Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

U mnie mimo zagęszczzenia do 10 cm i otwarciu na maxa w łaziencie jest temperatura taka sama jak w salonie.

 

Pewnie masz małą łazienkę, do tego regulacja pewnie nie "preferuje" łazienki. W dużej łazience utrzymuję temp 25-26oC bez problemu:D, ale już w małej na parterze, przy otwarciu na full, ledwo dobija 23oC, choć akurat wyżej tam nie potrzebuję. Oczywiście obydwie wyłącznie na OP, bez żadnego grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie masz małą łazienkę, do tego regulacja pewnie nie "preferuje" łazienki. W dużej łazience utrzymuję temp 25-26oC bez problemu:D, ale już w małej na parterze, przy otwarciu na full, ledwo dobija 23oC, choć akurat wyżej tam nie potrzebuję. Oczywiście obydwie wyłącznie na OP, bez żadnego grzejnika.

 

Tak jest, jest mała łazienka, do tego pod wanną i w miejscu odpływu liniowego nie ma OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem nowym uzytkownikiem na forum. Z gory wszystkich przepraszam, jesli bede zadawal idiotyczne pytania, ale zaczalem swoj pierwszy sezon grzewczy i mam kilka pytan do Was.

 

Mieszkanie na parterze w 4pietrowym bloku, 45m2, okna plastikowe. Kociol termet ecocondens silver i sterownik bezprzewodowy salus, grzejniki przewymiarowane. Ok, przechodze do tematu.

 

Tak jak wspominalem, zaczalem swoj pierwszy sezon grzewczy. Pytanie do ludzi, ktorzy ogrzewaja rowniez mieszkania. Jak u Was ze spalaniem? U mnie wyglada to tak, ze na dzien dzisiejszy ogrzewam bez sterownika pokojowego. Piec chodzi caly czas, temp na kotle 42stopnie i w mieszkaniu 21stopni. Zuzycie gazu ok 4.5m3. Ogrzewanie chodzi tylko na grzejniki w pokojach, w lazience mam zakrecony bo nie ma zimno a gdy juz mialem wlaczony to zuzycie gazu na dobe o 1.5m3 wiecej. Przy uzyciu sterownika spalanie praktycznie identyczne a czasem nieznacznie wieksze (mowa o obecnej temp czyli w dzien -4 a w nocy -8) temp ustawiona na 21stopni, temp na kotle gdy uzywam sterownika ustawiam na 45, histereza 0.5. W zwiazku z tym, ze zuzycie takie same postanowilem nie uzywac sterownika, bo czuje lepszy komfort gdy grzejniki sa cieple caly czas. I tu pytanie. Powiedzcie mi, czy te zuzycie gazu nie jest ciut za duze przy takim mieszkanku? Czytalem rozne fora to ludzie maja takie albo i mniejsze zuzycie gazu przy wiekszych pokojach i przy aktywnych 3 albo i 4 grzejnikach. Prosze o jakies rady, moze z Wami uda mi sie cos zdzialac. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson - pół roku (jak nadal nie wierzysz, to sfotografuję drugie pół, chociaż to upierdliwa robota, bo trzeba wycinać dane)

3772c8bdf67367ef.jpg

37e2d10ce107708cgen.jpg

2d859efe7bc8e58agen.jpg

7fe97df5d7c2440agen.jpg

5e0e9da5f61006bcgen.jpg

9a88225c6e5d2481gen.jpg

 

Szacunek się należy za okazanie faktur. Widzę masz jaja i nie owijasz w bawełnę tak że dziękuję;) teraz wierzę. Ale hmm tam na przełomie 2017/2018 przestrzeliłes odczyt w sumie za 2 mc masz 171 metrów ale spalanie masz eleganckie. Mam kilka pytań;

Ile masz metrów do ogrzania op, z grzejnikami?

Oprócz gazu czym dogrzewasz? Kominek jakiejś bajery ? Rekupacja?

Rozumiem że masz ciągle w domu 20stopni ? ( więc stąd te oszczędności mam rozumieć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson - mój dziennik jest w stopce.

