Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam, post podobny do powyższego.Szukam kotła jednofunkcyjnego kondensacyjnego z zasobnikiem ok. 100l. Dom z poddaszem użytkowym 140m2. Wszędzie podłogówka. Zapotrzebowanie z projektu 8,8kw/m2. Ściany porotherm +20 styr a góra 40cm wata. Okna 3 szyby. Wentylacja na razie grawitacyjna. Osób 2+1 na razie... ( pracuje nad tym )

Taki znalazlem Immergas VICTRIX 12 kW ECO PLUS 100 ok.5500

Czy opłaca się płacić 2 razy więcej za wiesmana bądź inne znane marki? Bądź z czego wynikają takie różnice w cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w cenie mogą wynikać z jakości zastosowanych elementów, co może przekładać się na długość gwarancji. Lepsze rozwiązania technologiczne, zaawansowane algorytmy sterowania również przekładają się na sprawność kotła a ta może się wahać w nowych kotłach kondensacyjnych od 103% do nawet 110,8%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy ktoś mógłby w skrócie napisać jak zorganizować zakup kotła i całego osprzętu przez internet i zmontowanie tego przez instalatora aby nie stracić gwarancji producenta? Jak to się ma później do ewentualnej reklamacji - to mój problem czy wzywam serwis i oni załatwiają wszystko jak należy? Pytam bo rozmawiałem z jedną z firm instalujących kotłownie i mnie Pan dość skutecznie odwiódł od zakupów internetowych...

 

Poza tym co wyżej - wyceniłem sobie taki oto zestaw:

7918.jpg

 

Dodatkowo - czy prawdą jest, że wrzucając w rozdzielacze siłowniki i sterownik pogodowy bezprzewodowy można tak wszystko poustawiać, że podłogówka będzie inteligentnie sterowana? Tj. będzie dbała aby odpowiednio wcześnie ograniczyć/zwiększyć przepływy w zależności od ustawień pór dnia/pogody/temp wewnętrznej i zewnętrznej... gdzie takie cuda znajdę, jak się to zwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten instalator od rozdzielacza z mieszaczem tak Cię "skutecznie odwodzi" ?

;)

Mam nadzieję, że to sobie zabrał.

 

Otóż NIE MA NAJMNIEJSZEGO ZNACZENIA, gdzie kupisz sobie kocioł i osprzęt do niego.

Wrzucasz zapytanie do ceneo i wybierasz.

Aby mieć honorowana gwarancję, pierwszego uruchomienia (nawet nie montażu, a uruchomienia) ma dokonać autoryzowany instalator.

Być moźe są firmy, które wymagają, aby i montaż robił autoryzowany, ale na pewno nie wymagają zakupów u niego.

 

Co instalatorów nie cieszy, bo oni często lubią fajne marże doliczać do sprzętu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę start sezonu i zastanawiam się nad dwoma - mcr24 lub coś od viessmana. Ktoś miał styczność z 1? Dom bez pięter, 100m2.

Hej.

 

Przejrzyj moje stare posty opisywałem ten kociołek (mcr) np http://forum.muratordom.pl/showthread.php?48844-Ile-gazu-posz%C5%82o-Wam-juz-w-tym-sezonie&p=6823177#post6823177

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Proszę o poradę w kwestii pieca gazowego Beretta Ciao 24RSI , kocioł jednofunkcyjny. Jakiś czas temu ten konkretny model polecił mi autoryzowany serwisant Beretty,który wiele lat serwisował mój obecny stary piec (używam go 9 lat,piec ma około 15), również Beretty (ale dwufunkcyjny). Stary się już konczy i zawiesza średnio 10 razy na dobę, serwisowanie nic nie daje, więc zapadła decyzja o wymianie. Piec już kupiony, leży w kartonie od września |(cudem znaleziony w internecie w b. dobrej cenie)...

Teraz muszę kupić zasobnik (polecany Biawar Mega, ale czekam na Lindo bo ma lepsze parametry i górne podłączenie do pieca,co ponoć jest lepsze i wygodniejsze (wg innego również autoryzowanego serwisanta Beretty).

I tutaj zonk - pan z Biawaru usłyszawszy o pow. mojego domu stwierdził,że ten Ciao 2 RSI jest mocno przewymiarowany i wystarczyłby 18-19 kw.

