Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Fotowoltaika hybrydowa z falownikiem DEYE


Karol82w

Recommended Posts

54 minutes ago, d7d said:

Masz ten falownik od  Spriventa który był w upadłości i już nie istnieje?

Ten właśnie. Stilo oddał mi za niego pieniądze bo nie mogli już go naprawić/wymienić na gwarancji. Za te pieniądze kupiłem Froniusa i jeszcze trochę zostało. :)

Dwie z trzech jego faz nadal działa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, TreserK napisał:

Panowie a co myślicie o falowniku Huawei? Chyba będzie lepszy pod magazyn energii + sprzedawca opowiadał, że będzie dostosowany pod nadchodzące taryfy dynamiczne. 

Huawei ON-grid nie jest hybrydowy. Można do niego dołożyć magazyn ale trzeba dokupić z nim Backup Box.

Za drogi, (Backup box + 5kWh magazynu kosztuje ok 19000)

Za mała pojemność (max 15kwh)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam u siebie Victron i u rodziców właśnie Deye zamontowałem.

Deye - nie jest takie złe... ale ta aplikacja i konfiguracja woła o pomstę do nieba.

Cóż udało się to jakoś skonfigurować, ale beznadziejna aplikacja została...

Sprzętowo... nie wygląda najgorzej. Zobaczymy co przyniesie przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Porównując Deye do Huawei wolałbym Deye.

Huawei:
- zasilanie awaryjne jednofazowe
- za to jest dobry support na terenie polski i można praktycznie wszystko ustawić z poziomu aplikacji instalatora, więc jak będą jakieś problemy łatwo można się z tym uporać

Deye:

- zasilanie awaryjne trójfazowe
- asymetria faz, na jednej fazie może dać max 50% mocy nominalnej falownika ( przy 10kW max 5kW na fazę)
- Port GEN (możliwość podłączenia np. turbiny wiatrowej pod falownik lub np. grzałki i zasterowanie jej tak, aby grzała zasobnik jeżeli mamy nadprodukcję)
- możliwość ładowania akumulatora za pomocą generatora prądotwórczego ( w razie "W")
- minus za pomoc techniczną, mam wrażenie że obsługuje ją jeden gościu 😛 
- Przy falownikach niskonapięciowych i chęci rozbudowy magazynu mamy tańsze opcje do wyboru ( np taki niskonapięciowy magazyn ok 10kWh wyjdzie taniej niż 5kWh w Huawei)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...