Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze - do wspomnień a potem na bieżąco


YreQ

Recommended Posts

cześć dziewczyny i chłopaku :wink:

 

Bartek - schody są po prostu ...... REWELACYJNE.... dech mi wiesz w czym zaparło :o .....niech je Julka zobaczy to życia nie będę miała :roll: - sama z nich też bym zjechała .... i w razie czego w dupsko kopnąć :oops: i z sypialni wywalić z poduchą na dół też bezpiecznie można :lol:

 

Grzebiuszka - uduszę, wymyśl dobrą wymówkę i kup słodkie czerwone :wink:

 

Wiolasz- daj znak kiedy wyjeżdżamy :D

 

Amonite - gdzie byłaś skarbie ? ... no i cieszę się, że się podoba. Kuchnia będzie robiona przez stolarza ta zielona jak dotrze do nas FALA gotówki, ale jak na razie na powódź się nie zanosi - wstawię chwilowo meble z mieszkania......ale ścian jeszcze w kuchni nie skończyłam :oops: jakoś nie mogę się za nią zabrać - może dlatego, że wiem że to prowizorka będzie - a tych nie za bardzo lubię :roll:

 

Dla relaksu byliśmy dzisiaj we Wrocku - tak na spokojnie, bez ciśnienia - jak to od roku mamy - że trzeba coś kupić pojechaliśmy pooglądać co kupić do domu można. No i ceny jak zwykle mnie powaliły: fotel za 8 tys., komplet wypoczynkowy za 20 tys. i takie tam mniej lub bardziej przydatne. Widziałam też przepiękne lampy włoskie - no ale "zwierzyniec" zwany głosem mego rozsądku się odezwał i za półkinkietu ponad 4 stówek nie dam - dodam były i droższe. Za to jak otworzą nowy sklep agd i midło i powidło to kupię nową pralkę w promocjii za tysiaka bo moja najwyraźniej odmawia przeniesienia w nowe miejsce , no ale ponoć starych drzew się nie przenosi a ta już dyszkę na karku ma.

Życzę miłego wieczoru :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hejka to znów ja.............. przeczytałam ostatni wpis w dzienniku...i przyszłam pocieszać, że oni to się w piekle za to smażyć będą :evil:

 

 

 

 

....ale mam tez pytanie z serii drażliwych.... ino nie wiem czy zadać je dziś czy poczekac na lepcieszy nastrój...

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jadę....

 

 

to jest zdjęcie z instrukcji montażu Veluxa

 

http://images40.fotosik.pl/15/694f0366237bdb97.jpg

 

ma jest zaznaczone że obróbka k-g wokół okna ma być idealnie w pionie od dołu okna i w poziomie w jego górnej cześći...

 

 

oto jak wygląda moje okna...te są przykładowe, ale tak wyglądają wszystkie...

 

http://images23.fotosik.pl/234/d3d2b52aab8e1e40.jpg

 

http://images23.fotosik.pl/237/e1d3e53655ed0f11.jpg

 

i one są źle.....

 

a tak wyglądają Twoje...

 

http://img99.imageshack.us/img99/410/dsc05047aov9.jpg

 

które zabudowę góra mają ok, ale dołem już nie....

 

ja dzwoniłam do producenta i to kiepsko wygląda jeśli chodzi o późniejszą gwarancję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jadę....

 

 

to jest zdjęcie z instrukcji montażu Veluxa

 

http://images40.fotosik.pl/15/694f0366237bdb97.jpg

 

ma jest zaznaczone że obróbka k-g wokół okna ma być idealnie w pionie od dołu okna i w poziomie w jego górnej cześći...

 

 

oto jak wygląda moje okna...te są przykładowe, ale tak wyglądają wszystkie...

 

http://images23.fotosik.pl/234/d3d2b52aab8e1e40.jpg

 

http://images23.fotosik.pl/237/e1d3e53655ed0f11.jpg

 

i one są źle.....

 

a tak wyglądają Twoje...

 

http://img99.imageshack.us/img99/410/dsc05047aov9.jpg

 

które zabudowę góra mają ok, ale dołem już nie....

