Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

JAKI PROJEKT DOMU WYBRAĆ? - wątek dla zmagających się z wątpliwościami


Który projekt wybrać ?  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Który projekt wybrać ?

    • Agnieszka
      8
    • D88 Reprezentacyjny
      10


Recommended Posts

W piątek zapadła ostateczna decyzja z naszej strony odnośnie budowy. Spośród setek projektów pozostały nam dwa, które po niewielkich przeróbkach spełniają w pełni nasze oczekiwania. Który wg Was wyjdzie taniej w ostatecznym rozrachunku ?

 

1. http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=4

czy

2. http://archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

Na działkę, budowę i wykończenie chcemy przeznaczyć docelowo 450tys. zł. brutto czy wg Was wystarczy ta kwota ? Oczywiście końcowe wykończenie chcemy realizować z rozsądkiem bez "hi end" :)

 

P.S.

Pytanie umieściłem w sondażach ale chyba powinno być tutaj, wybaczcie to nasze początki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

My jesteśmy na etapie wyboru jednego z dwóch: http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=4 lub http://archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

Robimy to trochę od końca bo najpierw wybieramy projekt a za 2 dni zaczniemy oglądać działki ale i jeden i drugi projekt bardzo nam się podoba więc na pewno kupimy działkę o min. szer. 23.1m :)

W wyborze kierujemy się przede wszystkim rozmiarem i funkcjonalnością aczkolwiek wygląd też ma dla nas znaczenie, bo ma to być nasz wspólny, przytulny i ładny dom.

Ponieważ mamy docelowo przeznaczone 450tys. na działkę, budowę i wykończenie będziemy się starali zrobić jak najwięcej sami.

Mojej żonie bardziej odpowiada projekt Virgo II ze względu na powierzchnie, ja jestem za Klarysą bo wg mnie jest ładniejsza a te 12,58m różnicy to "detal" ;)

Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

450 tys. zł nie starczy na Klarysę. Daj do wyceny okno tarasowo-wołowe to zrozumiesz dlaczego. Większość tu budujących ma problemy zmieścić się w 2000 zł za m2. A tu jest ich 299, plus okna i dachy wołowe :D (płaci się jak za woły). A już wół nad tarasem i garażem mnie zabił :o

Kosztorys na stronce to pic-fotomontaż dla naiwnych...

Virgo tani w realizacji nie jest, ale przynajmniej wam wystarczy kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również myślę , że tańszy będzie domek pierwszy a ponadto w drugim projekcie masz wole oko , które może przysporzyć Ci duuuużo problemów , nie tylko finansowych . To bardzo trudny element dachu i naprawdę niewielu fachowców potrafi zrobić go dobrze . Wiem coś o tym , bo z naszym woli okiem walczyliśmy prawie pół roku :evil: . Efekt finalny jest super , ale kosztowało to nas wiele nerwów .

Mnie osobiście , pomijając kwestię finansową , ten pierwszy projekt podoba się bardziej , domek jest prostszy , mniej w nim udziwnień ( mówię tylko o wyglądzie zewnętrznym , wnętrza nie oglądałam bo napisałeś , że po przeróbkach pasują Wam oba ) .

 

Życzę trafnego wyboru , powodzenia w realizacji i duzo szczęścia , bo na budowie jest ono bardzo potrzebne .

 

Pozdrowienia - Maxtorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mojej oceny pierwszy dom będzie tańszy w budowie: mniejsza powierzchnia użytkowa, mniejsza wysokość, mniejsza kubatura, mniej skomplikowany dach, brak pięknego okna, jak w drugim wypadku, na poddaszu. Co do kwoty którą dysponujecie to trudno powiedzieć czy wystarczy. Zależy to od m.in. ceny działki i czy są podłączone media, w jakiej technoligii wybudujecie dom a szczególnie jakie będzie pokrycie dachu (duży udział w kosztach), jakie okna, drzwi i inne materiały wykończeniowe. Ważne jest też gdzie budujecie. Ogólna uwaga jest taka,że prawie wszystko kosztuje drożej niż się pierwotnie planuje. Trzeba też pamiętać o kosztach ogrodzenia, alarmu, położenia np. kostki brukowej, bramy, furtki, itp.

Są osoby, które według informacji umieszczanej na forum budują bardzo tanio w co nie bardzo wierzę.

