Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 688
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wiesz może czy przestawienie komina/zmiana położenia/dodanie lub usunięcie okna jest mało istotną zmianą w projekcie, czy trzeba ją w ogóle konsultować z projektantem? Mam już PNB, za miesiąc rusza budowa i nie wiem, czy nie jest za późno na zmiany. Chciałam jeszcze zapytać o kwestię murowanych donic- czy możesz rozwinąć ten temat? Czemu są problematyczne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W murowanych donicach rośliny łatwiej przemarzają niż gruncie. Trzeba je docieplać, trzeba doprowadzić nawadnianie. Nie twierdze, że są złe w każdych okolicznościach, bo sama mam jedną taką donicę :).

Tylko lepiej je przemyśleć wraz z zagospodarowaniem ogrodu a nie na etapie projektu domu (podobnie jak tarasy).

Jaką masz odległość domu od ulicy?

 

 

 

przestawienie komina wymaga pewnie zmiany w fundamencie. Ale to pytanie do architekta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłam, że to, że w projekcie są wrysowane tarasy i donice w takiej formie, nie zobowiązuje nas jeszcze do trzymania się stricte takiego planu, ale oczywiście mogę się mylić. Pewnie chodzi o powierzchnie zabudowy/ pow. biologicznie czynną? Rzeczywiście nie przemyślałam dokładnie kwestii donic i tego, że rośliny mogą przemarzać... Donice miały być zbudowane tylko z klinkieru by nie bawić się w tynkowanie ich. Rozumiem, że dodatkowo trzeba będzie wyłożyć je jakimś styropianem od wew.

Odległość od ogrodzenia do frontowych okien tarasowych to 14,2m. Projektant zaplanował donice jako lekkie przesłonięcie salonu od frontu, by zapewnić więcej prywatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdaję sobie sprawę, że taka była intencja.

Ale teraz się zastanówcie, jak osłonicie taras latem przed nadmiernym nasłonecznieniem?

Pergola, drzewo? Markiza? Jak będą ustawione meble tarasowe?

Dopiero po wstepnym ustaleniu, warto planować te donice i sam kształt tarasu.

 

Kiedy taras i donice sa wrysowane na plan, kierbud może nie podpisać DB póki się ich nie zrobi, bo są integralną częścią projektu budowlanego.

Dlatego w wielu wątkach przestrzegam - taras tak, ale PO budowie domu i projekt i realizacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze, że te tarasy i donice są złe! Są zgrabnie wrysowane.

Raczej chodzi mi o to, że póki nie masz wrysowanego tarasu w projekt, możesz się dowolnie bawić aranżacją części zewnętrznej.

Pewne rzeczy wychodzą dopiero kiedy dom stoi - światło, sąsiedztwo, potrzeby.

Bo to tak, jakby ktoś ci naniósł w projekcie meble i musiałabyś dokładnie tak meblować jak w projekcie, nawet gdy po obejrzeniu wnętrz postanowisz coś zmienić.

 

 

Bo można na przykład zrobić coś takiego:

5cc178698ed6688cgen.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, to salon mamy mniej więcej zaplanowany:-) Jeszcze tylko chciałam zapytać, czy naprzeciwko tv/kominka lepiej postawić kanapę i 2 fotele, czy narożnik?

Wielkie dzięki Elfir za wszystkie porady, taras w Twojej wersji wygląda niesamowicie:-) Nawet nie przyszło mi do głowy, że może mieć inny kształt niż kwadrat/prostokąt. Pozostaje tylko kwestia przekonania męża do tych zmian:-( Moim ostatnim zmartwieniem pozostaje kuchnia. Kiedy ją projektowaliśmy wszystko wydawało nam się ok, dopóki nie zaczęłam robić sobie wizualizacji...im bliżej budowy, tym więcej wątpliwości, bo ma się świadomość, że będzie się patrzeć na te wnętrza długie lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tutaj nic nie zmieniała w układzie salon + jadalnia.Kuchnia mi się nie podoba,nie robi się już ściętych szafek czy tandetnych narożników,trzeba ją uprościć.Co do piętra to podzielam zdanie Elfir,sypialnia rodziców to tylko miejsce do spania,nie potrzeba tam metrów na podłodze a miejsca do przechowywania rzeczy,tutaj należy ją przenieść.

342ac119f3066e0bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka - Lipka wyjaśniła, że mają na razie tylko jedno dziecko i najmniejszy pokój to pokój zapasowy.

 

Nie wiem dlaczego kanapę w kuchni kojarzysz tylko z tandetnymi narożnikami z lat 80-tych a nie z czymś takim:

 

kitchen-banquette-seating.jpg

http://paydayloansnearmeus.com/wp-content/uploads/2016/11/white-kitchen-sofa-furniture.jpg

7c27f9416187a9940531fe121c9a56ee.jpg

 

Kuchnia jest duża i mocno oddzielona od salonu. Przydałoby się wygodne miejsce do siedzenia a nie skromny barek. Tym bardziej, że miejsce jest.

 

 

 

 

Lipka:

Kanapa - jak spędzacie leniwe wieczory na pół-leżąco, to lepszy narożnik. Jak miewacie dużo gości to lepsza kanapa + fotele, które można sobie dowolnie ustawiać we wnętrzu.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kinka - Lipka wyjaśniła, że mają na razie tylko jedno dziecko i najmniejszy pokój to pokój zapasowy.

 

Nie wiem dlaczego kanapę w kuchni kojarzysz tylko z tandetnymi narożnikami z lat 80-tych a nie z czymś takim:

Kuchnia jest duża i mocno oddzielona od salonu. Przydałoby się wygodne miejsce do siedzenia a nie skromny barek. Tym bardziej, że miejsce jest.

Lipka:

Kanapa - jak spędzacie leniwe wieczory na pół-leżąco, to lepszy narożnik. Jak miewacie dużo gości to lepsza kanapa + fotele, które można sobie dowolnie ustawiać we wnętrzu.

 

Zastanawiałam się właśnie nad takim narożnikiem, są piękne... tylko koszty... O to chodzi, że miejsca jest sporo, tylko pomysłu brak. Na pewno miejsce siedzące dla 3 osób musi się znaleźć, bo nie będziemy biegać ze śniadaniem do salonu;-) Pomysł z uproszczeniem kuchni fajny (opcja gdzie mieści się stolik na 4 krzesła) ale sporo biegania między np. lodówką i kuchenką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mąż nie chce ustąpić z tv jako punktem centralnym salonu, bo chce pomieścić tam jeszcze cały zestaw kina domowego więc kominek będzie musiał pozostać w kącie. Myślałam by obłożyć go jakimś ciemnoszarym kamieniem/mozaiką do samego sufitu, by trochę bardziej zwracał uwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...