Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Alkohole- w jakich gustujecie?


izat

lubię:  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. lubię:



Recommended Posts

Znam doskonale ta sprawe. 8) Przecietny Polak nie zastanawia sie dlaczego toas brzmi "na zdrowie". 8)

Wypijano to co bylo w alkoholu rozpuszczone. :p Czyli samo zdrowi. 8)

 

Ja mam konika na tle win i przymierzam sie za kilka lat do obsadzenia tak +-0.5 ha. 8) Klimat coraz lepszy w Polsce ku temu. :D

.....

... polecam Forum Dyskusyjne Domowych Winiarzy oraz portal Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich ... skarbnica wiedzy na interesujące Cię tematy i bardzo życzliwi ludzie (wielu znam osobiście) :)

 

pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 318
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... polecam Forum Dyskusyjne Domowych Winiarzy oraz portal Stowarzyszenia Winiarzy i Miodosytników Polskich ... skarbnica wiedzy na interesujące Cię tematy i bardzo życzliwi ludzie (wielu znam osobiście) :)

 

pozdrówka

 

Narazie przegladnelem pierwsze i bede sie zabieral za drugie. :D

 

Tak na marginesie, moze jakies namiary na sprawdzone sadzonki "Rieslinga". :p Chcialbym nabyc poczatkowo 50 sztuk. :D

 

Pozdrawiam. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...
  • 2 weeks później...

SAKETINI

 

shiso – japońskie zioło (składnik nieobowiązkowy)

gin

sake

niebieski Bols

5 owoców liczi

lód w kostkach

 

Przygotowanie

Dla jednej osoby wystarczy wrzucić trzy lub cztery obrane i rozłupane liczi do szklanki lub shakera. Dodatkowo można dodać kilka gałązek shiso. Utłuc na miazgę. Dodać jedną część ginu, dwie - dwie i pół części sake, odrobinę niebieskiego Bolsa (żeby nadać koloru). Resztę dopełnić lodem. Zamknąć shaker. Potrząsać energicznie. Otworzyć. Przelać do kieliszka. Można udekorować przekrojonym na pół liczi zawieszonym na brzegu kieliszka.

 

ciekawe jak to smakuje :)

nie mam niebieskiego Bolsa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAKETINI

 

shiso – japońskie zioło (składnik nieobowiązkowy)

gin

sake

niebieski Bols

5 owoców liczi

lód w kostkach

 

Przygotowanie

Dla jednej osoby wystarczy wrzucić trzy lub cztery obrane i rozłupane liczi do szklanki lub shakera. Dodatkowo można dodać kilka gałązek shiso. Utłuc na miazgę. Dodać jedną część ginu, dwie - dwie i pół części sake, odrobinę niebieskiego Bolsa (żeby nadać koloru). Resztę dopełnić lodem. Zamknąć shaker. Potrząsać energicznie. Otworzyć. Przelać do kieliszka. Można udekorować przekrojonym na pół liczi zawieszonym na brzegu kieliszka.

 

ciekawe jak to smakuje :)

nie mam niebieskiego Bolsa :(

 

Dosc prostacki drink jak widac, jest to podyktowane wystapieniem jako skladnika sake- znawcy wiedza o co chodzi. :D Problem w tym, iz zawsze trzeba trzynac sie zasady doboru skladnikow i nigdy sie nie pytamy, zanim komus polecimy przed wlasna degustacja. 8)

 

Bardzo prosta i skromna demonstracja wymienionej zasady, lecz na winie, ktorego nie musimy mieszac z innymi skladnikami plynnymi. :D

 

Otwierajac butelke wina powinnismy juz wiedziec z czym ja podac, a jest to mniej czasochlonne. :p

 

Zademostruje to na prostym przykladzie Pinot Gris, ten prezentowany jest dosc wyjatkowy i dobry :D.Polecam 8). Limit ogolnoglobalny to 3000 "krzynek". :p