Kończę budować dom jak na zdjęcie. Ok. 145 m pow użytkowej, garaż +pom. gospodarcze 28 m kw. Szacuję, że zmieszczę się w 300.000 zł. (bez działki i przyłączy), łacznie z ogrodzeniem, kostką brukową, elewacją zewnętrzną. Przyjmując, że m.kw garażu kosztuje ok. 1000 zł, wychodzi średni koszt 1 m kw powierzchni użytkowej ok. 1870 zł i jest to według mnie zupełnie bobry wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Woły" nad tarasem i garażem chcemy usunąć a okno "wołowo - tarasowe" z tyłu przerobić tylko na okno wołowe i zrezygnować z mini balkoniku :)

Oczywiście nie sugerujemy się podanym na stronie kosztorysem bo tak niska kwota aż razi w oczy. Z architektem zmienimy też część technologii budowlanej i materiałów aby zmniejszyć koszt budowy do minimum. Jeśli jednak okaże się, że nie zmieścimy się w 450tys to na pewno zabierzemy się za Virgo II :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie powinno się dziękować, ale co tam - Dzięki :)

Lada dzień założymy dziennik budowy bo już mamy 2 działki na oku jak tylko kupimy jedną z nich to starujemy i oddajemy się w wir budowy...

I chyba jednak będzie to Klarysa ehhh chyba, że architekt po zmianach w materiałach stwierdzi, że i tak będzie b. drogo to postawimy ostatecznie na Virgo II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba domy nie są tanie w realizacji.

Klarysa wręcz bardzo droga. Zje Was zwłaszcza koszt dachu i okien. Praktycznie wszystko nietypowe :roll:

Z tyłu jest komin w ścianie zewnętrznej? Trzeba by go było strasznie mocno docieplić. Ciekawe generalnie, jakie niespodzianki kryją się w konstrukcji domu

Nie wiem jak wygląda funkcjonalność parteru - nie widać go na stronie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek zapadła ostateczna decyzja z naszej strony odnośnie budowy. Spośród setek projektów pozostały nam dwa, które po niewielkich przeróbkach spełniają w pełni nasze oczekiwania. Który wg Was wyjdzie taniej w ostatecznym rozrachunku ?

 

1. http://www.dobredomy.pl/?id_project=63&infopage=4

czy

2. http://archipelag.pl/domek-opis.php?KatID=3990500&ProjID=437

 

Na działkę, budowę i wykończenie chcemy przeznaczyć docelowo 450tys. zł. brutto czy wg Was wystarczy ta kwota ? Oczywiście końcowe wykończenie chcemy realizować z rozsądkiem bez "hi end" :)

 

P.S.

Pytanie umieściłem w sondażach ale chyba powinno być tutaj, wybaczcie to nasze początki ;)

 

Powiem tak, wydaje misię że taniej wyjdzie Virgo. My obecnie budujemy identyczny domek tylko z pojedynczym garażem :wink:

 

Mam równiż nadzieję że z wykończeniem wyjdzie około 300tys, ( nie licząć działki) bo jak nie to ja się wykończę 8)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

My tez chcielismy budowac jupiter choc mialy byc zmiany i to wieksze ale jak znalezlismy libre to juz wiedzielismy ze wybieramu ten projekt!

Zwracalismy uwage m.i.n na to zeby wyjscie na czesc ogrodowa bylo zarowno z kuchni jak i pokoju wiec chcielismy przerobic tak jupiter(pomieszczenie gospodarcze i czesc pokoju -mialy stac sie kuchnia) garderoba na dole miala byc lazienka wiatrolap zmniejszony ale jakos nie moglismy tego pomyslu madrze rozmiescic domek podobal nam sie bardzo ale....-na szczescie Libra spelnila te warunki :D

szczerze mowiac tez nam przeszkadzalo w jupiterze to wejscie i schody a łazienka rzeczywiscie jest w kiepskim miejscu(a moze przeniesiecie ja w miejsce garderoby) my w librze tez zmieniamy miejsce lazienki -bedzie w miejscu kotlowni ( robimy podpiwniczeniewiec kotlownia bedzie na dole),

a tym sposobem zwiekszamy spizarke chociaz troche sie obawiamy ze kuchnia bedzie mala :( a ja tak bardzo chce miec spizarke! Salon jest naprawde duzy w librze wiec spokojnie wystarczy dla naszej rodzinki Duzo osob podnioslo scianke kolankowa i wiemy ze to jest bardzo dobry pomysl pomieszczenia na gorze sa naprawde duze-sprawdzilismy naocznie:) :D

Poczytajcie na forum o librze i jupiterze moze wam to pomoze

pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja trochę zamącę w dyskusji.

 

Mając już koncepcję jak dom ma wyglądać radzę kupić projekt na zamówienie. Za 4 tys. (nie 14 !) można mieć projekt wg wlasnej koncepcji, możliwości, w wybranej technologii i zgodnie z marzeniami.

Ja tekiego architekta znalazlem i sobie bardzo chwalę. Rysowal cierpliwie dokladnie to co chcieliśmy.

 

Przypominam, że projekt gotowy trzeba wrysować w dzialkę, zrobić zmiany i też wyjdzie 4 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładam się do zwolennikow projektu Virgo bedzie zdecydowanie tańszy od Klarysy ... a jezeli chcesz zlikwidować te wszystkie kosztowo tworcze

"wole" bajery na dachu to własciwie co z tego domku pozostanie?? ....wlasciwie wszystko co decyduje o walorach tego projektu pozbędziesz się.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...