Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 13,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wietrzenie zostaw wentylacji. .

 

To zalezy - czasem jak ktoś się najadł kapusty, szybciej przewietrzyć będzie oknem :D

 

Ja mam okno, bo chcę kwiaty doniczkowe w łazience. Ale w blokach ludzie nie mają i żyją.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fix chyba wystarczy?

Czy też roślinka ma potrzebę świeżego powietrza? No ale to chyba nie może mieszkać w łazience bo ta kapusta, kąpiele itp.?

 

Fix wystarczy. Ja mam okno, bo łazienka na piętrze. Łazienka na parterze bez okna, ale raczej z przyczyn konstrukcyjnych.

Roślinki w wiekszości uwielbiają wilgotne powietrze. przy WM większy problem bo jest zbyt suche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiq, jak pędzisz w kierunku pasywności to OK, ale porównaj sobie też powierzchnię i współczynnik do okien (mało kiedy mają <0.7). Rzucam jeszcze hasło "stabilność wymiarów" dla PIR, coś mi się chyba obiło o ucho że kurczliwe w czasie, ale pewności nie mam. Tak czy owak, skoro względnie cienka izolacja, rozważ też wytrzymałość mechaniczną (może twardszy XPS)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się... czy ktoś próbował nalepić paski styropianu na ramę okien? Od zewnątrz albo od wewnątrz.

Bo wypełnianie profili pianką montażową z puszki już widziałem w Internecie :-)

 

Tak, tutaj masz fotki obróbki takiego okna:

http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/15245979/

a tak wygląda na gotowo:

http://www.modrastrecha.sk/blog/mio23/album/nulovy-dom-bez-komina-som-ufo/16945348/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje niezaklejone skrzydło. Może by na to przykleić matę z kauczuku? Tak się zastanawiam...

Złoty dąb i orzech węgierski są passe. Ramy w kolorze srebrnym to szacun na dzielni ;-)

http://www.bitmat.pl/pl/p/Izolacja-kauczukowa-samoprzylepna-9mm-z-aluminium/220

 

 

Wpadłem na patent odnośnie folii paroszczelnej...

Chyba po prostu wytnę paski z żółtej folii paroizolacyjnej i przykleję na taśmę dwustronną.

 

Tak sobie też myślę, że zamiast zostawiać odpływy w XPS (tak jak na tej słowackiej stronie), można zrobić odpływ rurką przezroczystą, a resztę szczeliny odpływu uszczelnić silikonem.

Edytowane przez maciejzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiq nie pędzi w kierunku pasywności, w dachu planuje tylko 20cm izolacji, byle normę spełnić

 

zmieniłem zdanie :)

będzie wełna 30-40 cm

na pianę mnie nie stać - może to i lepiej

 

zastanawiam się tylko jaką wełnę zastosować ? oraz co zrobić ze ściankami wewnętrznymi które byłu murowane pod ocieplenie w dachu grubości 20 cm, ciąć ścianki aby weszła wełna 30-40 ? oklejać z góry ścianki styro ??

 

podpowiecie coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko jaką wełnę zastosować ? oraz co zrobić ze ściankami wewnętrznymi które byłu murowane pod ocieplenie w dachu grubości 20 cm, ciąć ścianki aby weszła wełna 30-40 ? oklejać z góry ścianki styro ??

 

podpowiecie coś ?

zrób ocieplenie poddasza a potem muruj działówki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...