytający mieszka w Suwałkach  czy też Zielonej Górze , nie wiem czy  pytający nie jest ciepłolubny i ma np w domu +24*C zimą , ale to nic nie zmienia , wartość straty energii między tymi dwoma rodzajami drzwi , jest na tyle mała , ze moja odpowiedź brzmi  ( jednak poparta ~obliczeniami ) szkoda kasy na droższe dzrwi , patrząc przez aspekt ekonomi , ale to i tak nie  zmienia faktu że pytający kupi np te droższych  drzwi , bo mu się będą bardziej optycznie podobały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...