Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skup nieruchomości - prośba o poradę


ŁysyPiotrek

Recommended Posts

Drodzy,

Po nieudanych próbach sprzedaży mieszkania z lokalem i działką, postanowiłem skorzystać z usługi firmy skupującej nieruchomości.

Z góry dziękuję za porady "skorzystania z dobrej agencji nieruchomości", bo próbowałem już wszystkiego. Cena nieruchomości była rynkowa, nie zawyżona.

Jakie firmy możecie mi polecić? Nieruchomość znajduje się na wsi, więc poszukuję firmy, która jest w stanie podjąć się zakupu w mniejszej miejscowości.

Na co uważać przy sprzedaży takiej nieruchomości?

PS. Nie jestem zasłużony. Po prostu z innych przyczyn nie mogę normalnie sprzedać nieruchomość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie od ośmiu lat sprzedajesz tą nieruchomość i dalej nie możesz jej sprzedać? Coś jest na rzeczy albo jest mało atrakcyjna w stosunku do ceny albo coś tu śmierdzi o czym nie chcesz powiedzieć.

Obecnie większość ludzi woli budować dom od podstaw aniżeli kupić coś do remontu bo robocizna przy remoncie kosztu dwa razy więcej niż przy budowie domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mądry i rozsądny kupujący to mu sąsiedzi najmniej by przeszkadzali ale z tego co doczytałem to nie masz uregulowanego tego podziału nieruchomości i to zniechęca, ja bym też takiej nieruchomości nie kupił.

Musisz wydzielić co jest twoje a co sąsiadów, postawić ogrodzenie i wtedy zobaczysz że chętny się znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, ale jest jeszcze kilka innych aspektów, aby móc podzielić działkę jak np. wjazd, wyjście z domu, kto którą stronę bierze itd. Łatwo jest mówić z innej perspektywy, nie wiedząc jacy ludzie potrafią być wredni i przez złość nie będą chcieli zrobić w dany sposób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprzedać udział w nieruchomości a nie nieruchomość, bo z tego co opisujesz to jest dom jednorodzinny dwulokalowy. Więc nijak tego nie podzielisz. Co najwyżej możesz znieść sądownie współwłasność i stworzyć małą wspólnotę mieszkaniową ale prawnie to niewiele zmienia.

Z tym, że przy upierdliwych współlokatorach jest to w zasadzie niewykonalne.
Nie wiem czy jakakolwiek agencja będzie zainteresowana pośredniczyć. Chyba, ze na zasadzie wrzucić do portfolio, żeby było duże.

Chyba, że znajdziesz "cwaniaka", który zajmuje się przejmowaniem siłowym nieruchomości. Kupi udziały za pół ceny i tak spacyfikuje sąsiadów, że oni sami uciekną z tej chaty.
W mojej gminie jest taki "przedsiębiorca" działający na granicy prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...