Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Po trzymaniu mnie przez miesiąc w niepewności PGNIG wysłało rozliczenie. Ale nadal nie ma faktury w PDF. Pretekst - techniczny update :lol2:

Kwota 2500 zł Co 2 miesiące płaciło się i tak 300 zł. Więc bardzo dużo bo to dopłata a nie całość. Czekam na PDF bo lubię sobie wszystko sprawdzić samodzielnie i przejrzeć, mimo ze oczekiwaliśmy kwoty czterocyfrowej to jednak znacznie niższej. Czy naprawdę aż tak podrożał gaz?

 

U mnie nie dom a mieszkanie 60 m2 - całe piętro domu. Zużycie bywało różne, ale w tym roku zrezygnowaliśmy z używania pieca kaflowego i grzaliśmy wyłącznie gazem.

Edytowane przez Creonix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
U nas za cały sezon (od 01.05.2021 r. do 01.05.2022 r.) wyszło 1041 m3

Z tego na CO poszło circa 690-700 m3

 

Bardzo współczuję to koszmar w przeliczeniu na KWh to 11 451 KWh. Mam taki sam dom i zużywam rocznie na wszystko ogrzewanie, cwu i zużycie bytowe 6300 kwh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi za 2 miechy przyszło 300zł , nie wiem czemu tak mało. Też nie ma fv ,a wszystko normalnie chodziło .

 

Edit.... dosłali kolejną fv i dopłata 280zł. Pierwsza faktura na kwotę 300zł od 07.03.2022 do 30.04.2022 druga 280zł 08.04.2022 do 31.05.2022 rok. Czyli wychodzi,że płacę po dwa razy za dany miesiąc. Burdel wszędzie albo celowe zamieszanie i wiecznie na stronie ,,przepraszamy za usterki techniczne " czy coś takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuję to koszmar w przeliczeniu na KWh to 11 451 KWh. Mam taki sam dom i zużywam rocznie na wszystko ogrzewanie, cwu i zużycie bytowe 6300 kwh

 

Wcale nie taki koszmar.

Ja też sporo zużywam, 7000 na CO, 4000 na CWU i 3500 bytowe.

Może jakbym się nie kąpał, marzł w 20'C i siedział przy świeczce to też bym miał małe zużycie:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpocząłem 1.11.2021 r., a zakończyłem 1.05.2022 r.

Był to pierwszy sezon grzewczy. Dom 240 m2 (z tego ogrzewana prawie całość), bez ocieplenia, z wygrzewaniem podłóg. Zbiornik CWU chyba 180 l z pompą

Zużycie CO + CWU

30.168 kWh

~ 2650 m3

Szacowałem zużycie roczne CO na 1200 m3 + CWU 600 m3

Wstawiam, by inni mogli oszacować koszty suszenia i wygrzewania domu o podobnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo współczuję to koszmar w przeliczeniu na KWh to 11 451 KWh. Mam taki sam dom i zużywam rocznie na wszystko ogrzewanie, cwu i zużycie bytowe 6300 kwh

 

Bardzo współczuje że posty forumowiczów budzą w Tobie permanentne przerażenie (vide - poprzednie Twoje wpisy). Nie czytaj ich. W przeciwnym razie Twoje życie będzie nieustannym koszmarem :)

Pozdrawiam forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon rozpocząłem 1.11.2021 r., a zakończyłem 1.05.2022 r.

Był to pierwszy sezon grzewczy. Dom 240 m2 (z tego ogrzewana prawie całość), bez ocieplenia, z wygrzewaniem podłóg. Zbiornik CWU chyba 180 l z pompą

Zużycie CO + CWU

30.168 kWh

~ 2650 m3

Szacowałem zużycie roczne CO na 1200 m3 + CWU 600 m3

Wstawiam, by inni mogli oszacować koszty suszenia i wygrzewania domu o podobnej wielkości.

 

Panie kolego, toż to koszmar dla kolegi "gawel", jak On się z tego otrząśnie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...