Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czyli porządna płyta o szerokości ok 80cm, im więcej tym lepiej, żeby nie buczała miała bajery, ale jedynie te przydatne (pojęcia nie mam jakie) i żeby nie miała stalowej ramki.

 

mam 80-tke: TEKA GKST80i4PROFI

Jak dla mnie ok. Ma 4 pola, nie buczy, ma blokade przed dziecmi, tajmer. Nie ma stalowej ramki.

 

aneta-we jakiej grubości masz blat i czy tak zamontowana płyta nie przeszkadza Ci w użytkowaniu szuflad? chce zamontować płytę 77 cm nad szafka 60-tką z piekarnikiem teoretycznie mieści sie w blacie tylko zastanawiam się jak to wygląda w użytkowaniu np z szufladami pod spodem.

 

przepraszam, nie widziałam Twojego posta.

Nie wiem jaką grubośc ma blat (moge zmierzyc, tak "na oko" 3-4 cm)ale nic nie przeszkadza w otwieraniu szuflad, w uzytkowaniu ich.

W jednej pod płytą mam sztucce, w drugiej deski kuchenne, tace.

Sama płyta nie jest na tyle gruba, żeby mogła przeszkadzac. Dośc duzy, gruby jest kabel zasilający ale on jest prowadzony za szufladami.

 

w instrukcji mojej plyty jest napisane że nie należy pod płytą trzymać metalowych rzeczy na przykład sztućcow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Nie powinno się trzymać bo się mogą rozgrzać. Jak chcesz mieć pod płytą szufladę to trzeba ją od płyty oddzielić płytą meblową i zostawić tyle miejsca ile zaleca producent.

 

to pewnie tyk mam bo nic się nie nagrzewa

 

Jak dla mnie to typowe zabezpieczenie sie producenta jak by komus sie nagrzewalo... To jeszcze zalezy od glebokosci szuflady i tego jak blisko plyty znajduja sie metalowe elementy (np. sztucce). Pole elektromagnetyczne slabnie z kwadratem, wiec malutka roznica ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji mojej plyty jest napisane że nie należy pod płytą trzymać metalowych rzeczy na przykład sztućcow

 

a napisali dlaczego?

Jaką masz płytę?

 

mam plytę TEKI IR 641

chodzi o nagrzewanie

nie wiem czy ma to wplyw na pole elektromagnetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was ma, lub słyszał jakies opinie o Tece GKSt 90-35 Dz Profi? Czy takie rozmieszczenie "palników" (wyłącznie wzdłuż blatu) jest praktyczne? Bardzo mi się podoba, i mam dileme ;) Z góry dzięki za zawsze mega pomocne info!!!! Pozdr!
Płyta jest ok, jak pasuje tobie ten układ, to kupować i gotować pyszne rzeczy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Gonią mi po głownie dwie plyty WHIRLPOOL ACM 703 BA i MASTERCOOK ID64 S jakieś opie sugtie co do tych płyt proszę o pomoc

 

pozdr

Ciężki wybór ale może jednak coś innego:) coś z mocą jakież 7 kw a nie sześć jak w tych które podałeś,np beko hii64400 lub ehd60020. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam zamiar urządzać na nowo kuchnię (całkowity remont). płytę gazową chciałabym zastąpić indukcyjną. jaką wybrać?

widzę, że wiele osób chwali tekę IR 641. czy faktycznie warto ją kupić?

czy jest jeszcze jakaś inna w tym przedziale cenowym godna polecenia?

 

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gonią mi po głownie dwie plyty WHIRLPOOL ACM 703 BA i MASTERCOOK ID64 S jakieś opie sugtie co do tych płyt proszę o pomoc

pozdr

 

Witam.

Akurat jestem na etapie zakupu płyty indukcyjnej. Oczywiście cena jest istotnym argumentem, więc ustawiłem sobie próg na 2.000 zł.

W necie znalazłem 4 interesujące urządzenia:

1. GKST 60 I4 Entry - TEKA;

2. GKST 60 I4 B - TEKA;

3. PI 6508TF - Amica;

4. ID 64 S - Mastercook.

- tak pytałem p. rok temu. Zdecydowałem się wówczas na Mastercooka ID64S i jestem zadowolony. Nie mogę porównywać z innymi, bo używam tylko tej, ale jak na razie "0" kłopotów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam tekę IR 641 i jestem po pierwszych gotowaniach. Płyta błyskawicznie gotuję wdoę w garnkach, super funkcjonalna , bardoz cicha. Szkoda kasy na drozsze

 

czyli chyba skłonię się ku tece :) tym bardziej, że ma oddzielne sterowanie dla każdego z pól. no i jeszcze nie spotkałam się z negatywną opinią o tym modelu.

 

mam jeszcze pytanie odnośnie wielkości pól i średnicy garnków:

ile wynosi tolerancja dla pola np 21 cm? o ile cm może być średnica garnka mniejsza bądź większa niż pole?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzia ta płyta to standardowy model:)

Chyba muszę napisać coś poważniejszego o indukcjach:) bo wszyscy kupują taniochę :( Ale poważnie

dla tego modelu nie znalazłem ale teka podaje dla innych 10 cm więc i tu nie powinno być inaczej

 

tanie nie zawsze znaczy złe ;) jeżeli jest faktycznie dobra to dlaczego nie?

 

zależy mi na płycie z oddzielnym timerem do każdego z pól - bo czasem przy dzieciach można zapomnieć o czymś ;) a dzięki timerowi wyłączy się i powiadomi o np. ugotowanym ryżu :)

 

z tańszych płyt brałam jeszcze pod uwagę Mastercooka ID64S, ale po przeczytaniu różnych opinii w sieci wydaje mi się, że teka jest lepiej oceniana.

 

a może jeszcze jakaś inna płyta powinna być wzięta pod uwagę - też z taniochy ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...