 

http://img59.imageshack.us/img59/4769/p1020083dm8.jpg

http://img524.imageshack.us/img524/6227/p1020087uu3.jpg

http://img404.imageshack.us/img404/9884/p1020088ii8.jpg

Zestawienie smakowe powinno odpowiadac charakterowi podawanego alkoholu. :p Tak jak skladniki drinka. :p

 

po konsumcji mozemy wniesc swoje uwagi , polecajac lub odradzajac. 8)

 

PS zaprezentowane zestawienie, jest przykladem jednoosobowej porcji do tego wina. :p Jest dedykowana dla Jea, z okazji wejscia do klubu szanujacych sie ludzi, za kolki w podeszwach. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na talerzu też burdellobumbum? housik, housik :roll:

powściągnij się letko - takie paćki u nasz chinole na stadionie zapodają...teraz nie w poziomie a w pionie się serwuje...no i ta zieleninka na podkładkę :o - u nasz w PRL-u się tak patery na weselichach wypełniało...pewnie sentyment masz, za krajem tęsknisz...i ten keliszek - z tym kryształkiem.... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na talerzu też burdellobumbum? housik, housik :roll:

powściągnij się letko - takie paćki u nasz chinole na stadionie zapodają...teraz nie w poziomie a w pionie się serwuje...no i ta zieleninka na podkładkę :o - u nasz w PRL-u się tak patery na weselichach wypełniało...pewnie sentyment masz, za krajem tęsknisz...i ten keliszek - z tym kryształkiem.... :o

 

 

Znowu nasz forumowy prostak joan sie wylozyl.:D Wszystkie swiatowe renomowane resteuracje podaja ten klasyk, znany od wiekow z krolewskich stolow.8)

 

Trudno dostrzec to turystom za 900 zloty, ktorzy omijaja szerokim lukiem renomowane resteuracje wloch.:p Nie musisz jednak jechac do wloch , szybciej dolecisz do Londynu.:D Tam odwiedz dwie najlepsze restauracje tej aglomeracji, dostanisz to samo, tylko mala uwaga - jest bardzo drogo i rezerwacje trzeba zrobic kilka tygodni wczesnie.:p Oczywiscie wymagany jest odpowiedni "wdzionek". 8)

 

Co do pytania Anisia3, sa to rozdrobnione orzechy wloskie . :p

 

PS. zycze smacznego jedzenia na swiatowym poziomie , nie dla prostakow i biedakow. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie swiatowe renomowane resteuracje podaja ten klasyk, znany od wiekow z krolewskich stolow

taki to klasyk jak bigos z mielonym... :lol:

 

no widzisz panienko, nigdy jednak nie bylas w dobrej restauracji. 8) Ta salata to nie bigos i sie jej nie miesza, ale podaje z odpowiednim gatunkiem wina zamiast mielonego. 8)

 

Szanujacy sie ludzie wiedza, ze taka degustacja prezentuje najlepiej walory wina i kazdy inny czysty kasek przynosi inne doznanie smakowe.:p

 

Tego jednak biedny prostak nie wie. :lol:

 

PS salata pod rybka , to tzw garnisz dla niej, kazdy szanujacy sie czlowiek wie o tym. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ns - oklamałam cię:oops: choć w innym temacie ,ale przeprosiny wędrują tutaj- tak więc pijam wysokoprocentowe, ale nie te z "bukietem" bimbrowym. Od paru lat jak jest potrzeba na wysokie procenty - sama nie wiem dlaczego, ale tylko jedna wódka przechodzi mi przez gardło "na czysto" - warunek - musi być tak zmrożona że jest gesta jak galaretka 8)

http://images24.fotosik.pl/44/fe8d2ded59d60018m.jpg

PS serduszko na oszronionej butelce jest dla housika...(wiem wiem dla prostaków :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ns - oklamałam cię:oops: choć w innym temacie ,ale przeprosiny wędrują tutaj- tak więc pijam wysokoprocentowe, ale nie te z "bukietem" bimbrowym. Od paru lat jak jest potrzeba na wysokie procenty - sama nie wiem dlaczego, ale tylko jedna wódka przechodzi mi przez gardło "na czysto" - warunek - musi być tak zmrożona że jest gesta jak galaretka 8)

http://images24.fotosik.pl/44/fe8d2ded59d60018m.jpg

PS serduszko na oszronionej butelce jest dla housika...(wiem wiem dla prostaków :wink: )

