Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wnoszenie bufora


maaszakk

Recommended Posts

Głupie pytanie. Jak poradziliście sobie z wniesieniem bufora do chałupy, z niewielką tylko pomocą drugiej osoby? Bo pojemność 800-1000l z wężownicą cwu to już waga zdrowo powyżej 100kg.

Może solidnie czymś owinąć zbiornik żeby nie uszkodzić króćców (mam sporo wełny do ocieplenie poddasza + folia) i przeturlać na płasko po ziemi pod schody, na schody deski i wciągnąć na linach do środka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia indywidualna. Widziałem nawet rozbieranie ściany w celu włożenia wyposażenia. 100 kg to niewiele, ja wnosiłem i wynosiłem kocioł o masie 350 kg i to po schodach do piwnicy. Możesz użyć belki albo podesty z drewna (byle nie ze stali) i po nich ślizgać kocioł, moze też użyć platformę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ratpaw napisał:

Kwestia indywidualna. Widziałem nawet rozbieranie ściany w celu włożenia wyposażenia. 100 kg to niewiele, ja wnosiłem i wynosiłem kocioł o masie 350 kg i to po schodach do piwnicy. Możesz użyć belki albo podesty z drewna (byle nie ze stali) i po nich ślizgać kocioł, moze też użyć platformę.

Dzięki. Tak właśnie to widzę. Też kiedyś pomagałem wnosić kocioł do piwnicy. Ale wtedy było nas trzech, a kocioł został dowieziony pod same schody do piwnicy. Teraz u mnie niestety nie ma luksusu, bufor musiałbym donieść te kilkadziesiąt metrów "na plecach", bo niczym większym nie dojadę, stąd pomysł na położenie go na płasko i przeturlanie, więc najbardziej tutaj boję się o skuteczne zabezpieczenie króćców i czy to nie wpłynie negatywnie na wężownicę cwu w środku (choć nie powinno). Cóż, będę kombinował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 13:53, maaszakk napisał:

...Może solidnie czymś owinąć zbiornik żeby nie uszkodzić króćców (mam sporo wełny do ocieplenie poddasza + folia) i przeturlać na płasko po ziemi pod schody, na schody deski i wciągnąć na linach do środka?

Wełna ugnie się pod ciężarem baniaka i coś uszkodzisz. Jak już to paski twardego styropianu lub styroduru wzdłużnie, tak grubego żeby króćce się schowały i okręcić taśmą klejącą lub folią do pakowania. Końcówki króćców można też zabezpieczyć gwintowanymi korkami/nakrętkami.  Ja radziłem sobie z pomocą dwu dorosłych synów i solidnego wózka dwukołowego. Ale po schodach do piwnicy z zakrętem, to już trzeba było wykazać się siłą i godnością osobistą. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...