Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

Tak sie składa, że to co piszę jest moim całkowicie prywatnym osądem.

Nie słucham wypowiedzi liderów PIS-u, gdyż w moich oczach wielu z nich zbłaźniło się dokumentnie.

Jareczkowi należała się przegrana, gdyż to co wyczyniał nie miało nic wspólnego z przemyslaną i spójną strategią.

Przegrał na własne życzenie i jak to celnie ujął Giertych okazało się , iż król jest nagi.

Jareczek mocno mnie rozczarował, natomiast Tuska będę czujnie obserwował,

gdyż nie mam do niego za grosz zaufania lecz cóż... ludzie się zmieniają.

 

Żyjemy w swoistej mediokracji i to media rozdają karty, czego najlepszym przykładem są ostatnie wybory.

Divide et impera.

Poziom demagogii ze wszystkch stron był niebywały i czas na uspokojenie.

Jak widać boicie się, że odejście PIS-u od rządów jest jedynie sprawą przejściową. I słusznie. Głosowało na PIS ponad 5 mln. ludzi, mimo

absurdalnego stylu rządzenia i braku charyzmatycznych frontmenów.

Takiej masy ludzi nie da się zmarginalizować.

Ktoś prędzej czy później wyciągnie ich na ulicę....

 

 

PS. acha - osobiście lubię więcej i więcej...i więcej i jeszcze...więcej...mmmmmm

 

I tak na końcu umrzesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kraj, w którym liczy się tylko mamona i kariera.... Ohyda.

Posiadanie, poziom konsumpcji nie może być jedynym wyznacznikiem wartości człowieka a silne więzi w ramach małych ojczyzn mogą powstac wyłącznie na bazie poczucia wspólnoty, w tym narodowej.

 

Wolę być lokatorem w skromniejszym, własnym mieszkanku niż sublokatorem w cudzym.

W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko to dobro, które podarowaliśmy innym.

Życia nie podsumowuje się ilością wypitego szampana i stanem konta.

I tak do piachu i tak do piachu, jak brzmi cenne motto kroyeny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. acha - osobiście lubię więcej i więcej...i więcej i jeszcze...więcej...mmmmmm

 

I tak na końcu umrzesz....

no... :roll: może nawet przed tobą... :roll:

dla mnie zasadnicze jest nie kiedy ale jaka...umre oczywiście :wink:

dlatego chcę więcej i więcej i więcej i jeszcze więcej...mmmm :roll: i nie widze w tym nic złego, jeśli ty widzisz to napisz co? mężczyźni to podobno logiczne istoty - konkretne...poprosze o argumenty... :roll:

dlaczego wolisz mniej...?

 

zauważyłam że lubisz łacinę...(kopiować i wklejać) :wink: dobrze byłoby to (czasem) rozumieć...

 

Carpe diem, quam minimum credula postero- Używaj dnia, jak najmniej ufając przyszłości

 

Cum recte vivis, ne cures verba malorum. Skoro uczciwie żyjesz, nie dbaj o słowa złych ludzi

 

Magnum in parvo- (dużo w małym). Wiele treści w krótkiej wypowiedzi

:wink: 8) :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zabolało, iż młodzież i inteligencja (czyli w Twoim języku - wykształciuchy) zagłosowała

 

Pisalem kiedyś cokolwiek o wykształciuchach? :roll:

Przypomnij mi , nie pamiętam :(

 

Widzę, że wygrana zaliczona lecz poziom agresji i manipulacji bez zmian.

Źle to rokuje na przyszłość. :(

Mnie to osobiście tylko bawi, podroczymy się? :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraj, w którym liczy się tylko mamona i kariera.... Ohyda.

Posiadanie, poziom konsumpcji nie może być jedynym wyznacznikiem wartości człowieka a silne więzi w ramach małych ojczyzn mogą powstac wyłącznie na bazie poczucia wspólnoty, w tym narodowej.

 

Wolę być lokatorem w skromniejszym, własnym mieszkanku niż sublokatorem w cudzym.

W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko to dobro, które podarowaliśmy innym.

Życia nie podsumowuje się ilością wypitego szampana i stanem konta.

I tak do piachu i tak do piachu, jak brzmi cenne motto kroyeny.

 

Ta tania demagogia to obrazek pisz wymaluj zgniłej komuny - nic więcej.

Takich szczekaczy było już wielu - co więcej łatwo im było wyszczekiwać takie pierdoły mając w portfelu choć parę groszy.Rusz swą dupę w teren , spróbuj te głupoty wcisnąć tym najbiedniejszym , bezdomnym i im podobnym.

