Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Narysowałem łopatologicznie w paincie ;) jest to wersja dla 230V went i 12V zasilanie płytki. Jeśli ktoś chce zasilać płytkę z wyższego napięcia to zastosować stabilizator 12V przed wejsciem do płytki. Prościej już się chyba nie da. Całość do kupienia na allegro. Koszt całości ok 120zł.

 

ochrona przed zamarzaniem forum 230V.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie dałem spokój z tymi kombinacjami miałem presostat do rozmrazania ale średnio to się sprawdzalo jednak najlepsze jest podgrzewanie powietrza nawiewanego z zewnątrz i można to zrobić na kilka sposobów najlepsze jest jednak gwc lub ggwc ja podgrzewam nagrzewnica z alupex W rurze wpieta w rozdzielacz podlogowki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narysowałem łopatologicznie w paincie ;) jest to wersja dla 230V went i 12V zasilanie płytki. Jeśli ktoś chce zasilać płytkę z wyższego napięcia to zastosować stabilizator 12V przed wejsciem do płytki. Prościej już się chyba nie da. Całość do kupienia na allegro. Koszt całości ok 120zł.

 

[ATTACH=CONFIG]382055[/ATTACH]

ten stabilizator 12v to jaki ? Dzięki za pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś zdjęcia tej nagrzewnicy z alupexa?

 

Sprężyna z alupexa wewnątrz rury przy samej ściance muszę tylko przenieść głowice do środka lub kupic z kapilara jesli sa takie do nizszych temp.bo zdarzyło się ze trzy razy ze za późno zareagowała i nagrzewnica zamarzla ale nic jej się nie stalo koszt ok.150zl

20161118_121904.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.. ale czy takie podgrzewanie powietrza z zewnątrz to nie strata energii?

 

No i jest jeszcze jedna kwestia. Przecież jak będzie np minus 2 na zewnątrz to reku spokojnie może chodzić bez nagrzewnicy. A nie uruchamiając jej w tym momencie dojdzie do zamarzniecia wody w niej. Jak rozwiazujesz ten problem obecnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze.. ale czy takie podgrzewanie powietrza z zewnątrz to nie strata energii?

 

No i jest jeszcze jedna kwestia. Przecież jak będzie np minus 2 na zewnątrz to reku spokojnie może chodzić bez nagrzewnicy. A nie uruchamiając jej w tym momencie dojdzie do zamarzniecia wody w niej. Jak rozwiazujesz ten problem obecnie?

 

Ale przy minus 2 masz skropliny w wymienniku przez co sprawność spada dlatego ja utrzymuje powyzej 0 nawet w ok.5 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...