Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

G.N. z pisowni polskiego zawsze byłem kiepski, wole mówić.

 

A gdyby tak przerobić akumulatorową kosiarkę np. bosch rotak 43 li na automatyczną z koszem. Przecież będzie działać prawie jak automatyczny odkurzacz, który sam się opróżnia np. samsung navibot s lub ecovacs deepoo d73.

Na pewno są jakieś sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 274
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 1 year później...

Widziałem taką kosiarkę w akcji w tamtym roku w ogrodzie botanicznym w Bolestraszycach: jeździł sobie taki, kierunek wybierał przypadkowo, ale trawa raczej koszona niska. Musiał mieć ustawione ograniczenia dla obszaru koszenia, gdy napotkał na przeszkodę to skręcał i jeździł dalej. Co jakiś czas parkował do stacji ładującej akumulator. Wszystko z automatu. Jako że kosił trawę niską, więc nie wysypywał do kosza :)

Taki bajer dla małego trawniczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiada ktoś z was może robota Autoclip 140 4WD od Stigi? Przymierzam się do zakupu czegoś takiego a nikt ze znajomych nie posiada automatycznej kosiarki a chciałbym znać kilka opinii przed zakupem

 

Ale koniecznie to ma być STIGA? Czy z jakiegoś konkretnego powodu, czy tylko dla nabicia znacznika dla googli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

Witam. Planuje zakup kosiarki automatycznej ... nie koniecznie Husqvarna ale coś tego typu czy są tu osoby które mają już styczność z takimi kosiarkami.

 

Proszę o opinie czy warto w to zainwestować i na co zwrócić uwagę.

 

6f6b5c983dfa83c7892bffcc5d94ab1c.jpg

 

http://www.husqvarna.com/pl/products/robotic-mowers/husqvarna-robotic-mowers-for-homeowners/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim na producenta- od jak dawna produkuje automovery? czyrobi je w Chinach? ile ma modeli i która to generacja?

po 2) jak wybierzesz firmę czy model to zasady działąnia i instalacji systemu - automovery nie nadają się do wielu jesli nie większości ogrodów ze względu na ukształtowanie terenu, podzielenie trawnika na kilka częsci itp. - powierzchnia jest do ogarnięcia od 2ar do 200 ar a nawet więcej - cena automovera rośnie wraz z powierzchnią jaką jest w stanie ogarnąć.

ale pomijając zastosowanie profesjonalne (pola golfowe itp) do przydomowych ogródków można znaleźć coś fajnego np. wspomniana husqvarna czy nawet bosch (ma pewne niedociągnięcia) albo gardena. generalnie husqarna/gardena to liderzy na rynku ze względu na wyprzedzenie konkuracji o wiele lat - teraz są u nich modele 5 czy 6 generacji........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygladalem sie husquarna juz jakis czas temu, ale niestety nie zdecydowalem sie na zakup. Co mnie zniechecilo:

 

1. Wymaga w miare rownego, dobrze przygotwanego trawnika - u mnie niestety ciagla nierowna walka z kretami i nornicami powoduje, ze trawnik nie jest idealny

2. Nie do konca widze mozliwosci koszenia odseparowanych kawalkow trawnika (wyspy podzielone kostka, droga wysypana kamieniami, mostek etc)

3. Wymaga ulozenia przewodow ograniczajacych w ziemi - co w moim wypadku da dziesiatki km.

4. Niestety moze stac sie latwym lupem dla zlodzieja

5. Przeliczenie koszt zakupu vs. zatrudnienie kogos, kto bedzie biegal za manualna nie zwroci sie szybko (5-10 lat?). Pytanie czy ta kosiarka przezyje dluzej.

