Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika hybrydowa z falownikiem DEYE


Karol82w

Recommended Posts

2 godziny temu, stos napisał:

Cały czas mnie zastanawia, kto wymyślił idiotyzm że każdy magazyn ma MOC wyrażoną w kW-ach.

Magazyn ma POJEMNOŚĆ wyrażoną w kWh.

Magazyn ma zarówno parametr pojemności nominalnej (czyli określający ilość energii którą może zmagazynować), jak i mocy maksymalnej (czyli określający jaką moc maksymalną może oddawać w sposób ciągły). Moc maksymalna to iloczyn napięcia magazynu i maksymalnego, dopuszczalnego prądu rozładowania.

Inaczej mówiąc z punktu widzenia ZE magazyn to jest generator energii, jak panele foto. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stos napisał:

No właśnie, nie rozumiesz.

Twoja definicja magazynu obejmuje również UPS-y więc jest idiotyczna. Tak jak podawanie mocy akumulatora.

Tam podałeś nie tylko definicję ale również to:

W przypadku gdy magazyn energii elektrycznej wchodzi w skład jednostki
wytwórczej lub instalacji odbiorcy końcowego przyłączonej do sieci danego operatora
systemu elektroenergetycznego, posiadacz tego magazynu jest obowiązany przekazać
temu operatorowi informację, zgodnie z wzorem określonym w przepisach wydanych
na podstawie ust. 9, zawierającą dane, o których mowa w ust. 6, w terminie 7 dni od
dnia oddania tego magazynu do eksploatacji.

To nie jest moja definicja tylko cytat z ustawy.

I nie obejmuje ona UPSa. UPS (np. taki do komputera) nigdy nie oddaje energii do sieci elektroenergetycznej. Zasila jedynie odbiorniki energii.

Więc wygląda na to, że to ty niewiele rozumiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minutes ago, k_pec said:

Magazyn ma zarówno parametr pojemności nominalnej (czyli określający ilość energii którą może zmagazynować), jak i mocy maksymalnej (czyli określający jaką moc maksymalną może oddawać w sposób ciągły). Moc maksymalna to iloczyn napięcia magazynu i maksymalnego, dopuszczalnego prądu rozładowania.

Inaczej mówiąc z punktu widzenia ZE magazyn to jest generator energii, jak panele foto. 

 

A jaką moc ma elektrownia atomowa?

Taką jaką ma generator parowy, czy moc bomby atomowej gdy reaktor jądrowy rozpocznie reakcję łańcuchową.

A jaką moc ma elektrownia wodna?

Taką jak generatory prądu napędzane wodą, czy energię wody gdy tama się zawali.

Dajecie sobie robić wodę z mózgu przez lobby energetyczne. :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, chcialbympompe said:

To nie jest moja definicja tylko cytat z ustawy.

I nie obejmuje ona UPSa. UPS (np. taki do komputera) nigdy nie oddaje energii do sieci elektroenergetycznej. Zasila jedynie odbiorniki energii.

Więc wygląda na to, że to ty niewiele rozumiesz.

Zrozumiałeś ten tekst wytłuszczony? Chyba nie, bo byś tego nie napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, chcialbympompe said:

W przeciwieństwie do ciebie zrozumiałem.

Od kiedy to urządzenia podłączone do gniazdek elektrycznych wchodzą w skład instalacji odbiorcy końcowego?

 

od zawsze

Pewnie nie słyszałeś o UPS-ach bezpośrednio podłączonych do rozdzielnicy. Gdybyś to wiedział takich bredni byś nie wypisywał.

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, stos napisał:

od zawsze

Pewnie nie słyszałeś o UPS-ach bezpośrednio podłączonych do rozdzielnicy. Gdybyś to wiedział takich bredni byś nie wypisywał.

Wiesz co? Zabrnąłeś bardzo daleko w swoich niezbyt mądrych teoriach i dalsze dyskusja z tobą pewnie nie zmienią twoich poglądów.

Nie opieraj się na "braku reakcji" jakiegoś szeregowego pracownika zakładu energetycznego, który "nie zasugerował" konieczności zgłoszenia magazynu tylko zwróć się z zapytaniem oficjalnym kanałem czy magazyn trzeba zgłaszać czy nie jeżeli nie przyjmujesz do wiadomości tego, co wszyscy piszą.

Współczuję tylko elektrykowi, który wykonuje u ciebie przegląd instalacji bo zapewne zmuszasz go do sprawdzenia każdej żarówki, suszarki do włosów, telewizora i co tam jeszcze masz podłączone do gniazdek 😀

By sprowadzić wątek na właściwe tory zacytowałem zapisy ustawy. Ty odebrałeś to jako atak na siebie i teraz stałem się dla ciebie wrogiem, któremu próbujesz zarzucać brak wiedzy, głupotę czy co tam jeszcze w twojej głowie się urodziło.

Przeczytaj wątek na spokojnie, przemyśl i wyciągnij wnioski.

Spokojnego weekendu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, chcialbympompe said:

Wiesz co? Zabrnąłeś bardzo daleko w swoich niezbyt mądrych teoriach i dalsze dyskusja z tobą pewnie nie zmienią twoich poglądów.

Nie opieraj się na "braku reakcji" jakiegoś szeregowego pracownika zakładu energetycznego, który "nie zasugerował" konieczności zgłoszenia magazynu tylko zwróć się z zapytaniem oficjalnym kanałem czy magazyn trzeba zgłaszać czy nie jeżeli nie przyjmujesz do wiadomości tego, co wszyscy piszą.

