Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do Niewielki Pedzelito - dziennik budowy


Recommended Posts

Spokojnych Świąt, pełnych odpoczynku, serdeczności i ciepła rodzinnego,

oraz dobrego zdrowia i spełnienia marzeń w Nowym Roku

 

http://www.bosko.pl/kartki/kartki/537.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 237
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słyszysz jak wiatr życzenia niesie?

Hula po polach i szumi w lesie,

Jak stuka w okna, wchodzi w kominy

I obserwuje dziecięce miny?

Jeśli to słyszysz, to zamknij oczy,

Niech świat z dzieciństwa znów w życie wkroczy.

http://republika.pl/blog_ti_267886/392270/tr/carteneige005.gif

Z najlepszymi życzeniami Świątecznymi i Noworocznymi -Dagmara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witaj, co to za rekuperator :o Jeśli dobrze odczytuję zdjecia to wentylatory są osobno. Sam to kleciłeś czy kupione jako gotowe klocki. Jaki producent i koszty ? Wygląda jak reaktor atomowy :D Jestem pod wrażeniem.

 

P.s. jeśli chodzi o przewody wentylacyjne, to zastosowałes chyba patent Adama mk czyli zwykły aluminiowy flex owijany i streczowany. Czy nie myślałeś zastosować w miejscach prostych odcinków sztywniejszych rur spiro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak, wentylatory i reku są osobno - maszyny to dzieło Adama_M.

Już nie pamiętam dokładnie cen ale wentylatory i reku to koszt ok. 10 tys.

Rury to tak zwane rury "sono" - rura alu fabrycznie otulona kawałkiem wełny. Tylko na początku sam owijałem wełną rury ale ze względu na pracochłonność zrezygnowałem.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Tak, wentylatory i reku są osobno - maszyny to dzieło Adama_M.

Już nie pamiętam dokładnie cen ale wentylatory i reku to koszt ok. 10 tys.

Rury to tak zwane rury "sono" - rura alu fabrycznie otulona kawałkiem wełny. Tylko na początku sam owijałem wełną rury ale ze względu na pracochłonność zrezygnowałem.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

 

Wczoraj sam do tego doszedłem skąd masz ten wymiennik i resztę, przeglądałem temat "rekuperator tymi ręcami..." patrzę a tam takie coś strasznie podobne do twojego sklecone przez Adama, czekałem na potwierdzenie. Jednak kiedyś muszę do Ciebie podjechać :D Masz dużo fajnych zabawek !!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pedzelito ,bardzo ładna kuchnia ,ciekawa jestem u kogo robiliście ,bo ja układ mam podobny,tyle ,ze zamiast dwoch okien ,mam jedno połozone centralnie!

Robiłam rozeznanie w Więcpolu i Rcmb ,ci pierwsi krzykneli 22000,a drudzy za to samo 45000

Fakt ,ze troche powymyślałam,bo mdf lakierowany,szafki cargo i szuflady na blumie musza troche kosztować ,ale bez przesady!

 

Bardzo ładna elewacja ,napisz czy jesteś zadowolony z ekipy,bo ja szukam kogos na wrzesień!

 

buduje Neptuna z Dobrych Domów pozdrawiam i czekam na odpowiedz

 

 

Magda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jak możesz to przybliż mi troche Twoje reku.

Z tego co widziałem ma szosobno wymiennik i osobno wentylatory.

Uruchomiłes już instalację (reku)?

Jeśli tak to: Nie masz za dużych oporów na tym wymienniku? więcej pytań poźniej, jeśli można :D

 

Witam!

 

Ze względu na to, że nie jestem fachowcem w tej dziedzinie nie obliczałem ani tym bardziej nie robiłem tych maszyn podeprę się opisem Adama_mk - wykonawcy urządzeń.

 

Konstrukcja obudowy wentylatorów wynika z konstrukcji zastosowanego wymiennika. Wymiennik widać i łatwo sobie wyobrazić jak można dać wlot a jak wylot. Ten element jest dokładnie symetryczny i kwestia zastosowania tego czy tamtego kanału jako wlot to kwestia umowna. Ale jeżeli zdefiniujemy już który kanał jest który, to zawsze wlot jeden jest u góry a drugi u dołu. Obojętnie jak byśmy nie postawili tej skrzynki, to taka jej konstrukcja skraca konieczne połączenia i eliminuje ich krzyżowanie, bo kanały w skrzyni są "przeciwprądowe", co poza minimalizowaniem miejsca na montaż innego celu nie posiada.

