Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jednak realia sprawiły, że kupuję Immergas victrix 12 i zbiornik cwu 160 litrów. Pozdrawiam i życzę udanych wyborów.

Te realia to zapewne koszty budowy :)

Myślałem podobnie jak TY. Też mi sie kocioł typu lodówka podobał.

Jednak skoro taką samą funkcjonalność mogę mieć za pól ceny to ... zostanie kasa na lepsze sprzęty w kuchni.

W kuchni będę codziennie a w kotłowni raz na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,6k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie ma. Powiedziałbym nawet że ma mniejsze możliwości. Dajmy na to że sie powiekszyła rodzina i potrzeba wiecej CWU.

Zasobnika w lodówce nie zmienisz. A zasobnik stojący luzem pod kotłem bez kłopotu zamienisz na taki jak potrzeba.

Jak sie po paru latach spier.... zasobnik to sorry Winnetou ale becelujesz worek złota za zasobnik producenta tej lodówki. Bo nie ma innych. Zero konkurencji wiec można skroić pechowca.

A ja kupię sobie zasobnik dajmy na to Galmet czy inny Elektromet. Za 20-30% ceny.

I mam wrażenie że moja ciepła woda w kranie będzie taka sama jak usera tej lodówki.

A że nie mam w planach publicznego pokazywania kotłowni wiec kwestia estetyki jest mi całkowicie obojętna.

Pewnie inaczej bym na to patrzył gdybym mieszkał w apartamentowcu.

Wtedy wygląd urządzenia umieszczonego np w kuchni może być istotny.

Na szczęście to nie mój kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda dostępność części i naprawy kotła termet ecocondens gold 20 kW

specjaliści w mojej okolicy są raczej niskiej kultury technicznej dlatego wolał bym kupić coś popularnego w okolicy aby z częściami nie było problemu .

Do serwisu viessmana mam 40 km a również nie powiedziane że firma za 2-3 lata będzie dalej istnieć i pozostaje tylko warszawa ~60 km

A termeta mam 2 w promieniu 10 km dlatego wybór padł na ta firmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem markowego pieca kondensacyjnego ze zbiornikiem umozliwiajacego w przyszlosci podlaczsnie czy to kolektorow czy pompy ciepla.

Co znaczy "markowy"? Zdaje się, że wszystkie kotły, oficjalnie dostępne na naszym rynku są jakiejś marki ...... nigdy nie widziałem informacji, że "kocioł jest zamiennikiem produktów znanej marki ......" :D

 

Poz tym... Moze to dziwne ale slowo Viessmann budzi we mnie większe skojarzenia z niezawodnoscia niz nazwy innych firm produkujacych kotły..

To się nazywa przekaz podprogowy :lol: ......taka sztuczka ludzi od marketingu ;) . Chyba lubisz i oglądasz dużo dyscyplin sportowych, zwłaszcza sportów zimowych? ;) :lol:

Taki kocioł, to żaden cud techniki, wnętrza wszystkich prawie się nie różnią poza naklejkami na podzespołach (i ceną w razie wymiany), a dodatkowo te tak zwane przez ciebie "markowe" w modelach podstawowych prawie nic nie oferują i zazwyczaj mają wysoką moc minimalną i krótki okres gwarancji. Niezawodność powiadasz ....dzisiaj to loteria, podzespoły jak już wspomniałem, pochodzą od tych samych poddostawców i różnią się np kątem przyłącza lub lekko kształtem obudowy, po to abyś nie mógł dopasować nic tańszego i brał z ich naklejką za konkretną cenę. Producentom zależy na sprzedaży i ma wytrzymać okres gwarancji, a potem rób co chcesz.

 

No ale twoja kasa , twój wybór.

 

pozdrawiam

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Powiedziałbym nawet że ma mniejsze możliwości. Dajmy na to że sie powiekszyła rodzina i potrzeba wiecej CWU.

Zasobnika w lodówce nie zmienisz. A zasobnik stojący luzem pod kotłem bez kłopotu zamienisz na taki jak potrzeba.

Jak sie po paru latach spier.... zasobnik to sorry Winnetou ale becelujesz worek złota za zasobnik producenta tej lodówki. Bo nie ma innych. Zero konkurencji wiec można skroić pechowca.

A ja kupię sobie zasobnik dajmy na to Galmet czy inny Elektromet. Za 20-30% ceny.

I mam wrażenie że moja ciepła woda w kranie będzie taka sama jak usera tej lodówki.

A że nie mam w planach publicznego pokazywania kotłowni wiec kwestia estetyki jest mi całkowicie obojętna.

