Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Mój pierwszy wpis na forum. Witam wszystkich.

Mogę się także podzielić pierwszymi informacjami na temat zużycia gazu.

Od 26.10.2018 do 06.02.2019 - 385 m3.

Dom parterowy 110m2 + garaż 25m2. Jeszcze nie zamieszkany, na etapie wykończeniówki. Temp ustawiona na piecu na 14 stopni, ale nie bawiłem się jeszcze krzywymi grzewczymi, termometr wskazuje wewnątrz ok. 17-18 stopni. Całość podłogówka, piec jedzie na czujniku pogodowym.

Dużo czy mało???

 

Dużo, nawet biorąc pod uwagę wykończeniówkę. Prawdopodobnie krzywe grzewcze nie są dobrane , a możliwe ze także brak jest odniesienia do czujnika temperatury wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@dejson

Niektóre łepki nie ogarniają że jest tańszy. Ty za styczeń zapłaciłeś 370 ja 270za groch pomimo że spalanie muszę prowadzić mniej sprawnie niż mógłbym. A konserwacja gaziaka jest droższa.

 

Kogo normalnego ekologia obchodzi.

I kto w nowym domu zakłada gaz :lol2: prądu w gniazdu nie ma?

 

Tak masz rację gaz w nowym domu to głupota. Głupi jestem że nie mam eko groszku faktycznie może było by taniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak rachunek za cały rok i płatne raz w roku. Oczywiscie gotowanie tesz na gazie������������

 

A jak to wyglada w opłatach stałych czyli abonament miesieczny, przesyly są tańsze przy tkim rachunku w porowaniu jak ja mam ( sezon grzewczy odczyt co miesiac a lato co 2 miesiace ) Coś jestes w stanie mi podpowiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

CO i Cwu 21,5 stopnia - 2 dorosłe osoby, kominek nie był odpalany

Współczynnik konwersji 11.247 kWh/m3

Listopad 2018r - 62 m3 gazu. Listopad 2017r - 92 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Grudzień 2018r - 93 m3 gazu. Grudzień 2017 r- 120 m3(pierwszy sezon grzewczy)

Styczeń 2019r - 104m3 gazu Styczeń 2018r - 123 m3

Luty 2019r -74 m3 Luty 2018r 114 m3

 

Spalanie za okres rozliczeniowy 28.02.2018r - 28.02.2019r - 578 m3 w przybliżeniu 1200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^

Pięknie. Mam nadzieję (podobnie zaizolowany dom) odpowiednio mało spalić na pompie.

A moi sąsiedzi w domach ok 120m2 (z 2018 i 2017 roku) z poddaszem, na klasycznym fundamencie, z kiepsko zaizolowanym dachem, na styro 0.040 klejonym na placki spalili ponad 350m3 gazu każdy.

I są zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina 6os., CO+1/2 CWU, w domu 19-22 °C

Wrzesień - 27 m3

Październik - 91 m3

Listopad - 221 m3

Grudzień - 366 m3

Styczeń - 382 m3

Luty - 239 m3

Piętrówka z piwnicą i strychem, pow. grzania 200 m2, 100% grzejniki żeliwne i blaszaki starego typu z lat '70.

Podłoga nad piwnicą nie ogrzewana, bez ocieplenia.

Ściany 2W pustak zwykły + krylamex 5 cm + pustak gazobeton + styropian 10 cm

podłoga strychu żelbeton + styropian 15 cm, strych dach bez ocieplenia

Wentylacja grawitacyjna

Kocioł Buderus Logamax GB072 20 kW.

Brak sterownika pogodowego jak i pokojowego.

Temperatura wody na grzejniki 40-44°C, temp. w pokojach 20-22°C.

CWU gazowe dla 2 osób (wanna+kuchnia), kuchnia gazowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, przy dodatnich temperaturach, jak dzisiaj, spalanie jest tak małe, że po podgrzaniu domu piec przechodzi w tryb ECO+MINUS i załącza lewe obroty wentylatora, powodując wpychanie powietrza z komina w rurę gazową i licznik gazu mi się cofa o jakieś 5m3 na dobę. Problem jest tylko z kuchenką gazową, która po otworzeniu kurków, zasysa powietrze z domu. Mam w planach przejście na indukcję.

Ktoś przebije? :cool:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie, przy dodatnich temperaturach, jak dzisiaj, spalanie jest tak małe, że po podgrzaniu domu piec przechodzi w tryb ECO+MINUS i załącza lewe obroty wentylatora, powodując wpychanie powietrza z komina w rurę gazową i licznik gazu mi się cofa o jakieś 5m3 na dobę. Problem jest tylko z kuchenką gazową, która po otworzeniu kurków, zasysa powietrze z domu. Mam w planach przejście na indukcję.

Ktoś przebije? :cool:

 

Ja juz mam licznik podobny do systemu z fotowoltaiki ze nadwyzke gazu sprzedaje w cieplejsze dni a w zimowe go odbieram:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...