Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

Jaki budujesz dom, piętrowy z poddaszem?

Na dole masz dwie sypialnie i łazienkę, co będzie na piętrze?

Gdzie pomieszczenie gospodarcze?

Musiałbyś zrobić rysunek z wymiarami ścian, bo np. ten stół to wygląda na 1 m długości...

Ten rysunek zawiera podkład wymiarowy w postaci kratki. Ta gruba kratka to jest 1 m, zatem ta mniejsza krata to jest 2 dm. Tak. Na dole (czyli parterze, czyli na tym poziome 0) 2 sypialnie, łazienka i WC i reszta jak wymienione w poprzednim poście. Na poziomie -1: garaż 2-stanowiskowy, pomieszczenia gospodarcze, kotłownia. Na piętrze (czyli poziomie +1): 3 małe pokoje bez skosów i łazienka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pomożecie? mam już projekt i zastanawiam się nad zmianami chodzi o salon i jego ustawienie oraz okna w nim.

Tzn okno z lewej pojedyncze będzie większe (nie to od kuchni tylko kolejne po nim ) co myslicie? bo boje sie ze nie będę miała jak ustawić kanapy. Dzieki za podpowiedzi

http://images81.fotosik.pl/143/390b487aeda60742med.jpghttp://images81.fotosik.pl/143/654f98e3656097b4med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarnula86

 

Wrzuć jeszcze rzut z katalogu, albo link do niego. Obejrzymy propozycję ustawienia mebli i wtedy się okaze, czy widok na wejście do łazienki będzie bardzo przeszkadzał.

Bo ja jakoś nie widzę jak tu wszystko wygodnie zmieścić w prawie kwadratowym pokoju.

W sumie, jak to sobie w głowie mebluję, to stół wychodzi mi naprzeciw łazienki, ale pewnie projektant widział to jakoś inaczej...?

 

Dodatkowo jest jeszcze kilka rzeczy do zmiany jak np. lokalizacja jednych i drugich drzwi z garażu.

Edytowane przez moniss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam ponownie

 

Dziękuję za wszystkie uwagi.

Kierując się sugestiami Elfir podrążyłem jeszcze internet i zainteresował mnie projekt Żuczek AS:

http://www.archeton.pl/projekt-domu-zuczekas_901_opisogolnyl

 

Dla przypomnienia front mam południowy-wschód.

Wszystkie sypialnie, kuchnia i salon będą dobrze doświetlone. Układ pomieszczeń jest ok.

Z wad trochę mała łazienka i brak spiżarki.

 

Proszę o opinię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę, na to że :

- garaż wąski z brakiem możliwości ustawienia tam jakichkolwiek mebli magazynowych na obsługę auta, czy też ogrodu, ... dodatkowo drzwi wiatrołap / garaż otwierane w kierunku " lakieru samochodu "

- cały dom w projekcie podziurawiony jest kominami wentylacji grawitacyjnej. Tym samym nie wierze, aby mógł spełnić wymagania dot. projektowanej charakterystyki energetycznej na 1 stycznia 2017r.

- sypialnia główna nie posiada tak naprawdę porządnej szafy garderobianej obsługującej 2 osoby, a jej możliwość ustawienia ( większej o odpowiedniej szerokości i głębokości ) jest problematyczna przy 3-ch ścianach " otworowanych " : 2xściana z oknami + ściana z drzwiami wejściowymi do pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za sugestie.

Będę robił projekt indywidualny, także wszystko dopasuję pod siebie.

 

Garaż na pewno jest do poszerzenia do szerokości wewnątrz 400-420cm, przemyślę jeszcze czy nie poszerzyć go do 2-óch aut.

Ile powinien mieć szerokości wygodny garaż na 2 auta + regały? 600cm wystarczy wg Was.

Średni koszt dodatkowych m2 garażu mogę przyjąć na poziomie 2000zł czy bardziej 2500zł?

 

Kominów raczej nie będę budował. CO/CW będzie gazowe. Rozważam też pompa ciepła.