Pewnie inaczej bym na to patrzył gdybym mieszkał w apartamentowcu.

Wtedy wygląd urządzenia umieszczonego np w kuchni może być istotny.

Na szczęście to nie mój kłopot.

 

100 % racji. Wymiana zbiornika cwu np Galmet to koszt ok 1000 zl. Zasobnik "lodówki" dużo, dużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "markowy"? Zdaje się, że wszystkie kotły, oficjalnie dostępne na naszym rynku są jakiejś marki ...... nigdy nie widziałem informacji, że "kocioł jest zamiennikiem produktów znanej marki ......" :D

 

Nie widziałeś ???? A wiesz dlaczego?? To proste. Otóż dlatego, że taki tekst znajduje się z odwrotnej strony niz ta na która spoglądasz. Na przyszlość - przyjrzyj sie uważniej.

 

Aha odpowiadając na twoje pytanie.. Znasz stronę google  ? dzięki niej poznasz między innymi znaczenie wielu słów.. między innymi słowa MARKOWY

a wiec dla twojej info markowy wg jednej ze stron oznacza "ceneniony, dobrze notowany, en vogue, głośny, lubiany, modny, na topie, okrzyczany, osławiony, popularny, poszukiwany, przesławny, renomowany, rozchwytywany, rozgłośny, sławetny, sławny, słynny, szanowany, uwielbiany, uznany, wysoko notowany, wzięty, znany,"[/i]

 

 

To się nazywa przekaz podprogowy :lol: ......taka sztuczka ludzi od marketingu ;) . Chyba lubisz i oglądasz dużo dyscyplin sportowych, zwłaszcza sportów zimowych? ;) :lol:

fajne to uczucie używać słółw i określeń, których, o których znaczeniu nie masz pojęcia???

http://wielkapedia.wikia.com/wiki/Przekaz_podprogowy

 

http://portalwiedzy.onet.pl/123561,,,,przekaz_podprogowy,haslo.html

 

 

a co do sportów .. uprawiam paralotniarstwo. w zimie tez.

 

 

 

Taki kocioł, to żaden cud techniki, wnętrza wszystkich prawie się nie różnią poza naklejkami na podzespołach (i ceną w razie wymiany),

no i pewnie dlatego nie znalazłem żadnego innego który oferowałby poszukiwane przeze mnie cechy w cenie nie przekraczającej ceny wybranego modelu… no ale przecież ty wiesz lepiej…. Wiec czekam.. może doradzisz jakie inne piece nie będące cudami techniki maja cechy i cennę wybranego Vitodensa?

(czemu mam wrażenie ze ta prośba nie spotka się z merytoryczną i rzeczową odpowiedzią?)

 

a dodatkowo te tak zwane przez ciebie "markowe" w modelach podstawowych prawie nic nie oferują i zazwyczaj mają wysoką moc minimalną i krótki okres gwarancji.

Poniższa strona pomoże ci stwierdzić czy wybrany model należy do podstawowych.

http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne.html

 

a co do gwarancji… faktycznie na ten przykład 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej to faktycznie strasznie krótko…

 

 

No ale twoja kasa , twój wybór.

pozdrawiam

 

 

o dzięki ci za „pozwolenie”

 

 

 

 

a teraz napisz cos merytorycznego.

 

 

 

 

próbowałeś być śmieszny? żartować?? no to fajnie ze próbowałeś.. próbuj dalej..

 

 

a może po prostu spróbuj odnieść sie merytorycznie do tematów tutaj poruszonych. Może w tym odniesiesz większy sukces. A przy okazji inni użytkownicy będą mieli z ciebie jakikolwiek pożytek. .

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

PS chyba faktycznie byłybym niezły w dziale marketingu :)

:goodnight:

Edytowane przez forscher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałeś ???? A wiesz dlaczego?? To proste. Otóż dlatego, że taki tekst znajduje się z odwrotnej strony niz ta na która spoglądasz. Na przyszlość - przyjrzyj sie uważniej.

 

Aha odpowiadając na twoje pytanie.. Znasz stronę google  ? dzięki niej poznasz między innymi znaczenie wielu słów.. między innymi słowa MARKOWY

a wiec dla twojej info markowy wg jednej ze stron oznacza "ceneniony, dobrze notowany, en vogue, głośny, lubiany, modny, na topie, okrzyczany, osławiony, popularny, poszukiwany, przesławny, renomowany, rozchwytywany, rozgłośny, sławetny, sławny, słynny, szanowany, uwielbiany, uznany, wysoko notowany, wzięty, znany,"[/i]

 

 

 

fajne to uczucie używać słółw i określeń, których, o których znaczeniu nie masz pojęcia???

http://wielkapedia.wikia.com/wiki/Przekaz_podprogowy

 

http://portalwiedzy.onet.pl/123561,,,,przekaz_podprogowy,haslo.html

 

 

a co do sportów .. uprawiam paralotniarstwo. w zimie tez.

