Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Różnica pomiędzy dwoma przedstawionymi rachunkami jest tylko w opłacie dystrybucyjnej stałej która jak wynika z taryfy jest zróżnicowana dla każdego rejonu

 

..... wykładnikiem jest dopiero roczne zużycie kWh:na kubaturę budynku.

 

I to będzie bliższe prawdy jednak należy pamiętać o zróżnicowaniu pogody w różnych rejonach kraju.

 

Prawdopodobnie ze względu na różny dopływ świeżego powietrza do spalania obserwowałem większe zużycie w dni wczesnej zimy +5*C z bardzo dużymi podmuchami wiatru aniżeli przy (-5*C) w bezwietrzny dzionek.

 

W każdym razie latanie do gazomierza i grzebanie w ustawieniach kotła raczej mam już za sobą i tak naprawdę wyleczyła mnie z tego sytuacja w której porównałem moje rachunki za 145m2 dom w ciągu roku za gaz razem CO i CWU z 47m2 mieszkaniem w wieżowcu gdzie jeszcze mieszkają rodzice którzy wpłacają na ogrzewanie 165 zł miesięcznie.

Edytowane przez Mareks77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny gazu za m3 są w ogóle nieadekwatne do zużytej energii, cena za kWh jest najbardziej wymierna. Jeszcze jeden aspekt ma wpływ na roczne koszty ogrzewania gazem, mimo takiej samej ceny wyjściowej za kWh-ilość zużytego gazu, choć to już drobniejsze sprawy (wszelkie opłaty-przesyłowe, abonament itd). Np. @Mareks mimo tego samego dostawcy, ma nieco inną cenę za zużyty gaz niż ja.

U mnie wychodzi to 1,45zł za m3, ale inni odbiorcy dobijają nawet do 2,2zł za m3. Dlatego chwilowe, tygodniowe/miesięczne zużycie niewiele wnosi, wykładnikiem jest dopiero roczne zużycie kWh:na kubaturę budynku.

 

No oki masz rację. Ale tak szczerze jakie to są różnice na przełomie Miesiąca/ tygodnia czy roku ? W tej cenie kWh? Szczerze groszowe nad którymi aż tak bardzo nie ma co się rozczulac proszę państwa... czy jeden ma.1.45 a drugi 2.20. Takie jest moje zdanie

Edytowane przez Dejson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No oki masz rację. Ale tak szczerze jakie to są różnice na przełomie Miesiąca/ tygodnia czy roku ? W tej cenie kWh? Szczerze groszowe nad którymi aż tak bardzo nie ma co się rozczulac proszę państwa... czy jeden ma.1.45 a drugi 2.20. Takie jest moje zdanie

 

Dlatego najlepiej podawać zużycie m3 oraz współczynnik albo kwh. Ponadto dobrze uzupełnić stopkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

W takim razie proszę Was o wypowiedzi w sprawie mojego z użycia gazu.

 

Dom 115m2 parterówka,ytong 24 600 0,033,podłoga 10cm,ściana 16cm szary styro,dach 15cm wełna 0,036,strop 10cm 0,040 wełna.Piec immergas zeus victrix superior 26kw z zasobnikiem.Pokoje-salon-łazienka posiadają dobowy regulator temperatury COSMO Floor. Posadzka wygrzewana przez 3 tyg.,rodzina 2+2,rejon dolny śląsk koło Lubina.

 

Mieszkamy od lipca i w okresie lipiec-wrzesień około 40m3 /miesiąc CW.

Ogrzewnie +CW w październiku 100 m3,listopadzie 200m3, grudzień 240m3,styczeń 300m3.

 

W domu utrzymujemy temp. salon + kuchnia 23stopnie, łazienka 23stopnie, sypialnie 22stopnie.

Na piecu tepm wody w kranie +45 a na podłogówce gdy jest średniodobowa temp.na + , to na piecu ustawiam 27stopni a jak na - to 30 stopni.

 

W takim razie w okresie grzania październik-styczeń bez CW wyszło 860m3 gazu na ogrzewanie.

 

I teraz pytania,czy dużo czy mało z użyłem gazu?czy mogę coś przestawić-ustawić na piecu z temp. grzania?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi i zaznaczam że jestem mało zorientowany w tych sprawach a sam instalator nie za wiele mi pomógł.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I teraz pytania,czy dużo czy mało z użyłem gazu?czy mogę coś przestawić-ustawić na piecu z temp. grzania?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi i zaznaczam że jestem mało zorientowany w tych sprawach a sam instalator nie za wiele mi pomógł.Pozdrawiam

 

Jaki masz współczynnik konwersji (ile kwh z m3 gazu)......