Właśnie ci - takich fircyków z podobnymi hasełkami na ustach najszybciej na kopach poniosą.

 

"Aqua et panis est vita canis "

i żebyś już nawet szukać nie musiał -" woda i chleb to życie psa "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam że lubisz łacinę...(kopiować i wklejać)

 

Znam i rozumiem łacinę nieźle, jestem wszak medykiem a w liceum miałem łacinę na bardzo wysokim poziomie. Wykładał ją przedwojenny belfer zwany Klonus (nazwisko Klon).

 

Uważam, że "przysłowia są mądrością narodów".

Kiedyś nawet myślałem, że dobrze byłoby by znajomość, rozumienie, analiza przysłów była odrębnym przedmiotem w szkole... :D

W nich zawarte jest wszystko co potrzeba do mądrego życia.

Są problemy aktualne nadal od tysięcy lat ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam że lubisz łacinę...(kopiować i wklejać)

 

Znam i rozumiem łacinę nieźle, jestem wszak medykiem a w liceum miałem łacinę na bardzo wysokim poziomie. Wykładał ją przedwojenny belfer zwany Klonus (nazwisko Klon).

 

Uważam, że "przysłowia są mądrością narodów".

Kiedyś nawet myślałem, że dobrze byłoby by znajomość, rozumienie, analiza przysłów była odrębnym przedmiotem w szkole... :D

W nich zawarte jest wszystko co potrzeba do mądrego życia.

Są problemy aktualne nadal od tysięcy lat ......

Żadna skrajnośc nie jest dobra, owszem są mądre, ponadczasowe przysłowia, ale jest też mnóstwo głupot i zabobonów

Jak chłop baby nie bije, to jej wątroba gnije

Zemsta jest rozkoszą bogów.

Dzieci i ryby głosu nie mają.

człowiek człowiekowi wilkiem

czy według przytoczonych przysłów można mądrze żyć :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam że lubisz łacinę...(kopiować i wklejać)

 

Znam i rozumiem łacinę nieźle, jestem wszak medykiem a w liceum miałem łacinę na bardzo wysokim poziomie. Wykładał ją przedwojenny belfer zwany Klonus (nazwisko Klon).

 

Uważam, że "przysłowia są mądrością narodów".

Kiedyś nawet myślałem, że dobrze byłoby by znajomość, rozumienie, analiza przysłów była odrębnym przedmiotem w szkole... :D

W nich zawarte jest wszystko co potrzeba do mądrego życia.

Są problemy aktualne nadal od tysięcy lat ......

 

Nie dość , że jesteś krzykliwym pyszałkiem - to jeszcze ślepym na dodatek.

Nie ja w tym wątku pierwszy z łaciną wyjechałem.Cofnij się troszeczkę, a sam zobaczysz.

 

Piszesz, że medykiem jesteś , więc łacina u Ciebie na wysokim poziomie.I cóż z tego o wielki medyku - osobiście wolałbym bardziej po ludzku swój ojczysty język szlifować - na nauki nigdy za późno.Ty wielki medyk - ja prosty chłop od łopaty, który to łacinę tylko sobie wkleja - bo nic więcej nie potrafi.

I widzisz jak to w życiu jest - ja prosty wiejski chłopina ( z podstawówką jeno)dzisiaj jestem górą - bo mój głos się do pewnej wygranej przyczynił - a taki wykształcony medyk jak Ty poległ no polu chwały.Gorzej , że dziwnym trafem jeszcze drga i człowiek nie wie co z nim robić - dobić czy ratować nieszczęśnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to liczyłem :lol: Może nie bedzie lepiej, ale symatyczniej i weselej:

Tadeusz Ross, satyryk znany jako Zulu Gula, obecnie radny Warszawy otworzy pierwsze posiedzenie Sejmu

 

Tesknię za Sejmem, gdzie przemawiał Michnik i Korwin - to była uczta dla uszu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już taki jesteś drobiazgowy - przysłowia a porzekadła... :lol:

 

Powinieneś dbać przede wszystkim o treśc swoich własnych wypowiedzi. Prawdziwy patriota nigdy by sobie nie pozwolił na takie stwierdzenia:

Kraj, w którym liczy się tylko mamona i kariera.... Ohyda.

 

Napisałeś też:

 

Posiadanie, poziom konsumpcji nie może być jedynym wyznacznikiem wartości człowieka...

