Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Podobnie jak rozrzutne podejście do własnych pieniędzy wydawanych na media, stanowiących ekwiwalent własnej pracy, umiejętności i czasu, które można olać i wyrzucić za okno.

To jest absurd w braku szacunku dla samego siebie gratuluję.

 

Może to kwestia wieku i doświadczenia?

Kiedyś też miałem lekceważący stosunek do własnych pieniędzy i to się zmieniło w pewnym momencie, szkoda bo nieraz się zastanawiam ile pieniędzy straciłem i gdzie bym był dzisiaj gdybym miał obecne podejście kilka lat wcześniej.

 

Moze zmienimy tytuł wątku na ,, Urzekła mnie twoja historia " ...?

 

Boże jakim to trzeba byc ograniczonym człowiekiem pisać takie rzeczy, współczucia dla rodziny i twoich bliskich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlaczego w tym wątku wypowiadają sie głównie osoby z innym rodzajem ogrzewania?

Wątek chyba miał służyć aby sprawdzić orientacyjnie czy nasze kotły gazowę nie pobierają za dużo paliwa. Jak widać z doświadczenia duży wpływ na spalanie gazu ma wiele czynników w tym ustawienie pieca. Dzięki forumowiczom udało mi się mocno obniżyć spalanie za co dziękuje.

Cały zeszły rok oczekująć na przyłącze gazowe, ogrzewałem dom kominkiem 16kKW + DGP, po włączeniu gazu 1 listopada kominka jeszcze nie uruchomiłem.

Komfort jest niesamowity a koszt 300 zł na mc wraz z grzaniem wody użytkowej to nie jest jakaś tragedia.

Oczywiście gdyby gazu nie było można iść w PC + panele fotowoltaiczne ale koszt takiego rozwiązania to ponad 50k, jak się pompa popsuję po gwarancji to koszt naprawy może okazać się naprawdę wysoki a kocioł gazowy najwyżej kupisz tańszy w markecie.

 

 

Wstawiasz klimatyzator kanałowy grzałkę do bojlera w taniej i masz tańszą inwestycje i eksploatacje niż gaz a PV to sobie można z czasem dorobić. Więc sorry gaz to kicha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jeest mocno dyskusyjna i można szukać złotego środka. Do jabym to rozdzielił na trzy: komfort, koszt inwestycji, koszt eksploatacji.

 

Złoty środek to by się tobie przydał na twoją głupotę... bo nadal do twojej.... głowy nic zupełnie nie dociera , twoj smierdzacy ekogroch zabija nadal twoje szare komórki społeczniaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę gawła i pawła oraz kulidupę najlepsze sa pompy ciepła oraz wungiel. Kazde odsępstwo od reguły to zło, gaz jest zły, bo jak zuzyzjesz 1200 metrów na sezon to jestes frajer bo ktos tam zużył 40 kwh pradu na miesiac na ogrzewanie i światło. LUDZIE niech każdy zyje jak chce a nie sie wpierdalacie non stop i nawracacie ludzi.

Moj gaziak zuzył w listopadzie 130 m3, kurwa tragedia-270 zł, Jedna dniówka.

Mowicie o przegladzie kominiarskim, mam taki przy okazji przegladu wentylacji którą tez musicie robic.

Chwalicie sie waszymi pompkami ze zuzywacie 100kwh na miesiac. Super, ja 2x tyle zuzywam na cały dom, to znaczy ze jestem debil i frajer bo mam ochotę żęby swiatło się swieciło gdzie chce i jak chce.

 

Mam wrażenie ze jestescie niewolnikami w swoich domach.

 

Plus gadanie że FV+ pompa to super wyjscie. A jaka sprawnosc ma FV i pompa przy minus 15? Jak ogrzewanie elektryczne ma sie do podywzek prądu które beda już za miesiąc? Po ilu latach zzwroci mi sie FV + pompa?

 

Gaz wyniósł mnie (instalacja) 5tysiecy, nie licze rurek bo to oprzyrzedowanie, a nawet jesli policze to całość wyniosła 10 tysiecy + przyłacze 2500. Rocznie zuzyje 1200-1500 m3. Daje to kolo 3000 zł na CO + CWU.

 

Wasze pompy kosztuja koło 20-30 tysiecy? Fv kolo 30 ?

Nawet jezeli bedziecie mieli pokryte zapotzrebowanie na prad z FV to wasze instalacje w stosunku do mojej zza ile sie zwrócą? 20-30 Lat? Wasze pompy wytrzymaja 30 lat?

Edytowane przez redbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam gazu , nie grzeję prądem ani PC i nie mam kopciucha... zimno w domu również nie mam...

 

Nawet jezeli bedziecie mieli pokryte zapotzrebowanie na prad z FV to wasze instalacje w stosunku do mojej zza ile sie zwrócą? 20-30 Lat?
marzenie ściętej głowy ... jak prąd podrożeje to czas zwrotu przyspieszy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Plus gadanie że FV+ pompa to super wyjscie. A jaka sprawnosc ma FV i pompa przy minus 15? Jak ogrzewanie elektryczne ma sie do podywzek prądu które beda już za miesiąc? Po ilu latach zzwroci mi sie FV + pompa?

 

 

 

Dla pv im zimniej tym lepiej.

 

A PC przy -15 : moja tandetna klima ma cop 1,87 dla 24* w domu czyli 21gr za kwh pozyskaną. Czzy porównywalnie z gazem przy ząłożeniun że w dzień i nocy niema zysków słonecznych i przez 24h jest ta sam temperatura. Czyli relanie tniej od gazu bo takie warunki nie występują a zimniej jet w trakcie taniej taryfy.

