Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie ma problemu, czy 10 tygodni, czy, 6 to i tak około 1800 kwh.

/moderowano/ Brudas Gawełek się poskarżył moderatorom, że go obrażam, a to tylko komentarz był, że sie nie myje i zużywa na rok 600kwh na CWU na 2.5 osób w rok, a Ty 3 razy tyle w 10 tygodni...

 

Do swojego brudactwa przyznał się w innej wiadmośc, pisząc, że ma małą wanne, miał szambo i dlatego sie dość rzadko myje...

 

I z drugiej strony pisze w wątku o zużyciu gazu nie na temat, bo gazu (niby) nie zużywa, ale się innych czepia

Edytowane przez INT15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

# nie da się ocenić zużycia CWU nie wiedząc jak wygląda instalacja, temp. grzania i poziom zużycia wody

....

 

Nawet wiedzac jak wygląda instalacja cwu nie da sie ocenic zuzycia cwu. Zuzycie to w najwiekszym stopniu zalezy od ilosci osób, płci i wieku oraz osobistych preferencji w zakresie utrzymania higieny. W mniejszym stopniu zalezy od cyrkulacji cwu lub jej braku, jezeli cyrkulacja jest jest to jaki jest jej sposób sterowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wiedzac jak wygląda instalacja cwu nie da sie ocenic zuzycia cwu. Zuzycie to w najwiekszym stopniu zalezy od ilosci osób, płci i wieku oraz osobistych preferencji w zakresie utrzymania higieny. W mniejszym stopniu zalezy od cyrkulacji cwu lub jej braku, jezeli cyrkulacja jest jest to jaki jest jej sposób sterowania.

 

Piszemy o tym samym - zawarłem to w "poziomie zużycia" :)

Pracuję dużo w domu, ćwiczę na siłowni, pobieram długie kąpiele w dużej wannie i częste prysznice. Dołóżmy do tego 200 l zbiornik z temp. 55st,, pompa. Będę miał inne zużycie niż dom z jedną łazienką, piecem dwufunkcyjnym i dwoma domownikami, którzy przeciętnie przebywają w nim 5 dni, biorąc raz prysznic.

Jeden będzie miał zużycie gazu dla samego CWU w miesiąc 50m3, drugi 5m3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

# co ma wielkość domu do zużycia wody?

# nie da się ocenić zużycia CWU nie wiedząc jak wygląda instalacja, temp. grzania i poziom zużycia wody

# 542 m3 gazu to ma być dużo? Haha. Chyba jak ktoś podgrzewa dwufunkcyjnym piecem.

 

542 m3 gazu to prawie 5962 kWh strasznie dużo bojler elektryczny zużywał 3000 Pc zużywa 600 kwh na rok . Dlatego to bardzo dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa razy tyle :D

minimum 6-8 MWh

 

Jak wymienię wannę na większa to na pewno też zużycie wzrośnie. Mam wannę od nowości małą i niewygodną, było kiedyś szambo więc się nie rozpędzałem , ale jak będzie wygodna to na pewno częściej się będzie korzystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6000 MWh rocznie za CO i CWU to bardzo mało.

 

 

Ja na samo CWU rocznie zużywam prawie 4MWh...

 

Przyjmuje sie do obliczen ok 1000 kWh/osoba*rok. Oczywiscie w zaleznosci od indywidualnych preferencji ta wartosc moze sie róznic ale dla osób dorosłych i starszej młodziezy jest w miare dokladna

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja najwyższa faktura z lutego 2022 opiewała na 1611 zł za dwa miesiące. Dom ok. 180 m2.

 

Pytanie tylko, czy jest sens bazować na cenie gazu, która jest oderwana od rzeczywistych kosztów.

 

PGNiG sprzedaje klientom indywidualnym gaz poniżej kosztów zakupu. https://www.money.pl/gospodarka/ponad-5-mld-zl-rekompensat-dla-pgnig-za-zamrozenie-taryfowych-cen-gazu-6797355817277952a.html Jako podatnicy już dopłaciliśmy 5 mld złotych.

 

Gaz sprzedawany jest za 20 gr za 1 kWh, gdzie na giełdzie towarowej cena przekroczyła 1 zł za 1 kWh - https://www.tge.pl/otf zakładka gaz ziemny.

 

 

Osobiście bym się nie przywiązywał zbytnio do obecnych cen gazu dla klienta indywidualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...