 

ja dzwoniłam do producenta i to kiepsko wygląda jeśli chodzi o późniejszą gwarancję...

 

o co właściwie chodzi z tymi oknami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem - :D - a ja nie dzwoniłam - z prostego powodu, nie widziałam takiej potrzeby :D - okna montowali dachowcy ( jedno łazienkowe poprawiali o pół centymetra na prośbę pana o regipsów ), a obrabiał pan od regipsów po wcześniejszym ustaleniu ze mną jak obudowujemy :D i ja tak chciałam - powiedz mi dlaczego ludziska od producenta okien mają ci narzucać jak masz okna g-k mieć obrobione ? Przecież w 90 % obróbka wynika też z FIZYCZNYCH MOŻLIWOŚCI NA BUDOWE (kąt nachylenia dachu, wysokość od kolankowej, grubość muru i to jak ustawiona jest na nim murłata - od wewnątrz, zewnątrz czy na środku) - chodzi mi o to , że nasze były np. niewiele powyżej murłat - obniżyłam je o jakieś 15 cm względem projektu z 2 względów - po pierwsze abym przez nie wyjrzeć mogła i po 2 - żeby obróbka na zewnątrz względem dachówek była możliwa do zrobienia - bo to co na zewnątrz w głownej mierze wpływa na to czy są prawidłowo czy nie zamontowane - wiesz , idzie mi o przeciekanie. Moje po okresie obfitych deszczów nie przeciekają i nie wyobrażam sobie tzw. żygownika ( czyli zupełnie na prosto pod oknem i zlicowane ze ścianą) pod oknem - niech oni się wymądrzają Kasieńko - a dla mnie tak jest ładnie. :wink: Okno wygląda jak w ramie i specjalnie nie wykolorowałam szpalet, bo zachłanna na światło jestem i więcej światła od białego się odbija - chociaż i tak pokoje siuper słoneczne są.

Nie przejmuj się tymi od veluxa - nam okna zamawiał kolega i też powiedział, że każdy obudowuje jak lubi - a widziałaś parapety pod veluxami ? ja tak 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja Cię kofana rozumiem...

 

tylko - cytując pana z veluxa - zabudowa k-g inna niż wskazana w instrukcji powoduje gorszą cyrkulację ciepłego powietrza, co z kolei wpływa na zmniejszenie się możliwości odparowania wody tzw punktu rosy na oknie...bo założenie jest takie, że w pobliżu , a najlepiej tuż pod veluxem jest kaloryfer....czyli jeśli za lat 7 zacznie Ci gnić okno, a Ty wezwiesz panów od Veluxa bo gwarancja jest na lat chyba 15 :roll: i oni zobaczą Twą zabudowę k-g..to Ci powiedzą, że nie masz gwarancji, bo okna są zamontowane niezgodnie z załączoną instrukcją....

 

 

aaaaa

i jeszcze jedno.... okno przecieka gdy nie ma w nim obróbki tą druga foliąi.....czyli jest błąd w obróbce zewnętrznej, a gnije, gdy nie ma właściwej cyrkulacji powietrza od wewnątrz domu i to ma właśnie związek z k-g....

 

u mnie są obie wady i brak drugiej folii i zła zabudowa k-g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już jestem po raz drugi :D wróciłam z wycisku :D - sprawa Kasiu kaloryferów też jest umowna - nasz instalator wspominał,że najlepiej byłoby kaloryfer zamontować pod veluxem bo jak mi śnieg zalegnie na oknie to ciepło kaloryfera wodę z niego zrobi (patrz jaki w fizyce obtrzaskany :lol: ) tylko ciekawe co na to elektryk bo ja tam puszki ustaliłam, bo wiadome było, że dziecka biurko z komputerem tudzież innym sprzętem pod oknem ma stać a nie pod ścianą ( teraz w mieszkaniu miałam biurko przy zwykłym oknie, kompa przy kaloryferze i pomimo wentylatora i innych rzeczy zaciekawie nie było dla tych kabli i moich firan :( )- takich herezji bądź nieprzemyślanych sytuacji albo narzucań jest -jak sama wiesz -wiele - u mnie np. kaloryfery były zaprojektowane pod oknami w kuchni - chyba w szafkach bym je miała :lol: .

