Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

aniahubi - dzięki to teraz ta funkcje booster bedę rozpatrywac pod kątem funkcjonalności mój mały czlowiek wykazuje ostatnio ogromne zainteresowanie gotowaniem

 

irreality - postanowione - jutro ściagam elektryka bo nie po to rozwaliłam z tyłu szafkę abym teraz płyty podłączyć nie mogła :wink: a forumowi elektrycy niech doradzają komuś w większej potrzebie :D

 

pojawił się za to inny problem ( przegladając instrukcję do płyty EHD 60020P :D ) - jeżeli chodzi o blat dziura w nim ma dokładnie takie same wymiary jak ma być pod indukcję, natomiast wnęka pod płytą - do gazowej musiała być o 1 cm płytsza no i chyba jeszcze stolarza będę musiała ściagać aby mi szafkę dopasował do płyty, bo rozumiem , że w sumie muszę mieć 5 cm głębokości aby osadzić w blacie indukcję - mam cichą nadzieję, że na 100% dziura wycięta pod gazową będzie pasować do tej indukcyjnej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No właśnie też się o to bezpieczeństwo boję sytuacja wygląda tak , że bezpiecznik do prądu 400V ma 16A w puszce mam 5 kabli 2 czarne, jeden czerwony, jeden niebieski i uziemienie i teraz tak do piekarnika panowie monterzy zabrali sobie jeden czarny, niebieski i uziemienie pozostały jeden czarny i czerwony(...)

 

elektryk ze mnie żaden ale 2 tygodnie temu przechodziłem ten temat...wiec tak...z tego co przeczytałem w instrukcji płyty Electrolux EHD 60020P to ona możne chodzić na jednej lub dwóch fazach...także spokojnie możesz sobie podłączyć piekarnik + płytę na tym obwodzie 3-fazowym...musisz zrobić tak jak pisał irreality - u siebie mam podpięte dokładnie tak samo...jedyne zastrzeżenie i wątpliwości miałbym do bezpiecznika...wg mnie 16A to za mało dla płyty...u siebie mam 20A i to w zestawie S302 do płyty + S301 do piekarnika...kosztuje trochę więcej niż S303 ale z opisu mojego elektryka warto

 

...ale z amperami na bezpiecznikach to lepiej dopytaj elektryka...bo jeśli na zabezpieczeniu przedlicznikowym masz 20A to będziesz musiała zostawić te 16A...ewentualnie czekać cię będzie (tak jak mnie) cała procedura zwiększenia mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za "zaśmiecanie' watku być moze glupim pytaniem.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z pracującą konfiguracją "płyta indukcyjna + UPS" , zapewniająca dzialanei płyty przy braku energii elektrycznej?

Jeżeli tak jaki to by musiał być UPS?

Jest to wogóle rozwiązanie realne ?

 

pozdrawiam

Pawlok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojawił się za to inny problem ( przegladając instrukcję do płyty EHD 60020P :D ) - jeżeli chodzi o blat dziura w nim ma dokładnie takie same wymiary jak ma być pod indukcję, natomiast wnęka pod płytą - do gazowej musiała być o 1 cm płytsza no i chyba jeszcze stolarza będę musiała ściagać aby mi szafkę dopasował do płyty, bo rozumiem , że w sumie muszę mieć 5 cm głębokości aby osadzić w blacie indukcję - mam cichą nadzieję, że na 100% dziura wycięta pod gazową będzie pasować do tej indukcyjnej

 

Z tym ściąganiem stolarza to poczekaj aż będziesz mieć płytę w ręku. Na spokojnie przymierzysz i zobaczysz.

 

Tam chodzi generalnie o to, żeby był dopływ powietrza do otworów wentylacyjnych (jak używasz płyty intensywnie załącza się wentylator w płycie i zasysa powietrze nimi).

 

Tak więc nie mogą być zabudowane no i musi być jakiś dopływ powietrza do wnętrza szafki (np. szpara z przodu pod blatem - u mnie jest taka na ok. 0,5 cm pomiędzy blatem a frontem piekarnika).

 

Dziurę w blacie wycinali "na wylot" - natomiast szafka (Ikea) nie ma górnej deski tylko dwie takie belki pomiędzy którymi spokojnie wchodzi płyta. Nic nie trzeba było w szafce docinać.

