Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A WOKOŁO JEST WESOŁO.........


ESKIMOS

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

IPN tropi autorów oświadczeń lustracyjnych

"Metro": IPN nie tropi już agentów, tylko autorów oświadczeń lustracyjnych. Nie ma pojęcia, jak wyselekcjonować tych, którym ma zwrócić oświadczenia.

Do IPN trafiło ponad 85 tys. oświadczeń lustracyjnych. Wiele z nich Instytut powinien odesłać. Według wyroku Trybunału Konstytucyjnego, spod lustracji wyłączeni są m.in. dziennikarze, pracownicy naukowi wyższych uczelni czy kierownicy prywatnych banków i spółek giełdowych.

 

- Oświadczenia tych osób należy niezwłocznie oddać zainteresowanym. Nie można ich przechowywać ani kopiować, mówił prezes Trybunału Jerzy Stępień, uzasadniając werdykt.REKLAMA Czytaj dalej

 

 

Władze Instytutu rozkładają jednak bezradnie ręce, bo nie wiedzą, jak to zrobić. Problemem są same oświadczenia lustracyjne, na których nie ma ani słowa, jaką funkcję publiczną pełni jego autor. IPN ma więc problem z identyfikacją, czy dana osoba została wyłączona przez Trybunał spod lustracji, czy też nie.

 

Pracodawcy osób, które podlegały lustracji przed zakwestionowaniem jej przez Trybunał, wysyłali ich oświadczenia hurtem. IPN rozpakował paczki, by każde nazwisko wpisać do rejestru. Powstał taki bałagan, że pracownicy IPN często nie potrafią teraz określić, z jakiej instytucji przyszło dane oświadczenie. A to właśnie tym podmiotom powinni je odesłać.

 

Że problem jest poważny, potwierdza Andrzej Arseniuk, rzecznik prasowy Instytutu. - Nie mamy jeszcze pomysłu, jak go rozwiązać. Czekamy na pisemne uzasadnienie wyroku. Może Trybunał coś podpowie, mówi. za: http://wiadomosci.onet.pl/1540284,11,item.html

 

znów śmieszno i straszno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili w wiadomosciach , ze w szpitalach policjanci pytali o tych lekarzy , ktorzy maja strajkowac.

Chyba rodzi nam sie nowa esbecja i w ogole slowo inwigilacja wroci do lask :-?

Tylko , ze to nadaje sie do jakiegos wewatka o wiadomosciach zenujacych :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili w wiadomosciach , ze w szpitalach policjanci pytali o tych lekarzy , ktorzy maja strajkowac.

Chyba rodzi nam sie nowa esbecja i w ogole slowo inwigilacja wroci do lask :-?

Tylko , ze to nadaje sie do jakiegos wewatka o wiadomosciach zenujacych :-?

Wejdź do wikipedii i wpisz hasło 'przypadek'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili w wiadomosciach , ze w szpitalach policjanci pytali o tych lekarzy , ktorzy maja strajkowac.

Chyba rodzi nam sie nowa esbecja i w ogole slowo inwigilacja wroci do lask :-?

Tylko , ze to nadaje sie do jakiegos wewatka o wiadomosciach zenujacych :-?

Wejdź do wikipedii i wpisz hasło 'przypadek'.

 

Ale co? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili w wiadomosciach , ze w szpitalach policjanci pytali o tych lekarzy , ktorzy maja strajkowac.

Chyba rodzi nam sie nowa esbecja i w ogole slowo inwigilacja wroci do lask :-?

Tylko , ze to nadaje sie do jakiegos wewatka o wiadomosciach zenujacych :-?

Wejdź do wikipedii i wpisz hasło 'przypadek'.

z całym szacunkiem JoShi, ale wikipedia nie jest z pewnością wiarygodnym źródłem informacji

tworzona i redagowana przez internautów, pełna jest błędów :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A IPN ponoć jeszcze podwyżek się domaga, na tę swoją partaninę w pocie czoła.

 

Piszę "ponoć", bo słyszałam o tym rano w trójce, a potem już w żadnym serwisie nic nie znalazłam. Ale sądząc po wycieczkach policjantów do szpitali, to może mamy już samozwańcze trójki cenzorskie w każdej gazecie.

 

Najweselszy barak jak zwykle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem JoShi, ale wikipedia nie jest z pewnością wiarygodnym źródłem informacji

tworzona i redagowana przez internautów, pełna jest błędów :roll:

Ale zaglądałaś tam, czy tak negujesz dla zasady? ;)

 

joShi ja zajrzałam i dalej nie wiem o co Ci chodzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem JoShi, ale wikipedia nie jest z pewnością wiarygodnym źródłem informacji

tworzona i redagowana przez internautów, pełna jest błędów :roll:

Ale zaglądałaś tam, czy tak negujesz dla zasady? ;)

 

joShi ja zajrzałam i dalej nie wiem o co Ci chodzi :roll:

No przez analogię. Te wizyty policjantów to tez taki 'przypadek'....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z całym szacunkiem JoShi, ale wikipedia nie jest z pewnością wiarygodnym źródłem informacji

tworzona i redagowana przez internautów, pełna jest błędów :roll:

Ale zaglądałaś tam, czy tak negujesz dla zasady? ;)

owszem zajrzałam, z ciekawości (chociaż z reguły nie korzystam z tego źródła mondrości)

Przypadek definiowany jest tam, jako kategoria gramatyczna, nie ma tam innego znaczena tego słowa

pomyślałam więc, ze rrmi zastosowała nieprawidłową deklinację :roll:

ale nie doszukałam się błędów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek definiowany jest tam, jako kategoria gramatyczna, nie ma tam innego znaczena tego słowa

pomyślałam więc, ze rrmi zastosowała nieprawidłową deklinację :roll:

ale nie doszukałam się błędów :D

 

Oooo.... Usunęli. A taki fajny był zestaw czystych przypadków z historii najnowszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o :o :o

Co prawda do 40 urodzin mam jeszcze trochę czasu ale...ten tekst mnie zbulwersował :-?

http://praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,4175170.html

a szczególnie ten fragmencik

...On nie chce zarabiać dużo, cieszy się tym, co dostanie. Dzisiejsi czterdziestoparolatkowie to w dużej mierze ludzie mający bardzo dużo wolnego czasu. Ofertę pracy mogą potraktować jako coś, co wypełni im czas pomiędzy wykonywaniem swojego hobby. A jeżeli jeszcze są za to jakieś pieniądze, to ci ludzie są uszczęśliwieni.. :o :o :o

a takich kwiatkow tam więcej....

A może ja żyję w innej rzeczywistości???? :o :o :o :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...