Jeszcze jedna sprawa. Skrzynia może być "lewa" lub "prawa". Ten sam cel - minimalizowanie długości i objętości kanałów w miejscu montażu. Pamiętajcie, ża tam jest też bajpas! Razem całkiem fajna fabryka! :lol:

W przyrodzie nie ma nic za darmo! Ileż to było dyskusji na temat napędu i kosztu stałego napędu! Ileż to kosztuje! Jak bardzo się nie opłaca! łeb odpada!!! :lol:

Tu jest tak. Filtry są EU3, bo lepszych wcale nie potrzeba. Powierzchnia filtru jest wielokrotnie większa (tak czterokrotnie) niż powierzchnia wlotu/wylotu, co oznacza POMIJALNY OPÓR TAKIEGO FILTRA!!! A dodatkowo znacznie wolniej sie brudzi (bo ta sama ilość zanieczyszczeń rozkładana jest na znacznie większej powierzchni, zabrudzenie na jednostkę powierzchni jest niskie w jednostce czasu).

Jak to ma działać?

Założenia systemu to 1 wymiana / 1 godz. Stała praca na 1/3 parametrów maksymalnych. ZERO oporu GWC, ZERO oporu filtrów, pomijalne opory kanałów (stale pracujących na 1/3). PEŁNA MOŻLIWOŚĆ wymuszenia długotrwałego parametrów maksymalnych w każdym momencie i jednym ruchem (potencjometru).

Pełen komfort w bezobsługowym automacie za (64+64W)/3=42,6W

i to niezależnie od tego jakiego rodzaju mamy GWC!

Koszt nieprzerwanego, bezszelestnego, utrzymywania takiego stanu instalacji to około 11,04 zł/miesiąc! Tyle to każdy może wydać na taki cel bez wielogodzinnego dyskutowania po co.

Dlatego właśnie tak.

 

Tak, całość uruchomiona. Na dniach jeszcze podepnę termometry (9 punktów pomiaru) i będę mądrzejszy, będę wiedział jak maszyneria działa.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Małgosia i Grześ

duma

 

To jest ta dachówka:

http://www.monier.pl/katalog-braas/dachowki/celtycka-lumino.html

Kolor czarny.

 

Pędzelito- a jednak udało mi się załatwić zgodę na grafitowy dach-tak jak pisałeś-trzeba walczyć. Dzieki

 

Tak, tak, te wszystkie przepisy można choć trochę "dopasować" do siebie ale trzeba łazić, pisać, nagabywać i... z reguły się udaje. :)

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Pędzelito

OKROPNIE zaniedbujesz swój dziennik. Wchodzę tam co jakiś czas, a tu ostatni wpis początek stycznia....

Daj się nam nacieszyć Twoim domkiem :D

 

:oops: :oops: :oops:

Ale mnie zawstydziłaś! :)

Od dzisiaj wystartowała ekipa malarzy więc będę miał co pokazać.

Do tej pory sam malowałem po pracy - po ok. 3-4 godziny dziennie więc szło to wszystko bardzo ślamazarnie i doszedłem do wniosku że tym tempem to na przyszłą wiosnę skończę. :/ Pomalowałem WC, łazienkę na parterze, sypialnię i... mam dość!!! Teraz niech działają fachowcy. Mają wyszpachlować i pomalować przedpokój, salon i wiatrołap oraz położyć płytki w przedpokoju i wiatrołapie.

 

Pozdrawiam,

Pedzelito

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, wreszcie coś widać.

Ale i tak mimo, ze budujemy tą sama wersję mam problemy z identyfikacją poszczególnych pomieszczeń. Tak to jest jak "mieszamy" w oryginalnym projekcie. Ciekawa ta ścianka z linkami. Jak zrobisz coś więcej-daj zdjęcie. I jeszcze jedna prośba. Pokaż soje poddasze: pokoje i łazienkę.

Pozdrawiamy z Wrocławia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam Pedzelito.

 

Również budujemy Niewielkiego, więc z ciekawością wchodzimy na forum i podglądamy zdjęcia :D . Gratulujemy pięknego Niewielkiego! Bardzo nam się podoba Twoja kuchnia, kibelek też jest fajny i kominek taki prosty, skromny, piękny w 100% w naszym guście! A kolory których użyłeś bardzo odważne, ale nam się bardzo podobają! Dziękim tym kolorom Twój dom jest "jakiś", ma charakter!

Gratulujemy!

 

Pozdrawiamy

[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...