Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie jestem za zabijaniem zwierząt i przyznaję że cieszyłam się za każdym razem gdy w ogrodzie rodziców osiedlało się nowe stworzenie. Jakiś czas temu, w szopie z drewnem zamieszkała kuna. Teren jest duży, więc nikomu nie wadziła. Dwa tygodnie temu dwa koty rodziców wróciły mocno pogryzione. Trafiły do weterynarza i uznaliśmy to za siłę natury,bywa. Tydzień temu zaginął mój koteczek i kicia mamy. Poszukiwania, ogłoszenia, nawoływania - nic. Kicię znależliśmy zagryzioną.Dzisiaj w nocy wrócił mój kudłacz. Przywiozłam go do kliniki w warszawie i po5 godzinach skończyła się jego operacja. Jedna łapka amputowana, co będzie z kolejną nie wiadomo, krtań udało się załatać, resztę ran tyle o ile. Dzisiaj tato poinformował mnie że "coś" wydusiło młode kaczki krzyżówki, która zagnieżdziła się u rodziców na stawie. Jakby tego było mało sąsiedzi twierdzą że nagle "koty" zaczęły im dusić kury i gołębie. Jak tu być humanitarnym? Nie chcę jej krzywdzić ale serce mi pęka gdy widzę co zaczyna wyczyniać. Czy ktoś wie jak ją złapać i wywieść albo przegonić? Odstraszacze nie sprawdziły się (chyba za duży teren). Proszę o pomoc. Dziekuję.

 

 

A bo widzisz kuna jest drapieżnikiem. I co , nie lubisz już zwierzaczków? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nadal je lubię i myślę że wszystko by się poukładało, ale najbardziej boję się o reakcje sąsiadów, którzy nie podzielają moich uczuć . Obawiam sie, że za szkody kuny oskarżą koty i psy, które są niczemu nie winne. A ludzie bywają bezmyślnie bezwzględni :-?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Złapałem kunę ;)))))))))))))))))))))))))

 

i wywiozłem daleko

 

przez 4 miesiące doprowadzala mnie do rozpaczy i wizji rozbiórki domku letniskowego

 

odstraszacze troszkę pomagają ale nie wiele

 

stwoorzenie dokuczliwe

wszystko co piszą w Internecie to prawda razy 2

 

ale złapałem ;)

 

w żywołapkę

coś jak to

http://allegro.pl/item714756787_nowosc_pulapka_na_lasice_kuny_zywolapka.html

 

a przynęta?

 

próbowałem wieprzowinę - śmierdziała nie tknięta

rybę - to samo

 

jajko ;)

postawiłem klatkę pod oknem

o 3 w nocy sie obudziłem

tak wpierniczała, że nie zauważyła, że światło się świeci, że się przygladam i że zapadka opadła

 

jajko moż eposłużyc jako przynęta

 

przez 4 miesiące obiecałem sobie, że jak złapię to zastrzelę

ale jak zobaczyłem to postanowiłem wypuścić gdzieś daleko...

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosuj żywołapkę a zwierzaka wywieź co najmniej kilka kilometrów dalej .

Prawdopodobnie możesz mieć całą rodzinę kun . Jak nie zareagujesz bedziesz miał później kłopot z odchodami . Kuna załatwia się w jedno miejsce na strychu . Ja ze swoją rodziną kun zaprzyjaźniłem się . Raz w sezonie usuwam odchody i dezynfekuję oraz wietrzę to miejsce - domek myśliwski . U zwierzaków mam pełne zrozumienie zaraz po porządkach wracają z powrotem . Poniżej link jak taka żywołapka wyglada i ile kosztuje . Poza tym patent wypróbowany i sprawdza się . Pozdrawiam Kuna .

http://www.allegro.pl/item714756787_nowosc_pulapka_na_lasice_kuny_zywolapka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w którymś z tych watków ( w dziele porad życiowych) było o zanętach do żywołapki. Po różnych eksperymentach podobno najlepsze jajko. Może twoja kuna lubi coś innego? Rybę? Śnierdzącą rybę? Mięsko? Mleczko (zwierzaki lubią ..)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za dotychczasowe rady. Zywołapki stoją, kuna jest co kilka dni z wizytą i nic z tego nie wychodzi. Boję się co będzie jak będzie ich więcej Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł ? Pozdrawiam

 

Przeczytaj dokładnie wątek z ostatniego linka jaki podesłałem - żywołapki są bardzo mało skuteczne na kuny - to zbyt inteligentne stworzonka by się tak łatwo dać złapać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pytanie do wszystkich doświadczonych z kunami:

Jak wyglądają odchody kuny? Do dziś myślałem, że kot mi s*a co noc na trawniku, ale podobno koty nie robią tego na trawę. Ktoś zasugerował kunę. Gdy poczytałem co potrafi kuna włos na głowie mi się zjeżył i tym bardziej chcę ją stępić póki tylko s*a na trawę (mam nadzieję, że tylko).

Może jakieś zdjęcie ;) kupy kuny?

I kota dla porównania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...