Zresztą chyba większość szafek kuchennych jest skonstruowana. Otwórz jakąś stojącą i zobacz czy widzisz blat od spodu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wybrałam płytę Boscha PIE615R14E, proszę o opinie czy to dobry wybór?

 

i podpowiedzcie czym sugerowaliście się wybierając piekarnik, bo ja wiem tylko że ma być boscha i tyle, a jest ich taki wybór, że głowa boli :roll:

 

no i jeszcze zapytam o okap, bo też nie umiem wybrać :oops: chyba poprostu kupię taki co mi sie podoba i tyle, ale bosch takich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty

Mastercook ID64ES??

 

Ja się zastawiałam, ale kupiłam IDE64ZS

 

Kosztuje 2200 , Elektrolux 60020P - 1400 roznica spora 800 zł

A co ma takiego za to 800 zl wartego uwagi??

 

Mysle jeszcze nad MASTERCOOK IDE64L S

BOSCH PIF 651R14E

SIEMENS ET 73P501

 

generalnie chce kupic caly sprzet do kuchni i jest masakra z wyborem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki za "zaśmiecanie' watku być moze glupim pytaniem.

Czy ktoś spotkał się kiedyś z pracującą konfiguracją "płyta indukcyjna + UPS" , zapewniająca dzialanei płyty przy braku energii elektrycznej?

Jeżeli tak jaki to by musiał być UPS?

Jest to wogóle rozwiązanie realne ?

 

pozdrawiam

Pawlok

 

Owszem, można.

Tylko, że UPS musiał by mieć z 10 kVA mocy, a właściwie to z 15.

Takie używa się raczej do podtrzymania zasilania całych biur czy serwerowni.

Ma to rozmiary pralki, a kosztuje kilkadziesiąt tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te posty ... bo stoimy przed wyborem calego sprzetu do kuchni i widze ze polecacie Elektroluxa EHD60020P , a czy ktos rozwazal wybor plyty

Mastercook ID64ES??

 

Ja się zastawiałam, ale kupiłam IDE64ZS

 

Kosztuje 2200 , Elektrolux 60020P - 1400 roznica spora 800 zł

A co ma takiego za to 800 zl wartego uwagi??

 

Mysle jeszcze nad MASTERCOOK IDE64L S

BOSCH PIF 651R14E

SIEMENS ET 73P501

 

generalnie chce kupic caly sprzet do kuchni i jest masakra z wyborem:(

 

Wzięłam bo ma jedno duże pole, np. na duży podłużny garnek, albo np. 3 małe. Poza tym ma funkcje memo, np. często gotujesz ziemniaki to ustawiasz ze 5 minut gotujesz np. na 12 a potem schodzisz np. na 4 i gotujesz 20 minut.

Generalnie wybrałam ze względu na to duże pole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałam, że mimo iz jestem o krok przed zakupem to zapytam co myslicie o płycie indukcyjnej Whirlpool ACM703BA. 2lata temu kupiłam kuchnię a teraz muszę zmienic na indukcję więc nie chciałabym umoczyc kasy ;)

Piekarnik wybrałam Amica EBP8452

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
A co z dźwiękami, które wydają płyty indukcyjne ? W opiniach z ceneo często pojawiają się "minusy" za "tykania" i piszczenia podczas gotowania. Dotyczy to zwłaszcza płyt electroluxa. Można to jakoś ewentualni wyciszyć ??

 

kupilismy electroluxa a do tego byl dylemat z garnkami..

jedni polecaja tefala inni zelmera kupilismy rowniez polecane ale bez negatywów garnki emalia olkusz. Na normalnej predkosci gotowania nic nie piszczy jak włączysz booster - dzwonia jak złoto mnie to irytuje zone nie - ja nie gotuje tylko zona:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płytę electroluxa, garnki emalii olkusz i nie narzekam. Na pewno nic nie dzwoni, czasem buczy, ale bez przesady - nie jest to ani uciążliwe, ani specjalnie głośne. Trzeba też pamiętać o tym, że płyta ma wewnątrz wiatraczek chłodzący i on robi troszkę szumu, choć u mnie to słychać go głównie jak się szufladę otworzy.

Mam też wrażenie że hałas zależy od ilości płynu w naczyniu - ale to muszę sprawdzić. Bo jak gotuję wodę na herbatę, zawsze na boosterze to czasem nic nie słychać, a czasem trochę buczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...