Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A regulator już też masz czy na razie poprzestałeś na założeniu czujnika i uruchomienia pogodówki.?

I jak wreszcie jest z tymi krzywymi grzewczymi...... można coś wybrać pokrętłem czy jedna stała i regulacja jej nachylenia.

 

Jadnak d d... ta pogodowka jest :/ jak bylo w okolicy zera to juz dobrze mialem ustawione, ale jak temp na dworze sie podniosla do 7-8na plusie to temp zasilania tak poleciala w dol ze w domu bylo zimno, musialem podkrecic krzywa do gory, ale za to jak byla podniesiona i temp spadla na dworze to w domu bylo za goraco. Takze chyba jej nie bede w stanie ustawic :/

Poza tym troche mnie denerwuje przg pogodynce, jak porzadnie wywietrze i temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jadnak d d... ta pogodowka jest :/ jak bylo w okolicy zera to juz dobrze mialem ustawione, ale jak temp na dworze sie podniosla do 7-8na plusie to temp zasilania tak poleciala w dol ze w domu bylo zimno, musialem podkrecic krzywa do gory, ale za to jak byla podniesiona i temp spadla na dworze to w domu bylo za goraco. Takze chyba jej nie bede w stanie ustawic :/

Poza tym troche mnie denerwuje przg pogodynce, jak porzadnie wywietrze i temp

 

Tak jak mówi przedmówca w normalnych kotłach poprzez podwyższanie KG i obniżanie temperatury zadanej można ją odpowiednio nachylać i dostosowywać jej przebieg do charakterystyki domu jednak w Twoim przypadku nie wiem jak to wypali.

Jak masz regulator pokojowy do nastawy temperatur to wtedy spróbuj pokrętłem na kotle zmienić KG na niższą a na regulatorze pokojowym zmienić temperaturę zadaną na wyższą.

U Ciebie jest jeszcze jeden szkopuł związany z niefabrycznym czujnikiem temperatury zewnętrznej który to może mieć troszkę inną charakterystykę i przekłamywać temperaturę w dół lub w górę przy temperaturach dodatnich lub ujemnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gos**c
Jadnak d d... ta pogodowka jest :/ jak bylo w okolicy zera to juz dobrze mialem ustawione, ale jak temp na dworze sie podniosla do 7-8na plusie to temp zasilania tak poleciala w dol ze w domu bylo zimno, musialem podkrecic krzywa do gory, ale za to jak byla podniesiona i temp spadla na dworze to w domu bylo za goraco. Takze chyba jej nie bede w stanie ustawic :/

Poza tym troche mnie denerwuje przg pogodynce, jak porzadnie wywietrze i temp

 

Korekta krzywej grzewczej - na skróty

Zawsze jest za zimno - Przesuwamy krzywą grzewczą w górę

Zawsze jest za ciepło - Przesuwamy krzywą grzewczą w dół

Za zimno podczas mrozów - Wybieramy bardziej stromą krzywą grzewczą

Za ciepło podczas mrozów - Wybieramy mniej stromą krzywą grzewczą

Podczas mrozów OK, poza tym za chłodno - Wybieramy mniej stromą krzywą grzewczą, nową krzywą przesuwamy w górę

Podczas mrozów OK, poza tym za ciepło - Wybieramy bardziej stromą krzywą grzewczą, nową krzywą przesuwamy w dół

 

http://www.budujemydom.pl/kotly-i-podgrzewacze/18345-ustawienie-regulatora-pogodowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarysiaMarysia

Proszę Cię zrób podpis w profilu, z opisem Twojego domu i jego ociepleniu.

Twoje wpisy w tym wątku mogą wprowadzić ludzi w osłupienie, zdziwienie, szok, niedowierzanie...

Potem mamy niepotrzebny "pyskówki" na ten temat, nie pisząc już o Twoich wszystkim znanych wpisach, że 22oC w domu to katorga, zimnica, syberia i tak naprawdę wegetacja ;)

Pozdro

Edytowane przez franco78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie podniecaj się tak moim wynikiem. Mieszkasz w dwupiętrowej chacie - ja w mieszkaniu 72 metrowym. Lubię ciepło więc cały czas grzeję do 23-24 stopni.

 

Jeśli 72m2 w bloku to nie masz się czym chwalić. Mieszkając w bloku rocznie za ogrzewanie z liczników płaciłem 200zł i to jest standard w nowych blokach. Jeśli mieszkanie dobrze położone to w ogóle można nie ogrzewać i mieć 21-22C. A wątek dotyczy ile gazu poszło na ogrzewanie domu a nie mieszkania, którego mozna nie ogrzewać i mieć cieplej niż co niektórzy mają spalając gazu w domu za 4000zł.