 

Dom ma 130 pow. do ogrzania, podłogówka na parterze, poddasze ocieplone,ale nie będzie nieużywane (odcięte aktualnie),grzejniki w 2 pokojach i 2 drabinkowe w 2-ch łazienkach. 4 osoby (2+2). Styropian 10 cm na ścianach,w sufitach 40 cm wełny,w podłodze 10 cm styro, okna MS 3 szybowe itp.

 

Zaczęłam czytać o dopasowaniu mocy pieca do pow. i parametrów domu i faktycznie wszędzie piszą,że do takich gabarytów wystarczy 18 kw. Czytałam też, że można regulować moc pieca, czy w przypadku Beretty Ciao 24 RSI również?

Dodam,zę nie jest to kondensat i obecnie praktycznie nie do kupienia, ponieważ jednofunkcyjne standardowe zostały wycofane niedawno, a teraz tylko kondensacyjne jednofunkcyjne można kupić, zresztą 2x drożej niż zwykłe.

Czy możecie doradzić, czy szukać innego kotła o niższej mocy? (wcale nie tańszego:()

 

Serwisanta (tego długoletniego) nie chce pytać, bo ciężki z nim kontakt, zwłaszcza od czasu kiedy nie udało mu się sprzedać mi tego modelu za 40% wyższą cenę.

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zapytam również o zasobnik - jaki byście polecili do kotła Beretta Ciao 24 RSI? (niezależnie od opinii nt. firmy) Jakie zasobniki oprócz Mega Biawar (lub Lindo Biawar) z podłączeniem górnym będą pasować? Zasobnik max 120 l.

Czy zasobnik do berety musi być jakiś konkretny? (nie jestem techniczna:()

 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o opinię.....

BTW - czemu najgorsza?

LOL, bo to najwieksza tanizna dla deweloperow

Przy okazji zapytam również o zasobnik - jaki byście polecili do kotła Beretta Ciao 24 RSI? (niezależnie od opinii nt. firmy) Jakie zasobniki oprócz Mega Biawar (lub Lindo Biawar) z podłączeniem górnym będą pasować? Zasobnik max 120 l.

Czy zasobnik do berety musi być jakiś konkretny? (nie jestem techniczna:()

 

Dziękuję.

biawar lub drazice (identycznie wyglada viessmanna, moze to samo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i instalatorzy nie zarobia na niej tyle co na buderusie :)))

 

I jakby nie patrzyl, trzykrotnie tansza niz viessmann...

 

chyba nie znasz rynku

mialem klienta ktory mowil ze po 4 lata to w berettcie zostala oryginalna obudowa, od instalatora slyszalem ze wymienniki plytowe padaja po kilku latach

wiec dla mnie to lepiej zeby ludzie kupowali badziewie bo na naprawach zarobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba nie znasz rynku

mialem klienta ktory mowil ze po 4 lata to w berettcie zostala oryginalna obudowa, od instalatora slyszalem ze wymienniki plytowe padaja po kilku latach

wiec dla mnie to lepiej zeby ludzie kupowali badziewie bo na naprawach zarobie

 

ja mam Berette od 9 lat,jakos sobie radzi,kilka razy byla serwisowana,ale koszt napraw nie przekroczy jednorazowo 300-400 zł. Teraz juz padła,dlatego muszę wymienić. KUpiłam za radą serwisanta również Berettę24 kw (nie kondensat) za 2200 brutto(autoryzowany dystrybutor w W-wie). Wczesniej kosztował około 3000.

 

Pytanie, na które dotąd nikt nie odpowiedział - czy ten kocioł (Beretta Ciao 24 RSI) jest przewymiarowany jak na gabaryty mojego domu (detale kilka postów wyzej) czy mogę go używać I nie zbankrutować na rachunki za gaz?

dla przypomnienia:

130 m2, parter, poddasze nieużywane,ocieplone, 10 cm styro na ścianach,40 cm wełny w stropie drewnianym, 18 wełny w dachu. Podłogówka na parterze+3 grzejniki+2 drabinkowe.

na stronie cieplowlasiciwie.pl wyszła mi moc kotła 6,5 KW..

dodam drugie tyle na cwu, 15-16 kw wystarczy wg Was?

Edytowane przez Monsiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...