Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

prąd jest raczej niewidoczny jako strumień elektronów ale odczuwalny po dotknięciu przewodów pod napięciem. Z Pv jest prąd za darmo.

 

Chyba nie jest za darmo.

Ja w tym roku założyłem panele i jeśli dostane 5000 zwrotu to wyniesie mnie 11000 + opłaty stałe około 150 zł/rok.

Edytowane przez Napoli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

prąd jest raczej niewidoczny jako strumień elektronów ale odczuwalny po dotknięciu przewodów pod napięciem. Z Pv jest prąd za darmo.

 

Nic a nic sie nie nauczyłeś. Już raz tobie na to uwagę zwróciłem w innym temacie, a Ty dalej kłamiesz.

Czy PV dostałeś za darmo? Opłat stałych za prąd nie płacisz?

Widzę że jesteś podatny na bełkot marketingowy że prąd jest za darmo z PV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki "zakaz gazu w domach" za 12 lat ?

 

W Wiedniu już kilka lat temu zakazali instalacji kotłów gazowych w nowych domach.

W Norwegii podobny zakaz miał wejść w życie w tym roku (nie mogę znaleźć info, czy wszedł).

UE też ma w "zielonym ładzie" odejście od wszelkich paliw kopalnych - w tym gazu.

Więc jak nie wyjdziemy, to w PL też kotły gazowe odejdą do lamusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedniu już kilka lat temu zakazali instalacji kotłów gazowych w nowych domach.

W Norwegii podobny zakaz miał wejść w życie w tym roku (nie mogę znaleźć info, czy wszedł).

UE też ma w "zielonym ładzie" odejście od wszelkich paliw kopalnych - w tym gazu.

Więc jak nie wyjdziemy, to w PL też kotły gazowe odejdą do lamusa.

 

:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Wiedniu już kilka lat temu zakazali instalacji kotłów gazowych w nowych domach.

W Norwegii podobny zakaz miał wejść w życie w tym roku (nie mogę znaleźć info, czy wszedł).

UE też ma w "zielonym ładzie" odejście od wszelkich paliw kopalnych - w tym gazu.

Więc jak nie wyjdziemy, to w PL też kotły gazowe odejdą do lamusa.

 

Po pierwsze - nas, wpisujących w tym wątku nasze zużycie, kompletnie nie interesuje, że w jakimś mieście Europy w NOWYCH domach nie można montować kotłów gazowych.

I to jeszcze w mieście, mającym ze względu na TEN rankimg nieco wyśrubowane podejśćie do sprawy.

Po drugie - może Ty wiesz skąd termin 12 lat, o któym pisał @gaweł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

?? moja kosztowała na czysto12900 a zarobiła od 20 lutego ok 2330zł przy szacowanym odpadzie 15% prądu

 

Jak można pisać że przy wydatku prawie 13 tys zarobiło się 2300 zł? Zarabiać będziesz gdy bilans zrówna się z zerem, wtedy można będzie mówić o zarabianiu.

Jak na razie to odrobiłeś 2300 zł z wydanych 13 tys, zostało jeszcze 10 tys.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie z innej beczki.czy ktos przekroczyl w2.12 i wskoczyl na wyzszy poziom? jak to wyglada cenowo?jczy mozna z "automatu" pozniej wrocic na w2.12? jeszcze miesiac 2020 a mi wyszlo z obliczen 985 m3 na dzien dzisiejszy.nie bede pisal jakie ocieplenie itp bo nie o tym mowa.

 

Tak wracasz z automatu jeśli zmieścisz się w przyszłym roku rozliczeniowym w w2. Ale żeby przejść na w3 trzeba chyba przekroczyć 13350 kWh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wracasz z automatu jeśli zmieścisz się w przyszłym roku rozliczeniowym w w2. Ale żeby przejść na w3 trzeba chyba przekroczyć 13350 kWh.

 

U mnie okres roczny rozliczeniowy jest od maja do maja raz było przekroczenie o 1m3 i doopa abonament skoczył z 48 do 68 na kolejne 12 miesięcy zł teraz jest chyba taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupuje mieszkanie od dewelopera mieście w bloku i niestety jest haczyk przed którym na szczęście ktoś mnie ostrzegł. Mianowicie gaz płynny. Deweloper mówi że 2 lata zanim miasto czy gazownia podłączy gaz z sieci będzie gaz z jego butli na 12 mieszkańców z bloku. Rachunki będą przychodzić do domu. Każdy ma swój licznik. Cena ok. 6.10zl za m3. Wydaje mi się że to bardzo dużo kiedy na Google jest napisane 1.30 za m3. A wy ile płacicie? Mówi że rachunki rzędu 200zl. Mogę żądać od niego tej ceny na piśmie? Bądź zadzwonić do dostawcy gaspol i podadzą mi cenę? Blok jest dopiero w budowie. Koniec inwestycji za 10.2021. Dzisiaj i tak będę dzwonił wszędzie i do gazowni do mojego miasta w celu czy w ogóle mają w planach podłączyć gaz ziemny do tego bloku. Mieszkanie 80m na 1 piętrze czyli od dołu i po bokach sąsiedzi. Jak myślicie jakie może być zużycie gazu na ogrzewanie i ciepła wode i kuchenkę? Budynek ocieplony 15cm 3 szybowe okna. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kupuje mieszkanie od dewelopera mieście w bloku i niestety jest haczyk przed którym na szczęście ktoś mnie ostrzegł. Mianowicie gaz płynny. Deweloper mówi że 2 lata zanim miasto czy gazownia podłączy gaz z sieci będzie gaz z jego butli na 12 mieszkańców z bloku. Rachunki będą przychodzić do domu. Każdy ma swój licznik. Cena ok. 6.10zl za m3. Wydaje mi się że to bardzo dużo kiedy na Google jest napisane 1.30 za m3. A wy ile płacicie? Mówi że rachunki rzędu 200zl. Mogę żądać od niego tej ceny na piśmie? Bądź zadzwonić do dostawcy gaspol i podadzą mi cenę? Blok jest dopiero w budowie. Koniec inwestycji za 10.2021. Dzisiaj i tak będę dzwonił wszędzie i do gazowni do mojego miasta w celu czy w ogóle mają w planach podłączyć gaz ziemny do tego bloku. Mieszkanie 80m na 1 piętrze czyli od dołu i po bokach sąsiedzi. Jak myślicie jakie może być zużycie gazu na ogrzewanie i ciepła wode i kuchenkę? Budynek ocieplony 15cm 3 szybowe okna. Pozdrawiam

 

Czy ten dewloper spał w trumnie przez ostatnie 30lat? Teraz nie rozbi się gazu w bloku bo to bardzo niebezpieczne , poza tym skazane na wymianę w ciągu kilku kilkunastu lat. A jak sąsiad zaćpa albo ma depresję to co wtedy jak wysadzi mieszkanie chcący lub niechcący. Wszelkie ogrzewania etażowe oraz ogrzewania podłogowe zwalniają wykonawcę w rzeczywistości z dokładnosci wykonania ocieplenia, bo nikt tego nigdy nie udowodni a argumentacja jest prosta chcesz mieć ciepło to płać nie ma nic za darmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...