 

Teraz to już bez znaczenia.Kłamać fajna rzecz :roll: :roll: .Chyba wiedziałaś ,że to miało tak być i tak było.Miłego klamania :roll: :p

 

Ty to dopiero łumiesz z Q rozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ns - oklamałam cię:oops: choć w innym temacie ,ale przeprosiny wędrują tutaj- tak więc pijam wysokoprocentowe, ale nie te z "bukietem" bimbrowym. Od paru lat jak jest potrzeba na wysokie procenty - sama nie wiem dlaczego, ale tylko jedna wódka przechodzi mi przez gardło "na czysto" - warunek - musi być tak zmrożona że jest gesta jak galaretka 8)

http://images24.fotosik.pl/44/fe8d2ded59d60018m.jpg

PS serduszko na oszronionej butelce jest dla housika...(wiem wiem dla prostaków :wink: )

 

Z przykroscia stwierdza , ze i na wodce sie nie znasz.:p Szanujacej kobiecie nigdy bym tak taniej i nisko ocenianej wody(bo na miano wodki nie zasluguje) nie polal. 8)

 

Natomiast polecam wysokorenomowana ekskluzywna i lagodna jak schlodzona woda zrodlana...

 

http://img245.imageshack.us/img245/5738/p1020105yq8.jpg

 

a jak bedziesz w super szanujacym sie sklepie alkoholowym, to rozgladaj sie za inna szwedzka wodka, o takim korku. :p

 

http://img245.imageshack.us/img245/973/p1020107vg2.jpg

 

Sorry, ale jest to trunek dla super sznujacych sie kobiet , wiec jak Zagloba mawial o miodzie na ... gardla, ja tak samo nawet wkleic jej dla ciebie nie moge. 8)

 

PS odsylam do corocznego zestawienia wszystkich podukowanych wodek, tym razem wybacze tobie ta gafe z DANZKA, bo po nisko wartosciwej wodce kazdy amator tak pisze jak ty. :p Natomiast jak bedziesz w okolicach gdzie produkuja ta miernote , to zapodaj sobie 2 razy cos lepszego i drozszego, na twoja kieszen, czyli V2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS serduszko na oszronionej butelce jest dla housika...

 

a wódka była dla NS-a - bo tu polaryzowac z toba nie będę :wink: to jest po prostu jedyna wóda którą toleruje mój przełyk i żołądek...no mam wyjątkowo delikatny i żatko korzystam (ta butelka leży u mnie już ze 2 lata :oops: ), choć dzis moge się dla ciebie poświęcic i z tobą napić...

 

fascynująca jest ta wyrafinowano - perwersyjna gra między Wamii

kuleczka, myślisz o czymś w stylu:

bacikiem go, bacikiem...wrrrr.... :wink:

"Wild thing

You make my heart sing

You make everything

Come on, wild thing..."???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to jest nie z sznujacego supersklepu alkoholowego, i bez rozgladania powiem ,że jest to wódka polska bez wodki o takim mniej sznujacym się korku. Smakuje zajebiś...ci.e.

http://images25.fotosik.pl/44/3c3c486741885d1d.jpg

Była u mnie ostatnio rodzina z Norwegii i pytala skąd ja ja mam?I zaraz szybko odpowiadali.......napewno z USA :D :wink: ..A ja im na to ,że z Koziej Wólki z koncernu"wódziowryj" :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...