Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Doskonale cię rozumiem.ja jednak z komina nie zrezygnuje bo już go mam.ale mądry człowiek po szkodzie.dzis jak bym budowl drogi raz zrobił bym inaczej.ale trodno idziemy dalej.wązne żeby dalej nie popełniać błędów.wiec głowa do przodu.a i masz rację dziś dom na cele bytowe potrzebuje więcej jak na co
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • jasiek71

    3293

  • Pyxis

    3126

  • Liwko

    2430

  • Lobo_M

    2212

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Doskonale cię rozumiem.ja jednak z komina nie zrezygnuje bo już go mam.ale mądry człowiek po szkodzie.dzis jak bym budowl drogi raz zrobił bym inaczej.ale trodno idziemy dalej.wązne żeby dalej nie popełniać błędów.wiec głowa do przodu.a i masz rację dziś dom na cele bytowe potrzebuje więcej jak na co

 

Energia elektryczna na cele bytowe to też CO bo każdy odbiornik zasilany prądem jest grzejnikiem i tutaj można upatrywać tego zmniejszenia zużycia energii na ciele grzewcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast komina i pieca lepiej docieplić za tą kasę dom. Też chciałem chciałem kociołek+bufor, ale po przeczytaniu całego wątku o buforach zrezygnowałem z tego zamiaru i poszedłem w grzanie za pomocą grzałki+bufor. Prosto i bez problemu, łatwe sterowanie, prosta instalacja itp. A największa dla mnie satysfakcją jest to, że mój instalator i jednocześnie przedstawiciel-serwisant PC, też będzie robił u siebie taki sam system.I tu masz odpowiedź czy warto PC.

 

To takie proste nie jest, jezeli komus sie opłaca bufor nie oznacza ze innemu tez sie bedzie to opłacało.

A wystarczy popatrzec skąd kto jest, jezeli jestes na terenie Tauronu to masz znacznie nizsza cene za II taryfę niz antek12345 ktory jest na terenie PGE ktore z kolei ma najwyzsze ceny II taryfy, dlatego tez nigdy nie polecam bufora z grzalkami odbiorcom PGE, odbiorcom Tauronu i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast komina i pieca lepiej docieplić za tą kasę dom. Też chciałem chciałem kociołek+bufor, ale po przeczytaniu całego wątku o buforach zrezygnowałem z tego zamiaru i poszedłem w grzanie za pomocą grzałki+bufor.

 

Jak wyszło Ci bez komina EP w limicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To takie proste nie jest, jezeli komus sie opłaca bufor nie oznacza ze innemu tez sie bedzie to opłacało.

A wystarczy popatrzec skąd kto jest, jezeli jestes na terenie Tauronu to masz znacznie nizsza cene za II taryfę niz antek12345 ktory jest na terenie PGE ktore z kolei ma najwyzsze ceny II taryfy, dlatego tez nigdy nie polecam bufora z grzalkami odbiorcom PGE, odbiorcom Tauronu i owszem.

 

A co polecasz odbiorcom PGE....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecasz odbiorcom PGE....?

 

Najpierw słucham co inwestor sobie zaplanował, potem wyliczam koszty dla tego rozwiazania i innych opcji (wiem ze uwazasz ze wszelkie obliczenia sa zbedne) Jezeli klient sie dalej upiera przy swoim pomysle to coz ja mogę, czasem ale to bardzo rzadko jednak zmienia swoj wybor, przy czym im mniej jest jest zaawansowana budowa tym jest wieksza sklonnosc do zmian. Co polecam jako rozwiazania alternatywne do pierwotnego wyboru, najczesciej PC. Na terenie PGE zamontowałem chyba tylko ze 3 bufory, zawsze to był swiadomy wybór klienta. Jak dotychczas są zadowoleni, jeden zainstalował 10 kWp fotowoltaliki, inny ma zamiar załozyc 6 kolektorów (dotacja) w połaczeniu z buferm bedzie jak znalazł. Tak najczesciej klienci PGE decydują sie na gaz jezeli mają dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ponieważ kraj jest podzielony na strefy "wpływów". Ale jeżeli koszt energii jest większy to jest on większy dla każdego w tej strefie i taryfie, niezależnie jak go spożytkuje 1:1 czy 1:3. Tylko porównanie zużycia do czas okresu i kosztów instalacji daje właściwą odpowiedź co jest opłacalne.

Mnie też może nie być to opłacalne, jak dojdziemy do ceny np. 50-60 gr/kWh w II taryfie, ale wtedy i w I będzie to koszt ok. 1,1-1,3 zł/kWh, więc proporcje dalej będą zachowane, tylko czy do zarobków to tego dziś nie wiemy.

Dlatego porównywanie pomiędzy strefami działania danych operatorów jest trochę niewłaściwe.