Nikt nie napisał, że to jest jedyne kryterium. Dokładanie przez Ciebie tego małego słówka świadczy o demagogii, wyciąganiu wypowiedzi z ich kontekstu i manipulacji.

 

Wolę być lokatorem w skromniejszym, własnym mieszkanku niż sublokatorem w cudzym.

 

Wolno Ci mieć swoje zdanie. To wolny kraj teraz będzie i nikt nie będzie Ci narzucał jedynie słusznego punktu widzenia.

 

W ostatecznym rozrachunku liczy się tylko to dobro, które podarowaliśmy innym.

Życia nie podsumowuje się ilością wypitego szampana i stanem konta.

 

I tu się z Tobą bardzo zgadzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem kiedyś cokolwiek o wykształciuchach? :roll:

Przypomnij mi , nie pamiętam :(

Boguś, Ty mnie tu za słówka nie łap. Pisałeś o wykształciuchach w kontekście listu do Dorna. Nigdy natomiast nie protestowałeś ani się nie oburzałeś, kiedy Dorn obrażał znaczną część społeczeństwa. Nigdy też nie reagowałeś na chamskie odzywki, Twojego kolegi z forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dbać przede wszystkim o treśc swoich własnych wypowiedzi. Prawdziwy patriota nigdy by sobie nie pozwolił na takie stwierdzenia:

boguslaw napisał:

Kraj, w którym liczy się tylko mamona i kariera.... Ohyda.

 

Pisalem to w kontekście takiej oto postawy.

 

PS. acha - osobiście lubię więcej i więcej...i więcej i jeszcze...więcej...mmmmmm

 

Pieniądz i własność to nie wszystko choć pecunia non olet :D

 

Właśnie dlatego, że jestem patriotą, nie moge sie pogodzić z kosmopolitycznym widzeniem świata. Do naszych tradycyjnych wad narodowych, króre stały sie przyczyną utraty państwowości na dwieście lat doszły jeszcze wady zaimplantowane nam od innej nacji jak kosmopolityzm oraz chęć zysku za wszelka cenę.

 

Dodam, tym razem po polsku, że kto bardzo kocha, mocno karci.

Na swoj prywatny użytek nazywam Polskę - Kogutkowem.

Jak chcesz napiszę dlaczego.......... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłam że lubisz łacinę...(kopiować i wklejać)

 

Znam i rozumiem łacinę nieźle, jestem wszak medykiem a w liceum miałem łacinę na bardzo wysokim poziomie. Wykładał ją przedwojenny belfer zwany Klonus (nazwisko Klon).

.....

 

Ale chyba nie uważałeś na tej lekcji, kiedy mówił, że w towarzystwie nie wypada się popisywać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joan nie sprecyzowała, czego więcej lubi... No wiesz... :oops: :lol:

 

To, co Ty nazywasz kosmopolityzmem, ja być może nazwałabym otwartą na świat postawą. Nie można się zasklepiać i żyć w przekonaniu, że tylko my i to, co nasze, jest godne szacunku i uwagi. Często uczymy się wielu mądrych i pożytecznych rzeczy od innych narodów, a niestety, bywa tak, że nasza nadęta postawa nie pozwala nam dostrzec niczego poza czubkiem własnego nosa. Gdybyśmy od Niemców nauczyli się gospodarności i solidności, od Francuzów gotowania i wyrafinowania kulturalnego, a od Rosjan umiejętności radzenia sobie w ekstremalnych warunkach, to wyszłoby nam tylko na dobre. I wcale to nie znaczy, że nawołuję do lekceważenia naszych tradycji i charakteru narodowego. Odwrotnie: szanuj to, co masz i ucz się tego, co możesz mieć. Rozwijaj się, a nie bądź ksenofobem. Taką postawę powinniśmy prezentować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie: szanuj to, co masz i ucz się tego, co możesz mieć. Rozwijaj się, a nie bądź ksenofobem. Taką postawę powinniśmy prezentować.

 

dzięki za dobre rady - one zawsze w cenie... :wink:

 

Mam przyjaciół w wielu krajach w całym świecie białych. Ooops!- nawet kilkoro w RPA. :p

 

Aby iśc w świat należało wpierw nieco się ochędożyć, przygotować.

 

Wystawiliśmy się na świat jak ktoś nagle obudzony z głębokiego snu PRL-u-

w gaciach, rozespani, nieumyci i głodni....

Niczym sie rozbudziliśmy do cna, juz byliśmy wystrzyżeni, spłukani i przebrani za "ubogą pannę bez posagu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...