Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zadaszenie tarasu - obliczenie przekrojów


Recommended Posts

Tak się składa, że na przyszły rok planuję zadaszyć taras narożny.

Nie mam żadnego projektu konstrukcji, gdyż oryginalny projekt nie zawierał zadaszenia.

Ja jednak postanowiłem to zmienić i szukam konstruktora, który odpłatnie obliczy mi przekroje i ilości elementów (słupy, płatwie, krokwie, zastrzały) oraz poda zestaw materiałów do zamówienia u dostawcy drewna C24. Wyliczenia powinny uwzględniać obciążenie dachówką ceramiczną, panelami PV i śniegiem. Tak na wszelki wypadek, ale nie wykluczam, że zadaszeniem będzie poliwęglan bez paneli PV.

Ponieważ mam już fundamenty pod słupy 14x14 cm, to zależy mi na tym, żeby projekt uwzględniał obecną sytuację (rozstaw i przekrój słupów).

W załączeniu stan obecny i założenia wysokości słupów przy ścianie i kąt nachylenia dachu.

Nie chciałbym, żeby zadaszenie było mocowane do ściany.

 

PS. Na szkicu zapomniałem zaznaczyć drugą strzałkę pokazującą spadek z drugiej strony tarasu, który także musi być w kierunku od domu, czyli prostopadle do istniejącej strzałki.

 

Taras - słupy_cr.jpg

Edytowane przez Robinson74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki jajmar. Temat jest na dłuższy termin, ale już wiem do kogo uderzyć. :) 

Jeśli będzie taka konieczność, to rozważę mocowanie do ściany, ale muszę sobie sprawdzić gdzie jest beton, a gdzie bloczek komórkowy. Będę chciał trafić w beton z mocowaniem. Problemem dla takiego mocowania jest to, że jest 20 cm styropianu, więc większość długości każdego wkręta będzie w styropianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...