Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ile za wylewke ?


Dave

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 283
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Robocizna 10zł/m2 - czyszczenie podłoża, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej, wykonanie izolacji cieplnej, folia, wykręcenie i ułożenie wylewki z zaprawy cementowej docelowej tzn. na której nie potrzeba już wykonywać warstw wyrównujacych i można układać, panele, terakotę itp.

Materiały zakup własny cement, woda, pisek, plastyfikator, włókna polipropylenowe warstwa ok. 5cm. cena z przywozem irozładunkiem ok. 10zł/m2.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mixokret to nic innego jak betoniarka z pompą do podawania zaprawy. Można z tego urządzenia podawać także i np. beton na strop itd. Spece od wylewek robi ą mixokretem wylewkę półgęstą (ma kolor ciemno szary) z minimalna ilością wody. Tę półsuchą masę po rozprowadzeniu wibrują i wyrównują (poziomują). Następnego dnia można po tej wylewce chodzić. Zaletą jest min. to. że do pomieszczeń dostaje się mało wilgoci. Wylewka jest także mało "akustyczna".

 

Gdzie szukać? ogłoszenia prasowe z działu usługi budowlane. Panorama Firm, Książka telefoniczna. Jeśli ta ekipa do której się dodzwonisz akurat nie ma mixokreta to prawdopodobnie podają tobie kontakt na ekipę która ten sprzęt ma. Uwaga musi być to mixokret z silnikiem Diesla gdyż ektryczne wymagają mocy niedostępnej na indywidualnej budowie.

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 6 months później...
8 PLN/m2. 210 m2 jeden dzień.Styropian w większości ułożyłem sam wcześniej( bałem się spartaczenia).Za ułożenie otrzymałem zniżkę do 7PLN .Przyznaję że miałem zamiar zrobić wylewki początkowo sam i dzięki Bogu i dobrym doradcom,że nie zrobiłem tego.Jeden dzień pracy brygady równa się kilku tygodniom mojej(nie mogę pracować całymi dniami tylko niregularnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years później...
  • 1 month później...
  • 3 weeks później...
  • 1 month później...
  • 2 weeks później...

Witam,

 

Mam pytanie , moze ktos podpowie

 

Zastanawiam się żeby otworzyć wspólnie z kolegą usługi polegające na wylewaniu posadzek cementowych za pomocą urządzenia "miksokret", wiem ze teraz jest duże zapotrzebowanie na usługi budowlane; Koszt urządzenia używanego w dobrym stanie to ok. 60 000 pln, Do pracy potrzebne są dwie doświadczone osoby, moga one połozyc ok 200-250 m2 dziennie, szybciej i taniej niż metoda tradycyjną

 

Czy ktoś ma doświadczenie z tego typu działalnością ? czy przy zaangażowaniu się w reklamę (portale budowlane, oferty do firm budowlanych, reklama na różnych portalach oraz w gazetach) można mieć takie zapotrzebowanie , żeby wyjść na swoje i opłacić jeszcze 2 fachowców ? ile płaci sie takim pracownikom z m2, (wiem że znalezienie fachowców nie jest to wcale proste) czy na początek może wystarczy jeden dobry majster i my do pomocy ?

 

Wiem że te usługi robią z reguły firmy które kładą tynki gipsowe metodą maszynową, ten temat już był omawiany na forum ( oczywiście dobrze jest to połączyć , tylko wtedy dochodzi znalezienie 4-osobowej dobrej brygady do tynków z agregatu, co jest trudne) Dlatego pomyślałem o rozpoczęciu od posadzek, bo tu tylko 2 pracowników, ewentualnie jeden i my do pomocy, a później zająć się jeszcze tynkami, oczywiście przy posadzkach jest dużo większa inwestycja.

 

Bardzo proszę o opinie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Na wstepie chce sie przywitac :)

Dwoch ludzi i 200-250 m2 dziennie? Moge od razu Ci powiedziec ze nie spodziewaj sie takich cyfr.. W dodatku na poczatek.. Zeby ekipa mogla sprawnie dzialac potrzeba conajmniej 3 ludzi i uwierz mi.. Nie z pierwszej lapanki ;)

Wykonuje posadzki i tylko posadzki od 11 lat. Jest to ciezka i odpowiedzialna praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...