Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiscie mam na mysli w tym sezonie grzewczym.

 

Pytam bo znajoma mowiła mi ze spodziewa sie rachunku za ostatnie 2 miesiace na poziomie 300 zł (dom około 200 m2 i chodza w koszulkach).

Cos nie bardzo daje temu wiare. Stąd moje pytanie.

 

A masz jakiś wspomagacz w stylu rekuperacji czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A wliczasz w to opłaty stałe? dla średniorocznego zużycia

 

1kwh gaz kosztuje 10,296 gr

współczynnik konwersji u mnie na podkarpaciu to 11.081

cena za m3 to 1,14 zł plus vat 1,40 zł

 

 

Jeżeli widzisz , że ktoś podaje cenę 1,70 - 2,50 to napewno cena ta zawiera koszt paliwa gazowego, vatu, dystrybucji stałej i zmiennej oraz abonament

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1kwh gaz kosztuje 10,296 gr

współczynnik konwersji u mnie na podkarpaciu to 11.081

cena za m3 to 1,14 zł plus vat 1,40 zł

 

 

Jeżeli widzisz , że ktoś podaje cenę 1,70 - 2,50 to napewno cena ta zawiera koszt paliwa gazowego, vatu, dystrybucji stałej i zmiennej oraz abonament

 

a możesz zapłacić tylko to co chcesz na fakturze czy wszystkie składniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie mogę dlatego wiadomo ze cena m3 to wszystkie składowe i wychodzi w zależności od zużycia i taryfy 1,80 - 2,5 zł ale często czytam w różnych wątkach o gazie posty pisane przez Ciebie lub kuliboba gdzie widnieje cena 2,2 zl a Wy żeby jeszcze opłaty stałe doliczać/ podać. W cenie powyżej 2 zł te opłaty już są

 

u sąsiada przyszła faktura za 12 miesięcy CO/CWU/ gotowanie dom nieocieplony 2152 m3. Przy tak sporym zużyciu cena m3 wraz ze wszystkimi opłatami wyszła 1,64 zł taryfa w2. teraz wpadnie w w3 wiec wyjdzie około 1,80 zł

Edytowane przez brusss_2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał ile węgla zużywałeś wcześniej, to można coś porównać.

U mnie znajomy zużywał 8 ton węgla na rok plus 1000zł na gaz.

Zmienił grzanie na gazowe i za gaz zapłacił 6300.

Teraz dom ocieplił i za rok zobaczymy co z tego wyszło.

Stary dom z lat 60-70. W domu 22stopnie, na noc miał 21*C.

Węgiel po 700zł.

Śmieciuch z dmuchawą. Obecnie ma tylko gaz.

 

Już podaję, spalałem ok. 6-7 ton węgla spalanego od góry, a to powodowało skoki temp. między 22 a 19 stopni w mroźne dni, przy czym było to dla nas akceptowalne, bo normalne, bo od dziecka tak mieliśmy i nie wiedziliśmy, że można mieć stałą temp. np 21 w domu przez cały czas. Gazem grzeję pierwszy sezon, także trudno mi coś więcej napisać, bo nie wiem czego się spodziewać, teoria wygląda dobrze, nie powinnienem przekroczyć 6 tyS PLN za sezon, co przy obecnych cenach węgla, jakieś 700 PLN, przy 6 tonach daje ok. 4.2 tyś pln, dopłacając ok. 2 tyś pln mam czysto i jak na blokach, warto czy nie ? Zrozumie to tylko ktoś kto przeszedł podobną drogę i stał się domownikiem, a przestał być niewolnikiem we własnym domu. Nie będę tu oczywiście wymieniał wszystkich zalet gazu, bo lista była by długa. A czy cena gazu na pewno jest wadą ? Ja uważam, że za luksusy się płaci, nie mam syfu, odzyskałem dwa pomieszczenia piwnicy, mogę wyjechać z domu kiedy chcę, nie muszę myśleć o czyszczeniu komina, no i to musi kosztować.

 

U mnie cena gazu kształtuje się tak ( Rybnik - woj. śląskie ) :

przy zużyciu 185 m3 - 2,24 PLN z wszystkimi opłatami

przy zużyciu 275 m3 - 2,04 PLN

Edytowane przez potle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nowy dom jeszcze niezamieszkały, od 2 msc kocioł włączony, idzie dziennie okolo 7m3 gazu, sporo wietrzenia.

 

tak nawiasem, to co to za zimy, klimat się nam mocno ociepla...

 

 

Bynajmniej szybko się zdecydowałeś, ja niby podjąłem decyzję że będę grzał gazem a jednak żadnego kroku nie zrobiłem bo blokuje mnie druga połówka. Ah jo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo, od 2020 czeka was malutka obniżka cen gazu, dorzucam link

https://www.tvp.info/45835620/od-przyszlego-roku-zaplacimy-mniej-za-gaz

 

 

Oczywiście jest to gaz ziemny, nibybpare złotych ale grosz do grosza a bd kokosza.

 

To ja podam link do źródła :D https://www.ure.gov.pl/pl/urzad/informacje-ogolne/aktualnosci/8593,Nowe-nizsze-ceny-gazu-dla-odbiorcow-w-gospodarstwach-domowych.html - fajna, krótka tabela z zestawieniem obniżek

 

A 5 zł miesięcznie to wcale nie tak mało - będzie akurat na podwyżkę prądu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...