 

Ale jakby ktos znalazl rozwiazanie na bolaczki 1-4 to fajnie byloby miec takiego robiocika :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mcc; ]Przygladalem sie husquarna juz jakis czas temu, ale niestety nie zdecydowalem sie na zakup. Co mnie zniechecilo:

 

1. Wymaga w miare rownego, dobrze przygotwanego trawnika - u mnie niestety ciagla nierowna walka z kretami i nornicami powoduje, ze trawnik nie jest idealny no jak się chce mieć ładny trawnik to podstawa jest to by był równy. a walka z kretami jest zawsze nierówna gdy się jej nie rozpocznie na etapie zakłądania trawnika - tzn eliminując kretom dostęp do powierzchni za pomocą dobrej i dobrze ułożonej siatki na krety

2. Nie do konca widze mozliwosci koszenia odseparowanych kawalkow trawnika (wyspy podzielone kostka, droga wysypana kamieniami, mostek etc) na to nie ma rady - poza kupnem kilku automoverów :) lub wybraniem które częsci trawnika będą mniej/rzadziej koszone i przerzucanie tam robota raz na jakiś czas

3. Wymaga ulozenia przewodow ograniczajacych w ziemi - co w moim wypadku da dziesiatki km.tak to na razie niestety działa

4. Niestety moze stac sie latwym lupem dla zlodziejanie wiem jak w husqarnie, ale automovery gardeny dą zabezpieczone przed kradzieżą prosto- po podniesieniu urządzenia zaczyna wyć jeśli nie wpiszemy pinu i wyje aż nie padnie bateria. a poza tym nie ma po co kraśc bo automover ładuje się tylko w swojej stacji dokującej jedynej i z inną identyczną nie zadziałą - dopóki ktoś tego nie zhakuje jakoś

5. Przeliczenie koszt zakupu vs. zatrudnienie kogos, kto bedzie biegal za manualna nie zwroci sie szybko (5-10 lat?). Pytanie czy ta kosiarka przezyje dluzej. przy trawniku 4,5ar koszt regularnego koszenia (2 razy w tygodniu) przez firmę to około 800zł - wniosek urządzenie zwraca się po 6-7 miesiącach

 

Ale jakby ktos znalazl rozwiazanie na bolaczki 1-4 to fajnie byloby miec takiego robiocika :yes mieć bezobsługowy trawnik i piękny aż sąsiedzi pozazdroszczą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest kosiarka do koszenia maleńkich trawniczków, do 1002

 

bezobsługowy trawnik - sztuczna trawa :)

 

poszukaj po necie - są modele kilkadziestiąt tysięcy i więcej, które ogarniają trawniki liczone w hektarach (np. pola golfowe) - zwykłe roboty np husqarna, gardena napewno do 4,5 ara , więc zapewne są takie które działają na pośrednich wielkościach miedz 4 a 250 arów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam. Ostatnio zainteresowałem się robotami koszącymi. Ich ceny już znacząco spadły i posiadanie tego typu urządzeń stanie się coraz powszechniejsze. Czy ktoś z forumowiczów posiada już tego typu urządzenie, jak się sprawdza, jakie ma funkcje potrzebne a które możemy pominąć. Słowem wszystko co mogło by się przydać przy podjęciu decyzji o zakupie przyszłym niezdecydowanym być może użytkownikom. Zapraszam do dyskusji.

Jeśli chodzi o mnie to jestem na etapie organizowania ogrodu i przewiduję trawy ok 600-700 m2. Większość znajomych twierdzi że pielęgnacja trawy zabiera im najwięcej czasu. Gdybym to ja miał się tylko zajmować koszeniem trawy to kupiłbym zwykła kosiarkę spalinową z napędem i koszenie raz na tydzień lub dwa było by przyjemnością. Ale niestety w domu jestem gościem i obsługą kosiarki zajmie się żona stąd pomysł na ułatwienie jej życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie potrzeba GPS, kosiarka kosi wokół zakopanego przewodu, który wysyła sygnał, względem którego kosiarka się orientuje. Na tej podstawie tworzy "mapę", na podstawie której ustala najbardziej optymalną trasę.

Na podobnej zasadzie orientacji w terenie działają odkurzacze automatyczne. Tylko one mają fizyczne ściany

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...