Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kaisai 6kW czy 8kW


kwasniak

Recommended Posts

Witam potrzebuję szybkiej porady. Dom 120m  na płycie ogrzewanie zatopione w 23 cm betonu. Według obliczeń Asolta 4921 kWh/rok 34,7kWh/(m2·rok).  Do tej pory Piec elektryczny 9kW +Kominek Sterowanie temperatura zasilania lub temperaturą płyty. Realne zużycie 6000-7000kWh. Stoję przed wyborem Kaisai 6 lub 8 cena ta sama 6200. Sprzedający twierdzi że 6 wystarczy ja mam obawy jednak 27m3 betonu to duży bufor. Podobno Kaisai ma ograniczenie mocy czy jak wezmę 8 to w razie czego można ją do 6 czy 7 obniżyć?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę słabo, że minimalna moc to 3 kW. Daikin 6 kW moduluje do 1,5 kW.

Przy grubym betonie możesz pokusić się o grzanie w taniej taryfie nocnej, przynajmniej w okresach przejściowych.

A jedynie podczas głębszych mrozów przestawić na całodobowe grzanie.

Więc tak jak prokrator pisze, bez większej różnicy 6 czy 8 kW przy twoich warunkach. Beton przyjmie nadmiar ciepła i zadziała jak regulator.

 

Cytat

Według obliczeń Asolta 4921 kWh/rok

To zapotrzebowanie na ciepło? To niemal 3x niższe jak u mnie 13'500 - 14'500 kWh/rok, to nawet 5 kW by starczyła. Kaisai należy do grupy producentów co szybciej tracą moc wraz z mrozem za oknem.

Na wykresie tak prezentuje się różnica między wersjami Kaisai:

- przy podłogówce moc grzewcza wyjdzie około 0,5 kW większa. Wykres przedstawia współpracę pompy z grzejnikami niskotemperaturowymi +30°C do +45°C.

 

image.jpeg

Edytowane przez Marco36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądnąłem filmik tam jest mowa o OBNIŻENIU mocy wyjściowej zakresem Amper`owym tym samym z Kaisaj 16kW opcja 0 pozwala aby sprężarka pobierała nawet 14A, zmiana na opcię 8 pozwala sprężarce ograniczyć pobór Amperów do 9A, tym samym ograniczając moc pompy ciepła.

Mam Galmeta 8gt chata 150m2 (połowa z 1952r, druga połowa 2022r) wszędzie podłogówka i bufor kombinowany + rekuperacja. Pompa sprawdza się doskonale całkowite żużycie prądu w chałupie to 6000kWh/rok z czego pompa pewnie opędzluje 4000kWh + to co w dzień spada z dachu idzie id razu w pompę sprężarka jest wpięta w PV 4,5kW/1f (stare zasady z 2015r pozwalały na takie sztuczki) a jest tam inwerter 6kW/1f. Patrząc przez pryzmat mojej pompy jest ona trochę za duża i potrafi bez problemu wyłączyć się na dłuższy czas nawet w środku zimy alw tu 400l bufor robi swoje. Więc może w tym roku "skręcę" moją pompę chyba do 6kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, marcinbbb napisał:

Mam Galmeta 8gt od 2 lat działa spoko, kupiony wraz z montażem za 25k zł. Wydatek się opłacał, a przy tej cenie Kaisaja miałbym 4 takie pompy - zapas na resztę życia ;)

Masz to jakoś opomiarowane? Wiesz do jakiego poboru prądu minimalnie schodzi?

Ktoś napisał, że ma min. 3kW ale to zapewne moc oddawana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

700W to brała moja klima 3,5kW na grzaniu przy -18*C na zewnątrz. Pompa ciepła przy takich temperaturach tzn. mój Galmet potrafił opędzlować 44kWh więc prosta matematyka 44 / 24 = 1,8kW na godzinę szło tylko ogrzewam bufor do 43*C aby z niego kraść wodę na co i cwu. W normalne dni w okolicach -5*C pompa brała około 18-20kWh dobowo. Całkowite roczne zużycie prądu przez chatę niewiele ponad 6000kWh (chałupa 150m2 po podłodze, 95% podłogówka)

EDIT: Pompa ciepła 8kW przy cop 3 musi szarpać ponad 2,5kW prądu w piku.

Edytowane przez marcinbbb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...