 

Podsumowując - trolujesz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podsumowując - trolujesz;)

 

jak dłużej tak się pospinasz to ci hemorojdek w zadku pęknie z zazdrości. Tytuł wątku to "Ile gazu poszło Wam już w tym sezonie?" :yes:

 

21-22 stopnie to zimnica. Ja lubię ciepło.

 

@MarysiaMarysia

Proszę Cię zrób podpis w profilu, (...)

Pozdro

 

znajdę chwilę to wpiszę.

Edytowane przez MarysiaMarysia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszkanie w bloku wybudowanym w 2007r. Ogrzewanie co i cwu z miejskiej ciepłowni. Jeśli chodzi o C.O. w tym mieszkaniu (50 m2) moje roczne koszty zużycia ciepła wynoszą 0 zł (słownie: zero zł). W ogóle grzejników nie odkręcam (nawet gdy jest na zewnątrz - 20 stopni) i mam temp. 21-22 stopnie. Zarządca raz mi wymieniał licznik ciepła bo myśleli, że się popsuł. Tak więc pisanie w tym wątku o zużyciu gazu w mieszkaniu we w miarę nowym bloku to jest kompletne nieporozumienie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w kotle, ktory ma jacek.zoo takiej regulacji nie da sie wykonać - brak możliwości zmiany pochylania krzywej.

 

Dokladnie tsk jest, problemem nie jest niefsbryczny czujnik, bo w fabrycznym jest dokladnie to samo, kapilarka na dwoch kabelkach. U mnie problemem jest tylko jedna krzywa bez mozliwosci jest nachylenia, i termostst pokojowy nie ma kic do gadania, on tylko daje sygnal czy piec ma w ogole prscowac czy nie.

 

A zauwazylem ze poprzedni post mi urwalo, denerwujace jest ze jak w domu sie wywietrzy tsk porzadnie to dlugo zanim sie nagrzeje, bo piec nie ,,widzi,, ze w domu jest 2 st mniej niz powinno. Ale to jeszcse pikus, teraz jak w dzien jest chlodniej to latam i obnizam krzywa, a jak jest cieplo ale bez slonca to podwyzszam. Przy tym moim piecu i jego mozliwosciami chyba innego wyjscia nie mam, nie ustawie tak zeby juz tego nie ruszac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dłużej tak się pospinasz to ci hemorojdek w zadku pęknie z zazdrości. Tytuł wątku to "Ile gazu poszło Wam już w tym sezonie?" :yes:

 

21-22 stopnie to zimnica. Ja lubię

znajdę chwilę to wpiszę.

P

owiem ci potestuj z mniejszymi temp, ja mialem zawsze mialem 23-24 albo wiecej. Powoli zszedlem na 21,8-22, ale powoli tak po 0,1 na dobe zeby nie bylo skoku, i szczerze jesf mi lepiej. Lepiej w dzien, lepiej sie spi. Widze nawet dzieciaki, wczesniej w nocy sie rozkopywaly i bardzo marzly, a przy nizszej temp sie nie rozkopuja. Takze moim zdsniem takie temp 21-22 sa lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P

owiem ci potestuj z mniejszymi temp, ja mialem zawsze mialem 23-24 albo wiecej. Powoli zszedlem na 21,8-22, ale powoli tak po 0,1 na dobe zeby nie bylo skoku, i szczerze jesf mi lepiej. Lepiej w dzien, lepiej sie spi. Widze nawet dzieciaki, wczesniej w nocy sie rozkopywaly i bardzo marzly, a przy nizszej temp sie nie rozkopuja. Takze moim zdsniem takie temp 21-22 sa lepsze

 

Te temperatury są na pewno zdrowsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Listopad : 80m3 (co + CWU dla trzech osób)

Temperatura 21.8C

Pięć dni palenia w kominku (zawsze jeden załadunek, około 4h palenia)]

 

Grudzień: 96m3

kominek uruchomiony 3 dni - w sumie około 20kg drewna.

temperatura 21.8-22C

 

Styczeń: 120m3

w kominku spalone 80kg drewna, co daje dalsze ok 22m2

 

Luty: 96m3

W kominku palone trzy dni, 30kg drewna, czyli dalsze 8m3

 

 

Marzec: 100m3, bez kominka

 

Wyglada na to, że w tym sezonie grzewczym paliłem w kominku 18dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...