A wracając do okien dachowych- aby Ciebie uspokoić to jak będę u tego swoje znajomego w składach budowlanych to poproszę aby zadzwonił do veluxa. Sama wiesz, że z Pzu jest podobnie - jak ktoś nie chce wypłacić odszkodowania to znajdzie coś tam - tak mieliśmy z łazienką po zalaniu przez sąsiada - gościówa przyszła (po miesiącu) i powiedzała, że w gruncie rzeczy to plamy za wielkie nie są ( część wyszchła i zostały zacieki i dpryskująca gładź) i w zasadzie to sami możemy sobie to przemalować. :o No mmożemy, ale niech dadzą na farby. Po ostrej wymianie zdań i po kolejnym miesiącu kasę na farby przelali na konto. Ci z veluxa jak się nie daj boże będą chcieli przyczepić to tak jak piszesz przyczepią się do zabudowy g-k - zabezpieczyć na ewentulalność każda firma się musi - ja nie uważam, żebyśmy miały źle zrobione. Jeśli natomiast ich argumentacja ma Ci pomóc w walce z depesiami, to jej użyj - mnie się moja zabudowa baaardzo podoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

o co właściwie chodzi z tymi oknami???

w skrócie :

o to, że ja mam obrobione inaczej niż zaleca producent, który Kasi tak wytłumaczył ; Kasia ma podobnie i martwi się, że jak okno będzie jej gniło to nie uwzględnią reklamacji.

 

Mamy inaczej, ale nie źle - nie znalazłam informacji na stronie veluxa i rysunku z dolną obróbką i podpisem " tak jest źle ". Mam ...hmmmm.... bardzo wymagającego kierowniaka, który - jeżeli byłoby ewidentnie źle - nie przepuściłby tego regipsiarzowi. Gdybym drugi raz robiła teraz zabudowę - zrobiłabym tak samo.

 

A .... o parapet pytałam pod veluxem montowanym w połaci dachowej a nie w kolankowej - to też mogłoby potencjalnie zakłócić cyrkulację powietrza, a jednak nasi znajomi nie mają pomimo braku kaloryfera efektu gniacia okna :roll: - zatem jeśli nie wiadomo o co chodzi w naszym kraju - chodzi o pieniądze :(

 

Kasieńko - ty się tak wszystkim nie przejmuj. :D Uściski :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsio racja.....hm.... tylko wiesz, u mnie jest tak, że dopiero jak się dowalę do zabudowy k-g i każę ją sobie zdjąć dowiem się czy moje okna mają drugą folię założoną....bo rozumiem, ze Twoje mają? :roll: a ja swoich nie jestem pewna... i tylko tak mogę się tego dowiedzieć...

 

 

A tego swojego znajomego zapytaj koniecznie - to się wsio wyjaśni....i obie uśniemy spokojnie...że jakby co mamy good.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wsio racja.....hm.... tylko wiesz, u mnie jest tak, że dopiero jak się dowalę do zabudowy k-g i każę ją sobie zdjąć dowiem się czy moje okna mają drugą folię założoną....bo rozumiem, ze Twoje mają? :roll: a ja swoich nie jestem pewna... i tylko tak mogę się tego dowiedzieć...

 

 

:lol:

 

kumam :D - ja byłam przy regipsach więc jestem pewna, że folię mają; że obrobione są dobrze, fachowo i estetycznie wizualnie, zalecany pion i poziom również mają; gdybym nie wiedziała o Twoich przejściach z depesiami, to pomślałabym, że podpis"szukam dziury w całym " jest prawdziwy 8) :wink: Ale wiem o co chodzi - spoko.

A skoro sen masz niespokojny przez podejrzenia, co oni tam mogli zmajstrować, więc przy okazji zpytam dla Ciebie - bo mi ta wiedza jest w zasadzie niepotrzebna- Kasieńko ja świadomie taki kształt obróbki chciałam. :D Jak mam babeczko Ciebie przekonać :D ?

 

no nie zamartwiaj się tak - chyba chcesz w swej posidłości pomieszkać jeszcze? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...