 

 

 

 

no i pewnie dlatego nie znalazłem żadnego innego który oferowałby poszukiwane przeze mnie cechy w cenie nie przekraczającej ceny wybranego modelu… no ale przecież ty wiesz lepiej…. Wiec czekam.. może doradzisz jakie inne piece nie będące cudami techniki maja cechy i cennę wybranego Vitodensa?

(czemu mam wrażenie ze ta prośba nie spotka się z merytoryczną i rzeczową odpowiedzią?)

 

 

Poniższa strona pomoże ci stwierdzić czy wybrany model należy do podstawowych.

http://www.viessmann.pl/pl/budynki-mieszkalne/kotly-gazowe/gazowe-kotly-kondensacyjne.html

 

a co do gwarancji… faktycznie na ten przykład 10 lat gwarancji na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej to faktycznie strasznie krótko…

 

 

 

 

 

o dzięki ci za „pozwolenie”

 

 

 

 

a teraz napisz cos merytorycznego.

 

 

 

 

próbowałeś być śmieszny? żartować?? no to fajnie ze próbowałeś.. próbuj dalej..

 

 

a może po prostu spróbuj odnieść sie merytorycznie do tematów tutaj poruszonych. Może w tym odniesiesz większy sukces. A przy okazji inni użytkownicy będą mieli z ciebie jakikolwiek pożytek. .

 

 

Pozdrav

 

 

 

 

PS chyba faktycznie byłybym niezły w dziale marketingu :)

:goodnight:

 

Vaillant ecoCOMPACT VSC 206/4-5 90 - 8477 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillant ecoCOMPACT VSC 206/4-5 90 - 8477 pln

 

Odpada, nie ma odpowiedniej naklejki.

 

@forscher, o co chodzi w twoich wpisach w tym wątku? Po co pytasz o opinie, skoro się zdecydowałeś na "cały dom z Wismana"? Dzielisz się pomysłem, aby przy wyborze kotła kryterium decydującym było nie wiadomo czym (ja się domyślam) poprarte zaufanie do marki? To jest raczej wątek techniczny (nie modowy).

 

Dlaczego nie piszesz jaka jest gwarancja na kocioł (a nie na wybraną część)?

 

Kocioł będzie stał w kotłowni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpada, nie ma odpowiedniej naklejki.

 

@forscher, o co chodzi w twoich wpisach w tym wątku? Po co pytasz o opinie, skoro się zdecydowałeś na "cały dom z Wismana"? Dzielisz się pomysłem, aby przy wyborze kotła kryterium decydującym było nie wiadomo czym (ja się domyślam) poprarte zaufanie do marki? To jest raczej wątek techniczny (nie modowy).

 

Dlaczego nie piszesz jaka jest gwarancja na kocioł (a nie na wybraną część)?

 

Kocioł będzie stał w kotłowni?

 

Vaillant ecoCOMPACT VSC 206/4-5 90 - gwarancja standardowa 2 lata, przedłużenie do 6 lat koszt 450 PLN.

Dla porównania wszystkie kotły Immergas - 5 lat (standard). Ale Immergas to "włoch". I tak go kupię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vaillant ecoCOMPACT VSC 206/4-5 90 - gwarancja standardowa 2 lata, przedłużenie do 6 lat koszt 450 PLN.

Dla porównania wszystkie kotły Immergas - 5 lat (standard). Ale Immergas to "włoch". I tak go kupię!

 

Pytanie o gwarancję kierowałem do oczarowanego do (przez) Wismana @forschera. Też mam Imergasa, tani był (dla niektórych to zaleta), ale nie wiem czy można do niego podłączyć markową pumpę ciepła, pamele na podczerwień, solary i kominek z degjepe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znasz stronę google  ? dzięki niej poznasz między innymi znaczenie wielu słów.. między innymi słowa MARKOWY

Nie podniecaj sie tak googlami.:D

Viessmann to taki sam markowy kocioł ja deDietrich, Termet czy Immergas.

Dla jednych Viesmann może być np marką premium, inni jak np ja wyżej cenią Vaillanta czy ACV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podniecaj sie tak googlami.:D

Viessmann to taki sam markowy kocioł ja deDietrich, Termet czy Immergas.