Współczuję tylko elektrykowi, który wykonuje u ciebie przegląd instalacji bo zapewne zmuszasz go do sprawdzenia każdej żarówki, suszarki do włosów, telewizora i co tam jeszcze masz podłączone do gniazdek 😀

By sprowadzić wątek na właściwe tory zacytowałem zapisy ustawy. Ty odebrałeś to jako atak na siebie i teraz stałem się dla ciebie wrogiem, któremu próbujesz zarzucać brak wiedzy, głupotę czy co tam jeszcze w twojej głowie się urodziło.

Przeczytaj wątek na spokojnie, przemyśl i wyciągnij wnioski.

Spokojnego weekendu.

Wydaje mi się że ja lepiej od Ciebie i innych tutejszych dyskutantów znam sytuację w moim domu i co tu widział pracownik PGE.

Zadam Ci ostatnie pytania.

Czy UPS zasilający cały dom jest UPS-em którego zgłaszać nie trzeba, czy magazynem który zgłosić trzeba?

Jak to się ma w przypadku gdy ten UPS zasila 1/2 czy 1/4 domu czy pojedynczy komputer/serwer?

Gdzie jest granica między UPS-em a magazynem?

Podobnie jest w sytuacji BTS-a który jest zasilany przez UPS. Czy oni mają tam UPS czy magazyn?

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, chcialbympompe said:

W przeciwieństwie do ciebie zrozumiałem.

Od kiedy to urządzenia podłączone do gniazdek elektrycznych wchodzą w skład instalacji odbiorcy końcowego?

Jeszcze jedna uwaga odnośnie urządzeń podłączonych do gniazdka.

Wiele razy się zdarza że inwerter PV jest do sieci wewnętrznej podłączany przez gniazdo 3-fazowe np w garażu.

Czy ten inwerter w takim wypadku nie wymaga zgłoszenia do ZE. Przecież jest on tylko włączony do gniazdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, stos napisał:

Wydaje mi się że ja lepiej od Ciebie i innych tutejszych dyskutantów znam sytuację w moim domu i co tu widział pracownik PGE.

Zadam Ci ostatnie pytania.

Czy UPS zasilający cały dom jest UPS-em którego zgłaszać nie trzeba, czy magazynem który zgłosić trzeba?

Jak to się ma w przypadku gdy ten UPS zasila 1/2 czy 1/4 domu czy pojedynczy komputer/serwer?

Gdzie jest granica między UPS-em a magazynem?

Podobnie jest w sytuacji BTS-a który jest zasilany przez UPS. Czy oni mają tam UPS czy magazyn?

Cytat

Jeszcze jedna uwaga odnośnie urządzeń podłączonych do gniazdka.

Wiele razy się zdarza że inwerter PV jest do sieci wewnętrznej podłączany przez gniazdo 3-fazowe np w garażu.

Czy ten inwerter w takim wypadku nie wymaga zgłoszenia do ZE. Przecież jest on tylko włączony do gniazdka.

Nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. W ustawie na początku masz definicję magazynu energii.

magazyn energii elektrycznej – instalację umożliwiającą magazynowanie energii
elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej 

Jeżeli masz jakieś UPSy czy inne ustrojstwa, które nie wprowadzają energii do sieci to po prostu dalej nie czytasz bo to ciebie nie dotyczy. A ty pomijasz definicję i próbujesz pod dalsze zapisy ustawy podciągać urządzenia, których ona nie dotyczy.

Poza tym dodanie magazynu zmienia moc generowaną (z tym się akurat niezbyt zgadzam ale przepis to przepis) a samo to wymaga zgłoszenia do ZE.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, chcialbympompe said:

Nie siej zamętu i nie wprowadzaj ludzi w błąd. W ustawie na początku masz definicję magazynu energii.

magazyn energii elektrycznej – instalację umożliwiającą magazynowanie energii
elektrycznej i wprowadzenie jej do sieci elektroenergetycznej 

Jeżeli masz jakieś UPSy czy inne ustrojstwa, które nie wprowadzają energii do sieci to po prostu dalej nie czytasz bo to ciebie nie dotyczy. A ty pomijasz definicję i próbujesz pod dalsze zapisy ustawy podciągać urządzenia, których ona nie dotyczy.

Poza tym dodanie magazynu zmienia moc generowaną (z tym się akurat niezbyt zgadzam ale przepis to przepis) a samo to wymaga zgłoszenia do ZE.

No i nadal pomijasz ten wytłuszczony tekst. Jest dla Twojej teorii niewygodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, stos said:

W przypadku gdy magazyn energii elektrycznej wchodzi w skład jednostki
wytwórczej lub instalacji odbiorcy końcowego przyłączonej do sieci danego operatora
systemu elektroenergetycznego

ten wytłuszczony tekst.

Jeśli twierdzisz że urządzenia podłączone do gniazdka nie wymagają zgłoszenia to instalacja PV której inwerter jest podłączony do gniazdka instalacji domowej nie wymaga zgłoszenia.

Oczywiście jeśli inwerter magazynu jest podłączony do gniazdka to też nie wymaga zgłoszenia. Pyszne.

Edytowane przez stos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, chcialbympompe said:

Definicje pojęć są w ustawie na samym początku. Tak jak napisałem. UPS nie prowadza energii elektrycznej do sieci. Dalej nie czytasz. Czego nie zrozumiałeś?

Zadaję Ci pytania a Ty je ignorujesz bo nie pasują do Twojej koncepcji.

Już kończę dyskusję z Tobą bo ja Cię traktuję z szacunkiem a Ty mnie nie.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...