Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 4 weeks później...
  • Odpowiedzi 15,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
  • 4 months później...
120 m3 za listopad, CO 21,5 C + CWU, kilka razy przepalane w kominku w weekendy.

 

to 1320 kWh na samo ogrzewanie i cwu nie licząc pradu który też został zużyty. To koszmar bardzo wspólczuję , u mnie 589 kWh na wszystko ogrzewanie, cwu i zużycie bytowe przy 2 osobach i 136 m2 domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to 1320 kWh na samo ogrzewanie i cwu nie licząc pradu który też został zużyty. To koszmar bardzo wspólczuję , u mnie 589 kWh na wszystko ogrzewanie, cwu i zużycie bytowe przy 2 osobach i 136 m2 domu.

 

Nie chce sie tu doktoryzowac ani nic z tych rzeczy.

Generalnie nie ma szans na porywnywanie 1kWh z pradu do 1kWh z gazu.

Niestety gaz jest bardzo oszukany do tego dochodzi kwestia sprawnosci i szereg innych nieznanych mi przyczyn.

Przesledz ten watek do tylu, mysle ze 3 sezony grzewcze do tylu bedzie dla Ciebie miarodajne, ile gazu w m3 zuzywaja dobrze ocieplone domy o zblizonej powierzchni.

Mozna miedzy bajki wlozyc wspolczynnik konwersji podawany na fakturze ( u mnie 11.457). Przyjelo sie umownie, ze 1m3 gazu daje 10kWh energii, ale chyba tylko dla latwosci obliczen. Natomiast realnie moze jest to max 8kWh z 1m3 gazu.

Ja zauwazylem, ze najmniej kaloryczny gaz jest w zimie gdy niskie temp a duzo lepszej jakosci jest w lecie gdy idzie samo CWU. Taki widac model biznesowy. Strzyga nas jak owce czy barany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie tu doktoryzowac ani nic z tych rzeczy.

Generalnie nie ma szans na porywnywanie 1kWh z pradu do 1kWh z gazu.

Niestety gaz jest bardzo oszukany do tego dochodzi kwestia sprawnosci i szereg innych nieznanych mi przyczyn.

Przesledz ten watek do tylu, mysle ze 3 sezony grzewcze do tylu bedzie dla Ciebie miarodajne, ile gazu w m3 zuzywaja dobrze ocieplone domy o zblizonej powierzchni.

Mozna miedzy bajki wlozyc wspolczynnik konwersji podawany na fakturze ( u mnie 11.457). Przyjelo sie umownie, ze 1m3 gazu daje 10kWh energii, ale chyba tylko dla latwosci obliczen. Natomiast realnie moze jest to max 8kWh z 1m3 gazu.

Ja zauwazylem, ze najmniej kaloryczny gaz jest w zimie gdy niskie temp a duzo lepszej jakosci jest w lecie gdy idzie samo CWU. Taki widac model biznesowy. Strzyga nas jak owce czy barany.

Jak to zweryfikowałeś? Czujesz, że Cię dymają czy to wiesz, a jeśli tak skąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie walek polega na tym ze wsp. konwersji ustalaja panowie w garniturkach na rok, sredniorocznie.

 

"Współczynnik konwersji gazu jest określany przez jego dystrybutora na podstawie wyników pomiarów ciepła spalania (potocznie określanego kalorycznością) paliwa gazowego, które są uśrednione dla całego okresu rozliczeniowego."

 

I wtedy gdy jest maly pobor czyli od wiosny do jesieni, gaz w rurze odbiorcy koncowego jest duzo bardziej kaloryczny niz wtedy gdy idzie go milion razy wiecej przez gazociag. Sredniorocznie sie zgadza, ale zeby dostarczyc budynkowi tyle samo energii w zimie z gazu co w lecie, musisz spalic wiecej m3 w zimie niz latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...