Instalator już chyba wystarczająco Ci "pomógł" dobierając moc tego kotła....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój domek jak w stopce, klimat może ostrzejszy (przedgórze, śląsk) mieszczę się w 9200-9500kwh rocznie, w tym około165 kwh CWU miesięcznie (2+1).

 

Mam gorzej ocieplony i większy dom , rocznie zużywałem (całkowite zuzycie) 8000-9000 kWh po montażu PC CUW prognozowane zużycie do 7000 kWh/rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam gorzej ocieplony i większy dom , rocznie zużywałem (całkowite zuzycie) 8000-9000 kWh po montażu PC CUW prognozowane zużycie do 7000 kWh/rok

Super, jakie temperatury utrzymujesz , u nas 22,5-23 (u Ciebie kwh to kwh, u mnie na FV niby m3 to 10,972 kwh z czego tu podają realnie mogę uzyskać niecałe 10)

 

Wyżej podałem przeliczając z tego co podają na FV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, jakie temperatury utrzymujesz , u nas 22,5-23 (u Ciebie kwh to kwh, u mnie na FV niby m3 to 10,972 kwh z czego tu podają realnie mogę uzyskać niecałe 10)

 

Wyżej podałem przeliczając z tego co podają na FV.

 

ja w granicach do 22* średnio 21* , jakbym może nic nie robił to bym dogrzał ale się pocę :D. Kilowaty dla mnie nie sa ważne ja przeliczam na zote polskie i to jest najważniejsze unikam w ten sposób mnożników i %sprawności, prościej prawda? Po prostu ileś m2 o danym komforcie w określonym miejscu RP kosztuje mnie miesięcznie lub rocznie tyle i tyle złotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Kilowaty dla mnie nie sa ważne ja przeliczam na zote polskie i to jest najważniejsze unikam w ten sposób mnożników i %sprawności, prościej prawda?

Tak, ale akurat temat tego wątku jest taki a nie inny, poza tym podawanie zużycia w tych jednostkach umożliwia innym pochylenie się np. nad sprawnością wynikającą z ustawienia kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

W takim razie proszę Was o wypowiedzi w sprawie mojego z użycia gazu.

 

Dom 115m2 parterówka,ytong 24 600 0,033,podłoga 10cm,ściana 16cm szary styro,dach 15cm wełna 0,036,strop 10cm 0,040 wełna.Piec immergas zeus victrix superior 26kw z zasobnikiem.Pokoje-salon-łazienka posiadają dobowy regulator temperatury COSMO Floor. Posadzka wygrzewana przez 3 tyg.,rodzina 2+2,rejon dolny śląsk koło Lubina.

 

Mieszkamy od lipca i w okresie lipiec-wrzesień około 40m3 /miesiąc CW.

Ogrzewnie +CW w październiku 100 m3,listopadzie 200m3, grudzień 240m3,styczeń 300m3.

 

W domu utrzymujemy temp. salon + kuchnia 23stopnie, łazienka 23stopnie, sypialnie 22stopnie.

Na piecu tepm wody w kranie +45 a na podłogówce gdy jest średniodobowa temp.na + , to na piecu ustawiam 27stopni a jak na - to 30 stopni.

 

W takim razie w okresie grzania październik-styczeń bez CW wyszło 860m3 gazu na ogrzewanie.

 

I teraz pytania,czy dużo czy mało z użyłem gazu?czy mogę coś przestawić-ustawić na piecu z temp. grzania?

 

Z góry dzięki za wypowiedzi i zaznaczam że jestem mało zorientowany w tych sprawach a sam instalator nie za wiele mi pomógł.Pozdrawiam

 

Wychodzi średnia prawie 8m3 przy takiej powierceni to jest stanowczo za dużo. Musiałbym zużyć z 80 kwh prądu porównywalnie i owszem kiedys to było ale -33 za oknem i silny wiatr obecnie przy -12-15 idzie 40 kwh na wszystko łącznie z normalnym użyciem prądu. Moim zdaniem masz nowy dom o ile dobrze docvzytałem i to tzreba przeczekac zużycie powinno spaść za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to dużo gazu?na ogrzewanie +CWU i czy mogę coś w piecu jeszcze przestawić.Pozdrawiam

To nie bardzo ten wątek, jest inny na forum o ustawieniu Immergasa,( ja mam inny kocioł) .

Zużycie wydaje się duże ale: tak jak już pisał kolega jest to pierwszy rok....

Inne dane, które musiałbyś podać:

-czy jest cyrkulacja Cwu i ewentualnie jak długo na dobę pracuje,

-jak wygląda praca kotła, z jaką częstotliwością pracuje (jaką ma moc minimalną kocioł)

- z temperatur zasilania wynika że masz podłogówę, dlaczego nie ma pogodówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...