Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Wygrzewanie wylewki z rekuperacją


tomot79

Recommended Posts

W wrześniu planuję wygrzewać wylewkę, nie mam jeszcze podłączonej rekuperacji, czy bez niej mogę wygrzewać. Planowałem reku uruchomić po skończeniu prac pylących typu gładz o malowaniu aby syf nie krążył w rurach- na wiosnę.

Czy po wygrzaniu, przez zimę utrzymywać w domu jakąś min temperaturę, czy od czasu do czasu włączyć podłogówkę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z celów wygrzewania jest osuszenie wylewki na całej jej grubości. Jak powietrze nad wylewką będzie miało wysoką wilgotność względną, to nie odbierze tej wilgoci od wylewki czyli nie wyschnie. A że w nowym domu murowanym wilgoci technologicznej jest dużo to powietrze tam z natury jest wilgotne. Jak nie wentylacja, to wietrzenie non stop albo oprócz wygrzewania wstawienie osuszania czy odpalenie klimy będzie potrzebne.

Jeżeli rekuperator będzie z odzyskiem wilgoci (co polecam) to gdy zdecydujesz się go uruchomić, to włącz bypass, żeby tej wilgoci nie odzyskiwał. Jak możesz zostawiać uchylone okna we wszystkich pomieszczeniach, to powinno być przez większość czasu skuteczniejsze, niż wentylacja.

Tak czy inaczej mierz wilgotność względną i szukaj sposobu na jej obniżanie (a jak będzie przekraczała 90% przy dobrze wskazującym w tym zakresie higrometrze, a im bardziej ekstremalne wartości tym bardziej higrometry przekłamują, to osuszanie będzie znikome i trzeba  znacznie poprawić wymianę powietrza bądź odpalić osuszacz albo klimę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...