 

Główna sypialnia faktycznie kiepsko ustawna. Na szybko wpadły mi do głowy 2 pomysły przy założeniu, że wydłużę dom o ok. 70cm:

- zrobienie szafy w zabudowie

- zamiana głównej sypialni z pokojem dzieci i zrobienie szafy w formie garderoby (jak na załączonym obrazku)

 

Dodatkowo dzięki wydłużeniu domu zyskam m2 w łazience

 

Macie może jakiś pomysł jak w kuchni wygospodarować spiżarkę?

 

Sypialnie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam, niedawno kupiłem działkę i w przyszłym roku mam zamiar zacząć budowę. Jestem na etapie wyboru projektu, interesuje mnie dom parterowy do 110m2 z kotłownią. Ma to być dom dla rodziny 2+2, pomieszczenie , które muszą być to 3 pokoje plus salon z kuchnią, łazienka , ubikacja. Mam upatrzone kilka projektów ale nie znam się na budownictwie i proszę o poradę w kwesti ekonomicznej, czy dany projekt nie jest zbyt skomplikowany i czy można go zbudować w miarę tanio. Nie ukrywam , że zależy mi aby wybudować dom w miarę ,,tanio,, dlatego wybieram projekty proste z dachem dwuspadowym. Kolejną rzeczą jaka mnie nurtuje to wybór sposobu ogrzewania, na działce nie ma gazu więc muszę skorzystać z innej formy, z jednej strony myślę o ekogroszku bo jest to jedna z najtańszych opcji jednak jak czytam forum to wiem , że tak mały dom można ogrzać w ,, mądrzejszy sposób,,. Proszę o poradę. Oto kilka moich faworytów:

 

https://www.extradom.pl/projekt-domu-eryk-bianco-WRC1963

https://www.extradom.pl/projekt-domu-atlant-3-ps-WRW1227

https://www.extradom.pl/projekt-domu-antek-wersja-a-bez-garazu-WRD1245

 

...do każdego z tych projektów wprowadziłbym kilka małych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja budowałem dom wzorowany na projekcie Eryk. Dziennik budowy w stopce.

Wrzucanie "eko"groszku do takiego domu to jakieś nieporozumienie....

 

Albo mała, 7kW powietrzna pompa ciepła, albo bufor 750l grzany grzałką w taniej taryfie.

Oczywiście ocieplenie typu 20cm podłoga, 20cm ściany, 40cm strop.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła mile widziana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/panasonic-pompa-ciepla-aquarea-hp-7-kw-230-v-i6619933232.html

 

Oczywiście, że jest.

Przy -7 ma 5kW mocy grzewczej, przy -15 jakieś 3,5kw

Twój dom przy -20 będzie wymagał -3.5kW, jeśli ocieplisz go tak, jjak już pisałem.

 

Oczywiście, możesz kupić wyższy model, np T-CAP 9kW któy ma stałą wydajnosć 9kW do -15C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby przeczytałem Twój dziennik budowy, pozazdrościć wiedzy. Myślałem , że sam korzystasz ze sposobu ogrzewania o którym mi napisałeś. Napisz czy do ogrzania domu z projektu Eryk wystarczy sama Pompa z rekuperacją czy jest potrzeba wesprzeć się kominkiem? Ja nie chcę kominka w salonie więc jest to dla mnie ważne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W wątku http://forum.muratordom.pl/showthread.php?333327-Realna-wycena-projektu zacząłem temat o realnych wycenach i troche moje projekty są drogie... także co możecie polecić żeby do stanu developerskiego zamknąć się tak w 270 tys max?

 

Moje minimalne wymagania

-dach 2 spadowy (takie warunki zabudowy)

-4 pokoje (łącznie z dużym), w tym duży minimum 24m2, kuchnia min 9m2, jeden mały pokój min. 12m2, kotłownia min. 4m2 (z wyjsciem na zew lub do sieni)

- wejście północ, taras na południe

-szerokość działki 23m (długość większa)

-dodatkowe małe wc

 

 

Rzeczy bez których się spokojnie obejde

- kominek

-ogrzewanie podłogowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...