 

120 -kilka m2 użytkowej. Podłogówka. Rekuperacja oczywiście. Niczym nie dogrzewam, poza, jak ktoś wspomniał, komputerami, gotowaniem.

Mam duże zużycie prądu - zimą za 2 m-ce ponad 300 zł (piec, reku, komputery, akwarium, cała kuchnia, pompy obiegowe podłogówki, itd. ). Wbrew pozorom to też się grzeje.

 

Oszczędności to podejrzewam głownie klimat. Wielkopolska ma zimą temperatury jak np. Londyn. Zero zimy, taka długa ponura jesień.

Dopiero teraz trochę przymroziło (-4 w dzień, -8 w nocy)

***

grudzień i styczeń to razem 171 m3. reszta faktur jest miesięczna.

Zapomniałam podać stan na koniec grudnia i wystawili mi zbiorczo za 2 m-ce.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dejson - mój dziennik jest w stopce.

 

120 -kilka m2 użytkowej. Podłogówka. Rekuperacja oczywiście. Niczym nie dogrzewam, poza, jak ktoś wspomniał, komputerami, gotowaniem.

Mam duże zużycie prądu - zimą za 2 m-ce ponad 300 zł (piec, reku, komputery, akwarium, cała kuchnia, pompy obiegowe podłogówki, itd. ). Wbrew pozorom to też się grzeje.

 

Oszczędności to podejrzewam głownie klimat. Wielkopolska ma zimą temperatury jak np. Londyn. Zero zimy, taka długa ponura jesień.

Dopiero teraz trochę przymroziło (-4 w dzień, -8 w nocy)

***

grudzień i styczeń to razem 171 m3. reszta faktur jest miesięczna.

Zapomniałam podać stan na koniec grudnia i wystawili mi zbiorczo za 2 m-ce.

 

To daleko od siebie nie mieszkamy . Ja na Kujawach mieszkam . Ale spoko i inni mogą pozazdrościć ale powiedzmy sobie szczerze ta rekupacja też ciebie kosztowała więc możesz Teraz sobie pozwolić na mniejsze zużycie gazu;) ale wiadomo o co chodzi.

Pozdrawiam i dzięki za szczerość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie porównywania spalania to po publikacji FV przez Kol. Elfir odnoszę wrażenie że nawet podawanie wartości w kWh nie ma sensu.

Zużycie jest tu drugorzędne ale porównanie współczynnika konwersji 11.213kWh/m3 przy cenie netto 0,09392 zł/m3 oraz mojego:

[ATTACH=CONFIG]425262[/ATTACH]

 

współczynnik 8,853kWh/m3 przy cenie netto 0,10046 zł/m3

 

Wychodzi na to że bardziej kaloryczny gaz w niektórych rejonach Polski jest tańszy od tego mniej kalorycznego

 

 

0,09392 zł/m3 ????

 

przecież to za kWh...

 

A Elfir podała rachunki sprzed roku. Gaz nieco zdrożał od tego czasu.

Też mam cenę 0,10046 zł/kWh w tym roku.

Rok temu - 0,09392zł/kWh

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotohobby....... dobra uwaga.

A jaki masz współczynnik.?

 

Odnośnie porównywania spalania to po publikacji FV przez Kol. Elfir odnoszę wrażenie że nawet podawanie wartości w kWh nie ma sensu.

Zużycie jest tu drugorzędne ale porównanie współczynnika konwersji 11.213kWh/m3 przy cenie netto 0,09392 zł/kWh oraz mojego:

[ATTACH=CONFIG]425263[/ATTACH]

 

współczynnik 8,853kWh/m3 przy cenie netto 0,10046 zł/kWh

 

FV za rok 2017:

 

FV_0430001851_27.jpg

 

Cena identyczna jak u Elfir..... ale współczynnik ?

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego dlaczego nadal piszesz, że porównywanie wartości w kWh nie ma sensu ?

 

Masz mniej kaloryczny gaz, spalasz go wiecej, ale w kWh wychodzi tyle samo, co u kogoś, kto ma gaz bardziej kaloryczny, ale spala go mniej.

