Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

weź nie rób tych uskoków na wanne w łazience a zamiast tego zrób normalną toaletę gościnną, w której mozna zdjąc normalnie spodnie bez obijania się łokciami o sciany. masz sporo miejsca a ta toaleta pod krasnoludki projektowana :)

 

Tzn. poszerzyć toaletę, a zwęzić wnękę na wannę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
... rzut do bólu przypomina X planów gotowców. Nie wiem dlaczego jest w dziale PROJEKT INDYWIDUALNY ( ? ). Z '' indywidualnością '' ma tyle wspólnego, że indywidualnie próbujesz go rozrysować. Powodzenia

 

Tak, zgadza się. Próbuje indywidualnie rozrysować projekt domu Z98... Nie chciałem zakładać nowego tematu wiec post zamieściłem tutaj, licząc na jakieś cenne rady, które pomogą w aranżacji lub zmianie układu pomieszczeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... to potrzebny jest nowy wątek w FM - " jak indywidualnie zaprojektować sobie dom ", albo " jak w prostokąt wpisać prawidłowo zakładaną ilość pomieszczeń ", ... lub coś w tym stylu. Ale jest wątek "Jaki projekt domu wybrać" gdzie gotowce ( co by to nie znaczyło ) są analizowane w lepszy i gorszy sposób, ale głównie pod kątem funkcjonalności. Tam powinieneś wrzucić Z...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dzien dobry

Chcialam was poprosic o opinie i konstruktywna krytyke :yes: 2 koncepcji projektu mojego domu. Dzialka jest z wjazdem od poludnia, prawie kwadrat ok 39x39m. Dom bedzie parterowy, z czesciowo wykorzystanym poddaszem (na pracownie + garderoba/pokoj goscinny).

 

Załozenia jakie mamy:

- prosta bryla, mozliwa do przykrycia dwuspadowym dachem,

- bez garazu,

- ok 150m pow. uzytkowej w parterze.

- salon, jadalnia, kuchnia, spizarnia razem ok 55-60m, 2 lazienki, spore pom gospodarcze - pralnia + kotlownia

- dobrze oswietlona czesc dzienna (światłem od poludnia i zachodu), pokoje dzieciece od poludnia.

- główny taras od północy, wyjscie do ogrodu rowniez na zachod.

- na wprost wejscia duze okno z widokiem na ogrod

 

Zostały mi dwie wersje projektu rozmieszczenia parteru, juz do ostatecznej decyzji. Z kuchnia od wejscia (poludnie):

https://www.dropbox.com/s/ya60ri0jzcret4b/3.p.A.Przybylska.01.08.17-Model%20od%20poludnia.pdf?dl=0

 

lub z salonem od wejscia, a kuchnia od polnocy.

https://www.dropbox.com/s/6dsedzfn7hkq8fi/PARTER.p.A.Przybylska.08.08.17-Model.pdf?dl=0

Ta wersja jest o pare metrow wieksza (w czesci dziennej) i jadalnia jest nieco dalej od kuchni.

W obu mam duze okno na wejsciu, wyjscie na taras na polnoc i zachod.

 

Jeszcze maly komentarz, w wersji z kuchnia od wejscia zalezalo mi na doswietleniu salonu/jadalni od poludnia. Stad wysuniecie tej czesci domu w stosunku do kuchni. Rozmieszczenie okien w czesci dziennej nie jest jeszcze docelowe. W jednej z koncepcji brakuje okna w sypialni i pralni, ale to z pospiechu chyba ;)

 

Ktora koncepcja jest wedlug was lepsza? I lepiej rozplanowana? Mnie prostsza wydaje sie ta z kuchnia od wejscia. Niestety :( Poniewaz wolalabym salon od poludnia.

Bardzo jestem ciekawa waszych opinii. I z góry za nie bardzo dziekuję.

 

PS. Nie udalo mi sie wstawic rysunkow, stad linki do projektu. Moze ktos z was pomoc?

 

Pozdrawiam

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak naprawdę zależy od Ciebie. Osobiście nie rozumiem pomysłu, w wersji z kuchnią od południa, pomieszczenia gospodarczego przyklejonego do pokoju do tego z wejściem tylko z zewnątrz.

 

Co do kuchni - też wg mnie nie powinna być od południa, bo bez tego już jest w niej ciepło. Z drugiej strony, jeżeli coś pichcimy lubimy mieć widok z kuchni na wejście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MrA, dziekuje za komentarz. Tego pomieszczenia gospod. przyklejonego do domu ostatecznie nie bedzie. Nie mam wersji rysunku bez tego pomieszczenia.

Ja nie potrzebuje miec widoku z kuchni na wejscie, raczej na ogrod wole - stad moje preferencje do ustawienia kuchni od pólnocy czyli naprzeciwko wejscia. Ale chcąc miec do tego ladny widok na ogrod w osi wejscia, troche sie to zaczyna komplikowac. Łatwiej narysowac kuchnie od wejscia :( (u mnie poludnie) i zrobic ladny widok na salon, dalej ogrod.

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba uda mi sie wstawic zdjecia rzutu parteru. Wersja z kuchnia od frontu (poludnie):

 

projekt z kuchnia od poludnia.jpg

 

I salon od frontu:

projekt z kuchnia od polnocy.jpg

Schody sa na poddasze, ktore w czesci (troche mniej niz polowa) bedzie wykorzystywane jako pracownia/garderoba. Co do schodow, wolalabym jednobiegowe (tak zeby wychodzily mniej wiecej w polowie dlugosci poddasza), lub jakos inaczej zaplanowane zabiegowe. Pod schodami ma byc maly schowek/garderoba. Moze jakies podpowiedzi?

Ktora z wersji projektu (szczegolnie jesli chodzi o czesc dzienna) bardziej wam sie podoba?

Ania

Edytowane przez aniutaJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elfir

 

pogarszasz rzut !!!

- z kwadratowych pokoi proponujesz mniej ustawne prostokątne

- w kuchnię "wbijana jest" wyspa - na siłę i nie wiadomo po co ?

- w części "nocnej" do dziennej wchodzimy wprost na kominek ( ? )

- pomieszczenie pralni / suszarni " po długości ściany blokuje dostęp światła do środkowej cz. budynku

- łazienka cz. nocnej z dwoma drzwiami to nieporozumienie

... przegadane, niefunkcjonalne, " rysowane na kolanie " bez pomysłu

misz / masz gotowców

Edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w obu wejscie jest od poludnia, niestety :( Myslalam poczatkowo zeby dom postawic "pionowo", z wejsciem od wschodu. Ale z roznych wzgledow jednak bardziej pasuje wejscie do domu od poludnia, budynek wydluzony w linii wsch-zach.

Dla mnie najtrudniejsza decyzja to - czy zrobic klasycznie kuchnie przy wejsciu, czy jednak blizej ogrodu. W tym drugim wariancie chcac miec ladny widok na ogrod w osi wejscia robi dosc duza czesc jadalniana. Mam wrazenie ze jest za duza. W wariancie z kuchnia od wejscia wysuwam salon w lewo zeby zlapac w nim troche slonca od poludnia. Tak mi sie przynajmniej wydaje, ze to sie uda :rolleyes: Ale moze sie myle i dach zasloni to swiatlo? Juz sama nie wiem. Ot dylematy budujacego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...