Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dziwne ze macie taka duza wlgotnosc. U mnie to wychodzi w lutym okolo 22%. Od kilku dni rozpylam po 5litrow wody na dobe ale to za malo. Spadalo ponizej 20% I tak jak ktos pisal ze w miare uplywu zimy coraz bardziej sucho to i u mnie tak samo.

Zuzycie gazu 280m3 w lutym.

 

Wilgotność na poziomie 22% to tragedia z dramatem a rano w ustach susza. Ja mam teraz w granicach 38-40 i jak dla mnie za sucho. Optymalnie dla mojej rodziny to około 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

U mnie 140m2 + garaż 30m2 (czasami podgrzewany).

Czas 20.02-20.02 - 225m3 gazu - 443zł

Ale martwi mnie zużycie prądu przez piec.

Junkers Cerapur ZSB 14C zużywa mi 2,3kW na dobę więc miesięcznie ok. 40zł, które zaliczamy na poczet ogrzewania :/

 

U mnie junkers cerapur acu podobnie ciągnie prądu około 2-3 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowanie raczej nie jest dodatkowym zuzyciem gazu gdyz cieplo z jego spalenia ogrzewa dom

 

Być może (a raczej na pewno - w jakimś stopniu), ale gotuję kiedy mam potrzebę gotować a nie koniecznie ogrzewać (przerysowując - czyli to tak, jak bym uruchamiał kocioł mimo osiągniętej temp. pomieszczeń) - czyli nie gotując zużył bym mniej gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystkie komentarze dotyczące spalania gazu i się tylko wkurzam...

Ogólnie mam mały dom (pow. użytk. to ok. 100 m2, pozostałe 25 m2 to kotłownia i garaż - ale tego nie ogrzewam). W moim przypadku w lutym spaliłem 147 m3 gazu przy temperaturze w domu ok. 21 c.

Dom jest bardzo dobrze ocieplony - 25 cm grafit na ścianach, trzyszybowe okna, 38 cm wełny na dachu, rekuperacja, rolety zamykane na noc. Mimo to średnie spalanie gazu mam podobne, co ludzie przy dużo gorszym ociepleniu...

Czy jest to ktoś mi w stanie wytłumaczyć?

Przecież to nie ma sensu, aby wydawać grubą kasę na ocieplenie, która się nigdy nie zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam wszystkie komentarze dotyczące spalania gazu i się tylko wkurzam...

Ogólnie mam mały dom (pow. użytk. to ok. 100 m2, pozostałe 25 m2 to kotłownia i garaż - ale tego nie ogrzewam). W moim przypadku w lutym spaliłem 147 m3 gazu przy temperaturze w domu ok. 21 c.

Dom jest bardzo dobrze ocieplony - 25 cm grafit na ścianach, trzyszybowe okna, 38 cm wełny na dachu, rekuperacja, rolety zamykane na noc. Mimo to średnie spalanie gazu mam podobne, co ludzie przy dużo gorszym ociepleniu...

Czy jest to ktoś mi w stanie wytłumaczyć?

Przecież to nie ma sensu, aby wydawać grubą kasę na ocieplenie, która się nigdy nie zwróci.

 

Czy mówisz że wiesz że masz dobrze ocieplony dom ? Czy tylko mówisz że wiesz? Czy ocieplenie za które zapłaciłeś jest w twoim domu czy tylko za nie zapłaciłeś i nie sprawdziłeś tego osobiście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...