Płaci się za kWh a tu cena (w obrębie jednaj taryfy) jest taka sama dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dlaczego dlaczego nadal piszesz, że porównywanie wartości w kWh nie ma sensu ?

 

Masz mniej kaloryczny gaz, spalasz go wiecej, ale w kWh wychodzi tyle samo, co u kogoś, kto ma gaz bardziej kaloryczny, ale spala go mniej.

Płaci się za kWh a tu cena (w obrębie jednaj taryfy) jest taka sama dla wszystkich.

 

Wszystko OK Moje niedopatrzenie....dlatego napisałem że odnoszę wrażenie i poprawiłem wpis dodając FV z poprzedniego roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To daleko od siebie nie mieszkamy . Ja na Kujawach mieszkam . Ale spoko i inni mogą pozazdrościć ale powiedzmy sobie szczerze ta rekupacja też ciebie kosztowała więc możesz Teraz sobie pozwolić na mniejsze zużycie gazu;) ale wiadomo o co chodzi.

Pozdrawiam i dzięki za szczerość

 

Niby blisko, ale mam znajomą, na Kujawach u której leżał śnieg, gdy u mnie w nocy było + 6 stopni w styczniu kilka dni temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny gazu za m3 są w ogóle nieadekwatne do zużytej energii, cena za kWh jest najbardziej wymierna. Jeszcze jeden aspekt ma wpływ na roczne koszty ogrzewania gazem, mimo takiej samej ceny wyjściowej za kWh-ilość zużytego gazu, choć to już drobniejsze sprawy (wszelkie opłaty-przesyłowe, abonament itd). Np. @Mareks mimo tego samego dostawcy, ma nieco inną cenę za zużyty gaz niż ja.

U mnie wychodzi to 1,45zł za m3, ale inni odbiorcy dobijają nawet do 2,2zł za m3. Dlatego chwilowe, tygodniowe/miesięczne zużycie niewiele wnosi, wykładnikiem jest dopiero roczne zużycie kWh:na kubaturę budynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny gazu za m3 są w ogóle nieadekwatne do zużytej energii, cena za kWh jest najbardziej wymierna. Jeszcze jeden aspekt ma wpływ na roczne koszty ogrzewania gazem, mimo takiej samej ceny wyjściowej za kWh-ilość zużytego gazu, choć to już drobniejsze sprawy (wszelkie opłaty-przesyłowe, abonament itd). Np. @Mareks mimo tego samego dostawcy, ma nieco inną cenę za zużyty gaz niż ja.

U mnie wychodzi to 1,45zł za m3, ale inni odbiorcy dobijają nawet do 2,2zł za m3. Dlatego chwilowe, tygodniowe/miesięczne zużycie niewiele wnosi, wykładnikiem jest dopiero roczne zużycie kWh:na kubaturę budynku.

 

No oki masz rację. Ale tak szczerze jakie to są różnice na przełomie Miesiąca/ tygodnia czy roku ? W tej cenie kWh? Szczerze groszowe nad którymi aż tak bardzo nie ma co się rozczulac proszę państwa... czy jeden ma.1.45 a drugi 2.20. Takie jest moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacunek się należy za okazanie faktur. Widzę masz jaja i nie owijasz w bawełnę tak że dziękuję;) teraz wierzę. Ale hmm tam na przełomie 2017/2018 przestrzeliłes odczyt w sumie za 2 mc masz 171 metrów ale spalanie masz eleganckie. Mam kilka pytań;

Ile masz metrów do ogrzania op, z grzejnikami?

Oprócz gazu czym dogrzewasz? Kominek jakiejś bajery ? Rekupacja?

Rozumiem że masz ciągle w domu 20stopni ? ( więc stąd te oszczędności mam rozumieć).

 

Wszystko ok ale realne sa tylko 3 mies podane przez Ciebie (grudzien, styczeń, luty) reszta czyli marzec, kwiecien, maj, czerwiec - szacunkowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...