Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 637
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy ktoś używał wertykulatora jako "grabi"? Ustawić głębokośc wertykulacji na "0" albo wręcz 5mm powyżej terenu i mamy "grabie maszynowe" czy nie?

 

Te sprężynki właśnie tak działają i tak IMO powinny się nazywać. Nawet, jak opuścisz na maksa, to tylko lepiej wyczeszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zaczynacie nawożenie trawników? Koniec marca?

Zastanawiam się nad Yara Mila Hydrocomplex i Florovit Szybki Efekt

Używał ktoś tych nawozów?

Czytałem też o saletra amonowa ale nie wiem czy nie wypali trawy, mam duży kawałek i nie jestem w stanie go podlać. Chyba, że wymieszam z innym nawozem?

Może ma ktoś też "Siewnik uniwersalny L GARDENA 12,5 L" Zastanawiam się na jakiej cyferce (szerokość otworów) sypać nawóz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką saletrę sypać zależy od PH gleby . Saletrę amonową sypie się na gleby zasadowe a na gleby kwaśne saletry wapniowe.

Po nawożeniu trzeba obowiązkowo obficie podlać bo inaczej się spali trawnik. Nawóz musi się rozpuścić. Sypać jak trawa zacznie rosnąć najlepiej po pierwszym koszeniu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad Yara Mila Hydrocomplex i Florovit Szybki Efekt

Yarę sypałem rok temu. W tym roku po analizie składu różnych nawozów i "zaczytywaniu się w tematyce w internecie" zakupiłem Szybki efekt, wydaje się dużo lepszy na wiosnę (więcej azotu, brak potasu).

 

Kiedy zaczynacie nawożenie trawników? Koniec marca?

Także przychylam się do odpowiedzi:

Sypać jak trawa zacznie rosnąć najlepiej po pierwszym koszeniu.

 

edit:

"średnia" z czytania netu wychodzi, że:

- Wiosna: N lub NP

- Lato: NP lub NPK

- Jesień PK

Mikroelementy dorzucają do prawie każdego (no oprócz mono nawozów).

Edytowane przez giman
średnia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Mam pytania związane z trawnikiem. W jednym miejscu po każdych większych opadach mam taką sytuację jak na zdjęciu. Mam wrażenie, że wraz z woda napływają tez nasiona chwastów i traw z okolicznych pól, i dlatego trawa w tym miejscu wyglada gorzej.

 

Jest sens z tym walczyć ?

 

bb6b7b5f44a86281med.jpg

 

Trawnik po drugiej stronie wygląda gorzej, czy wiecie co to za rośliny i jak je usunąć ( oprysk ) ? Czy dobrze myślę, że to rozsiała się trawa ozdobna ? Na razie posmarowałem największe Roundup Żel, mam nadzieje że trawnikowi nie zaszkodzę.

 

1f931cbf1b841be8med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz głębiej, ale mi znajomy polecił zrobić kolumny żwirowe w takich miejscach. Wycinasz trawę, wiercisz wiertnicą jak najgłębiej do przepuszczalnej warstwy (u mnie piach), wypełniasz żwirem i wkładasz trawę z powrotem. W ten sposób udało mi się pozbyć wody z jednego miejsca na trawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz głębiej, ale mi znajomy polecił zrobić kolumny żwirowe w takich miejscach. Wycinasz trawę, wiercisz wiertnicą jak najgłębiej do przepuszczalnej warstwy (u mnie piach), wypełniasz żwirem i wkładasz trawę z powrotem. W ten sposób udało mi się pozbyć wody z jednego miejsca na trawie.

 

Dziękuje za radę, woda na szczęście nie stoi długo i pojawia się tylko po większych opadach. U mnie na całej działce jest glina, a na górze piach ( pozostałość z czasów budowy ). Jak się wkurzę to przy kostce i w tym miejscu wysypię gruby kamień ozdobny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój trawnik 1500 m2 z racji tego że jest na terenie łatwo przypuszczającym wode wyglądał marnie, miałem mnóstwo chwastów koniczyny itp itd.

 

Dwa tygodnie temu opryskałem trawnik Starane 333, następnie wykonałem system nawadniający, później to zeschnięciu chwastów zrobiłem aeracje trawnika, zrobiłem dosiewke wraz z nawozem startowym. Wszystko to przysypałem warstwa kompostu która rozgrabiłem grabiami po całej działce.

 

Moje pytanie teraz jak powinienem ustawić w początkowej fazie wzrostu dosiewki system nawadniający aby było to jak najbardziej efektywne? Podlewam do tej wieczorem po 10 min każdą sekcje oraz nad ranem po 15 min wszystko. Czy powinienem podlewać jeszcze w trakcie dnia tak, aby była wilgoć całą dobę? Jeśli tak to ile i o jakich godzinach? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...