 

Przy normalnej pc i grzaniu tylko w taniej gaz jest rozjechany jak....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka sprawnosc ma FV i pompa przy minus 15?
ile takich dni jest w roku :confused: jesteśmy bardzo ciekawi

 

 

 

 

 

 

Tak jak napisał kulibob , jak jest nawet -15 lub mniej a świeci słońce i nie ma sniegu na panelach to instalacja swoje daje .

 

 

Moja np w szczytowych okresach produkcji w okresie letnim robi pod 900kWh /mc w lutym gdzie dzień krótki zrobiła ponad 300 ,a w marcu blisko 450 kWh .

Edytowane przez cuuube
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pv im zimniej tym lepiej.

 

A PC przy -15 : moja tandetna klima ma cop 1,87 dla 24* w domu czyli 21gr za kwh pozyskaną. Czzy porównywalnie z gazem przy ząłożeniun że w dzień i nocy niema zysków słonecznych i przez 24h jest ta sam temperatura. Czyli relanie tniej od gazu bo takie warunki nie występują a zimniej jet w trakcie taniej taryfy.

 

Przy normalnej pc i grzaniu tylko w taniej gaz jest rozjechany jak....

 

nie orientuje sie w tych copach wiec pytam, ile KWH prądu pojdzie ci w dzien podczas -15 stopni na zewnatrz. W domu tem 23-24 stopnie. Realnie ile pociagnie pompa KWH przez cała dobę, bez FV i cudów z uzysku cieplnego ze słonca.

Edytowane przez redbox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym reasumując to wszystko. Kiedyś zapytałem rolnika z sasiedztwa dlaczego nie kupił sobie nowego John deera atylko używanego 10 letniego. Powiedział coś bardzo ciekawego, kupiłem taki na jaki mnie obecnie stac i zaspokoi moje potrzeby.

Ja tez wybrałem gaz dlatego ze było mnie na niego stać i zaspokoja moje zapotrzebowanie na ciepło i CWU. Jakbym miał wolne 40-50 tysiecy to moze i bym założył PC+FV.

 

Co do kryzysu, jak do Ciebie Kulibob kryzys dojdzie to co sie bedzie u Ciebie w domu działo? Da sie oszczedzac bardziej u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie orientuje sie w tych copach wiec pytam, ile KWH prądu pojdzie ci w dzien podczas -15 stopni na zewnatrz. W domu tem 23-34 stopnie. Realnie ile pociagnie pompa KWH przez cała dobę, bez FV i cudów z uzysku cieplnego ze słonca.

 

koszt średniej pobranej kwh w odpowiednich proporcjach miedzy taryfą droga i tanią wynosi ok 39gr. Acop 1,87 powoduje że koszt kwh wpuszczonej do domu to 21gr za kwh. W przypadku gazu kwh wpuszczona do domu to 20-23gr . I to tylko uzyski dla klimatyzatora za 2590zł z montażem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozatym reasumując to wszystko. Kiedyś zapytałem rolnika z sasiedztwa dlaczego nie kupił sobie nowego John deera atylko używanego 10 letniego. Powiedział coś bardzo ciekawego, kupiłem taki na jaki mnie obecnie stac i zaspokoi moje potrzeby.

Ja tez wybrałem gaz dlatego ze było mnie na niego stać i zaspokoja moje zapotrzebowanie na ciepło i CWU. Jakbym miał wolne 40-50 tysiecy to moze i bym założył PC+FV.

 

Co do kryzysu, jak do Ciebie Kulibob kryzys dojdzie to co sie bedzie u Ciebie w domu działo? Da sie oszczedzac bardziej u Ciebie?

 

Wybrałeś gaz bo niemiałeś odpowiedniej wiedzy czyli ten sam powód dla którego mam węgiel z którego pomału się wycofuje.

 

Da się oszczędzić obniżę temperaturę do temperatur panujących w domach gazowych.:rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, ja 2x tyle zuzywam na cały dom, to znaczy ze jestem debil i frajer bo mam ochotę żęby swiatło się swieciło gdzie chce i jak chce.

Energię trzeba szanować i nie zużywać jej niepotrzebniej. Tak samo wodę. Jedzenie też. Wiele innych rzeczy.

Gaz wyniósł mnie (instalacja) 5tysiecy, nie licze rurek bo to oprzyrzedowanie, a nawet jesli policze to całość wyniosła 10 tysiecy + przyłacze 2500. Rocznie zuzyje 1200-1500 m3. Daje to kolo 3000 zł na CO + CWU.

Jak masz gaz 5m od domu to zapłacisz za wszystko mi 15 tyś.

 

Popieram całkowicie redboxa.

To nie ja jestem dla pieniędzy, tylko one dla mnie.

Wydaję bo lubię i mam w czterech literach wydumane oszczędności.

Trzeba żyć jak człowiek, a nie dusigrosz.

Każdy żyje jak chce. Chociaż polecam pewne rzeczy przemyśleć.

Spróbuj durszlak ogrzać gazem albo prądem . Komfortowo będzie , ale czy bedzie tanio ?

W Krakowie to nie problem. Dlatego trzeba zakazać używania paliw stałych w całej Polsce.

Zresztą. E tam. 10 cm wystarczy i grzejesz gazem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...