Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 2,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

czytając różne posty często można się naciąć na kogoś co wypisuje różne bzdury, dlatego do zainstalowanej pompy ciepła zrobiłem wizualizację z możliwością wglądu w dane wstecz, aby zobaczyć jak to jest naprawdę. dom zasiedłono w połowie stycznia (a budowano go od sierpnia), więc dane nie są na razie powalające. urządzenie to najnowsza wersja pompy ciepła hitachi

 

wszystko można zobaczyć pod adresem:

 

http://www.telekontrola.pl/monitor/pc1/index.php

 

najlepiej wykresy widać w firefoxie

Dobrze, ale jaki związek ma ta (już nawet nie krypto-)reklama z tematem DAIKIN????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad. liwko. Pci jest z agregatem inverterem, jak widac na wykresie pracy sprężarki i poboru energii pracuje różnie w różnych godzinach również wyłącza się całkowicie, wykresy odzwierciedlają pracę i ustawienia użytkownika, po to aby bez kombinacji zobaczyć jak to działa w jedne i drugiej taryfie aby wybrać najbardziej optymalne ustawienia. przez tydzień chodziło urządzenie bez specjalnych ustawień, po tygodniu zostały wprowadzone ustawienia czasowo temperaturowe.

 

ad. wihajster, jaki związek? zblożona technologia, choć daikin został w tyle. po to aby ludzie wahający się między Pci powietrze a grunt mogli więcej wiedzić

 

a przede wszystkim aby więcej wiedzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Prawie byłem zdecydowany na pompę ciepła , ale po za i przeciw - przecież części mechaniczne wcześniej czy później się zepsują stawiam na gaz propan z własnego zbiornika (piec gazowy pulsacyjny).

Wszystkich posiadaczy pomp ciepła serdecznie pozdrawiam i życzę im żeby przypadkiem cen prądu nie podnosili za bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie byłem zdecydowany na pompę ciepła , ale po za i przeciw - przecież części mechaniczne wcześniej czy później się zepsują stawiam na gaz propan z własnego zbiornika (piec gazowy pulsacyjny).

Wszystkich posiadaczy pomp ciepła serdecznie pozdrawiam i życzę im żeby przypadkiem cen prądu nie podnosili za bardzo.

 

A kolega mówi o wynalazku pod tytułem AUER???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie opinie użytkownika w ogóle mnie bawi :

 

..."Jestem wyposażony w piec typu AUER, który zainstalowałem od 2005 roku w zamian za stary olejowy. Ten nowy piec generuje tyle hałasu ze jest niemożliwe aby spać w nocy. Jego praca prowokuje efekt rezonansu, przenoszony w kaloryferach i przewodach wentylacyjnych, w cyklu trwania od 1ej do 2uch minut i który się powtarza co około 5 minut, zależnie od temperatury ustawionej.Wyobraźcie sobie hałas skuterka dobiegającego z pokoju pod wami...Nie dawałem spokoju memu specjaliście od ogrzewania by w końcu przyznał ze coś jest nie tak i który mimo wielu interwencji nic nie zaradził. Po wielu próbach, piec w końcu był wizytowany przez handlowca od producenta z mojego regionu, by mógł stwierdzić problemy z hałasem. Ta osoba zmodyfikowała ustawienia pieca, nie mogąc przy okazji mi wytłumaczyć w czym nowe parametry są lepsze dla mojej instalacji i jak wpłyną na redukcje źródła hałasu. Zeby zakończyć, jego interwencja nic nie dala i w ogóle, w jego opinii, nie ma żadnego problemu. "Wszystko jest normalne! Uważa Pan ze on robi hałas?"...

 

"Moj sąsiad zainstalował piec pulsacyjny przed 3ma latami z wyjściem w kierunku mego domu. I oto od ponad 3ech lat muszę znosić burczenie (chrapanie w oryginale-HAHAHA...lekkhai...) gdy pracuje. Częstotliwość tego buczenia jest taka ze go słyszę wewnątrz mego domu oddalonego o jakieś 10 metrów. Ten typ urządzenia powinien być po prostu zakazany w sprzedaży"...

 

" Zainstalowałem u siebie ten piec AUER/GIANOLLA juz przed trzema laty w piwniecy naszego domu i wcale a wcale, nie jesteśmy zadowoleni z niego. Jest on ekstremalnie głośny, a jego hałas, mniej lub bardziej przenikliwy denerwuje przez całą noc. Dwu krotnie przerabiałem odprowadzanie spalin i zasysanie świeżego powietrza; z wymiana, na bardziej elastyczne, wszystkich uszczelek miedzy piecem i sztywną tubą wylotową, by zmniejszyć wibracje. Nic to nie dało, żałuje moich 4000euro.... (czyżby był tańszy we Francji niż u nas? hahaha lekkhai) Przyznaje że sprowadziłem dwa razy technika handlowca i nic nie zdziałał. Ponad to oszczędności na gazie które są przyrzekane przy zakupie są dalekie od realnych..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie byłem zdecydowany na pompę ciepła , ale po za i przeciw - przecież części mechaniczne wcześniej czy później się zepsują stawiam na gaz propan z własnego zbiornika (piec gazowy pulsacyjny).

Wszystkich posiadaczy pomp ciepła serdecznie pozdrawiam i życzę im żeby przypadkiem cen prądu nie podnosili za bardzo.

A ten piec pulsacyjny się nie zepsuje? Ja już propan mam i wiem, że jego koszty mijają się zasadniczo z zapewnieniami sprzedawców. Cena propanu przez 10 lat wzrosłą o 100%. Prąd chyba tak nie zdrożał. Wg mnie PC jest znacznie tańszą alternatywą dla propanu ze zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...