Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rekuperator "tymi ręcami" robiony


adam_mk

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A czy jest tak, że im wyższa temperatura w domu tym niższa sprawność?

 

Czujniki są sprawne. Wsadziłem wszystkie do szklanki z wodą, pomiary +-0.3*C

 

Może to wina tego ze nie mam podłączonej jednej rury. Tej do wyrzutni.. i jakieś tam ciśnienie się robi w pomieszczeniu.

Edytowane przez hudy14777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym potencjometrem z dwoma ścieżkami oporowymi ;)

 

Teraz zaczalem próbę. Podłączyłem wszystkie węże. Sytuacja teraz wygląda tak: [ATTACH=CONFIG]385346[/ATTACH]

 

Teraz to podejrzanie dobrze wygląda chyba trochę więcej wywiewu idzie dlatego ta różnica 2 stopni między czerpnia a wyrzutnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to podejrzanie dobrze wygląda chyba trochę więcej wywiewu idzie dlatego ta różnica 2 stopni między czerpnia a wyrzutnia.

 

Może tak być gdyż jedna z rur jest chwilowo podłączona przez redukcję 160 na 100mm. Nie miałem innej możliwości.

 

Podaj mi proszę wzór z którego obliczasz sprawność rekuperatora. Znalazłem w necie wzór ale nie potrafię zrozumieć objaśnien do t1 t2 i t3 które to są w nim zawarte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1wire można śmiało ciągnąc na kilkadziesiąt metrów. Bywają czasami jakieś problemy ale ja u siebie mam około 30 tego typu czujników w różnych odległosćiach i konfiguracjach i jest ok.

Zatopić czujnik możesz, ale jak siądzie to nie wymienisz. Najlepiej go włóż do gilzy wcześniej.

 

Fantom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1wire można śmiało ciągnąc na kilkadziesiąt metrów. Bywają czasami jakieś problemy ale ja u siebie mam około 30 tego typu czujników w różnych odległosćiach i konfiguracjach i jest ok.

Zatopić czujnik możesz, ale jak siądzie to nie wymienisz. Najlepiej go włóż do gilzy wcześniej.

 

Fantom

 

masz jakis link do tych gilz albo komplet peszel z gilza? bo jakis zestaw podlaczeniowy to 30zl szt a mam 8 sterownikow w planie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki przewód do przedłużenia czujek? 3x0,25? A może skretka? Ktory wyjdzie w miare tanio i dobrze? 12 czujek po około 10m to jednak troche kabla pójdzie

 

Najlepiej IMHO skrętka, ale jak ma iść każdy termometr z osobna (a nie wszystkie jednym przewodem) to pewnie zwykły alarmowy 4x0,5 będzie OK.

Edytowane przez grzeniu666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o taki termometr mi chodzi.

Pierwszy 4 kanałowy wpięty w garderobie na piętrze, a od niego 4 przewody 4x0,5 do czterech czujek w rekuperatorze na strychu.

[Wersja C na stronie sklepu 74zł]

 

Drugi 8 kanałowy gdzieś schowany, a od niego przewody 4x0,5 do każdego pomieszczenia (salon, sypialnie, kuchnia i łazienki)

[Wersja C na stronie sklepu 95zł]

 

Do przedłużenia 4x05.

Ciagnij jendym kablem i rozgałęziaj. Nie kładź do każdej kabla.

Fantom

 

Nie rozumiem. Jak mam rozgałęziać skoro każda czujka ma swoje oddzielnie wejście w Termometrze.

Chodzi o to, że VCC - czerwony i GND - czarny możemy rozdzielać?

Ale i tak DATA - biały trzeba puszczać od Termometru do każdej czujki oddzielnie.

To mogło by zadziałać przy pierwszym 4-kanałowym termometrze puszczają jedną skrętkę od rekuperatora do termometru.

 

PS. Taki przewód wystarczy?

Edytowane przez lorak86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...