Dla jednych Viesmann może być np marką premium, inni jak np ja wyżej cenią Vaillanta czy ACV

 

 

podniecać googlami ?? chłoipie zluzuj bokserki.. :lol2: no ale rozumie ze cos chciales napisac..

więć uzywajac twojej nomenklatury ja należę (póki co) do tyh "jednych".

 

 

Choć Immergas Hercules taki na pten przyklad 2 3 ErP wyglada calkiem ciekawie.. tyle że w razie W najblizszy serwis Immergas mam w odległosci okolo 30 km a instalatora Viessmann na sąsiedniej ulicy :) to takze ma pewne znaczenie.. niewielkie ale jednak..

\

Z Vaillantem jest juz lepiej pod tym wzgledem...

 

 

co do gwarancji Viessmannowskiej - szału nie ma - 24 miesiące od daty uruchomienia ale nie dłużej niż 27 miesięcy od daty zakupu (dla kotłów Vitodens 3XX odpowiednio 36 i 39 miesięcy).

 

 

Piłka w grze.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem markowego pieca kondensacyjnego ze zbiornikiem umozliwiajacego w przyszlosci podlaczsnie czy to kolektorow czy pompy ciepla. Poz tym... Moze to dziwne ale slowo Viessmann budzi we mnie większe skojarzenia z niezawodnoscia niz nazwy innych firm produkujacych kotły.

 

 

Do tego dochodzi zamysl posiadania pieca, uzdatniania wody czy tez rekuperacji spod znaku jednej firmy.. Wybor byl prosty....

 

Pozdrawiam budujacych i budować zamierzających.

 

w reklamie właśnie chodzi o takie skojarzenia . A już łaczenie kotła gazowego z kolektorami lub PC to szczyt podatności na reklamę a nie na ekonomie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o gwarancję kierowałem do oczarowanego do (przez) Wismana @forschera. Też mam Imergasa, tani był (dla niektórych to zaleta), ale nie wiem czy można do niego podłączyć markową pumpę ciepła, pamele na podczerwień, solary i kominek z degjepe ;)

 

Widzę, że masz uprzedzenie do marketingowych Niemców. Ja też. Jeżdżę włoskim samochodem i jestem zadowolony, myślę, że z Immergasa też będę. A tak na marginesie to czy widział ktoś reklamę Immergasa w TV? A niemieckich pełno! Dobre towary nie potrzebują reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem markowego pieca kondensacyjnego ze zbiornikiem umozliwiajacego w przyszlosci podlaczsnie czy to kolektorow czy pompy ciepla. Poz tym... Moze to dziwne ale slowo Viessmann budzi we mnie większe skojarzenia z niezawodnoscia niz nazwy innych firm produkujacych kotły.

 

 

Do tego dochodzi zamysl posiadania pieca, uzdatniania wody czy tez rekuperacji spod znaku jednej firmy.. Wybor byl prosty....

 

Pozdrawiam budujacych i budować zamierzających.

 

Jesli chcesz,cały każdy Twoj sezon grzewczy kosztował więcej, niż w przypadku "niemarkowych" kotłów, to kupuj...

 

Reku Viessmana ? Od kiedy oni są ekspertem w rekuperacji ?

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. Znasz stronę google  ? dzięki niej poznasz między innymi znaczenie wielu słów

 

fajne to uczucie używać słółw i określeń, których, o których znaczeniu nie masz pojęcia???

http://wielkapedia.wikia.com/wiki/Przekaz_podprogowy

 

http://portalwiedzy.onet.pl/123561,,,,przekaz_podprogowy,haslo.html

 

A tobie się wydaje, że jesteś jakoś nadzwyczaj mądry i bystry?

Odnoszę wrażenie, że to ty nie znałeś znaczenia tych słów i musiałeś posiłkować się stroną google aby to sprawdzić.

Ja akurat to miałem na myśli i taki miał być sens przekazu. Skoro tego nie zrozumiałeś ,to nic nie szkodzi ..... ale zdaje się, że chyba jesteś jedyny, który tego nie załapał.

 

Popisywanie się umiejętnością obsługi przeglądarki/wyszukiwarki jest mało imponujące jak dla minie, a Twój sposób wypowiedzi i gówniarskie odzywki, dyskwalifikują cię jako osobę do dyskusji .Tym bardziej nie mam ochoty tłumaczyć tobie każdego słowa ani tego co miałem na myśli ......poszukasz sobie w "googlach", w tym czujesz się mocny

 

PS chyba faktycznie byłybym niezły w dziale marketingu :)

:goodnight:

taak co najmniej tak dobry jak bogusław (ten od grzejników na R i hybrydy)

 

bez odbioru

Edytowane przez montixe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...