A ile może być różnicy pomiędzy Tauronem Gliwice a PGE w ujęciu rocznym w moim przypadku w obecnych cenach, coś około 380-390 zł/rok. Czy to ma oznaczać że mam iść w PC, czy zmienić miejsce zamieszkania, bo żal że u mnie drogo jest (rejon PGE) a w innym jest tanio (Tauron).

Skoro mieszkam tu i teraz to się do tego miejsca odnoszę a nie porównuję do innych do których nie mam dostępu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ponieważ kraj jest podzielony na strefy "wpływów". Ale jeżeli koszt energii jest większy to jest on większy dla każdego w tej strefie i taryfie, niezależnie jak go spożytkuje 1:1 czy 1:3. Tylko porównanie zużycia do czas okresu i kosztów instalacji daje właściwą odpowiedź co jest opłacalne.

Mnie też może nie być to opłacalne, jak dojdziemy do ceny np. 50-60 gr/kWh w II taryfie, ale wtedy i w I będzie to koszt ok. 1,1-1,3 zł/kWh, więc proporcje dalej będą zachowane, tylko czy do zarobków to tego dziś nie wiemy.

Dlatego porównywanie pomiędzy strefami działania danych operatorów jest trochę niewłaściwe.

A ile może być różnicy pomiędzy Tauronem Gliwice a PGE w ujęciu rocznym w moim przypadku w obecnych cenach, coś około 380-390 zł/rok. Czy to ma oznaczać że mam iść w PC, czy zmienić miejsce zamieszkania, bo żal że u mnie drogo jest (rejon PGE) a w innym jest tanio (Tauron).

Skoro mieszkam tu i teraz to się do tego miejsca odnoszę a nie porównuję do innych do których nie mam dostępu.

 

Tu nie chodzi o porównywanie miedzy strefami a fakt odbiorca z PGE nie ma takich cen jak odbiorca Tauronu ( i to nie kazdego obszaru w Tauronie). Kazde obliczenia opłacalnosci powinny sie opierac na tym co jest dostepnę dla danego klienta, a nie na tym co mają inni, inaczej mówiac opłacalnosc zalezy tylko i wyłacznie od warunków lokalnych bo tylko takie ma do dyspozycji klient

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi.

Ale czy bufor+grzałka nie będzie opłacalne w strefie PGE?

Będzie, tylko zależy jakie sobie rozwiązanie wybierze. Jeżeli będzie to uproszczony układ jak mój to tak, jak bardziej rozbudowany lub z innych materiałów to niekoniecznie.

I to dotyczy każdej strefy dostaw naszych operatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj wyłączyłem grzanie w gabinecie i podłoga dzisiaj taka zimna że aż stopy drętwieją, więc na polskim biegunie zimna muszę jeszcze grzać, 18kwh na dobę.

Jaka była temperatura podłogi jak grzejesz, a jaką jeśli nie grzejesz? Albo się przyzwyczaiłeś do ciepłej podłogi i trochę chłodniejszą odczuwasz jako bardzo zimną, albo coś masz źle zrobione. 20 cm styro w podłodze - nie powinna być zimna. Może masz źle zbalansowaną wentylację (dużo większy wywiew niż nawiew) i zimne powietrze wciągane jest przez okno. Następnie opada na podłogę i mocno ją wychładza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Przeglądałem właśnie ceny prądu dla Tauronu gliwickiego.

W porównaniu do cen z zeszłego roku,tz do mojej umowy na g12w z sierpnia 2018r, można napisać,że minimalnie w górę. W drogiej taryfie to około grosz w górę, w taniej, o 0,1 gr w górę.

Za to z opłatami stałymi poszaleli. Z 8 zł z hakiem, poszło na 12,96 na miesiąc w pierwszym roku, a później do 18,51 w drugim i w trzecim roku umowy.

Generalnie przy umowie na 3 lata, same koszty stałe zostaną podniesione o około 290zł na okres umowy.

Co przy moim zużyciu prądu, daje podwyżkę, o około 1gr na kWh.

Ceny te same za kWh przy umowie na 2 i 3 lata.

 

Teraz, muszę się zastanowić, czy nie przejść na g13, lub przedłużyć umowę na kolejne 3 lata.

Po wyborach na jesień, ceny mogą pójść w górę, nawet u mnie na śląsku, gdzie generalnie mamy jedne z najniższych.

Odnośnik do aktualnych cen w Tauron gliwickim przy umowie na 2 lata:

https://www.tauron.pl/-/media/offer-documents/produkty/04-2019/prad-z-serwisantem/gze/ee-gd-gsr02-o-serwisantdom-nf-gze-2-q2-01,-d-,04,-d-,19-31,-d-,03,-d-,21.ashx

 

Byłem dzisiaj w Tauronie.

Przedstawili mi minimalnie mniejsze stawki, niż to wynika z linku do cennika.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania prądem bytowym :) To ok 1mc temu przeszedłem z butli LPG do kuchenki i piekarnika na piekarnik elektryczny i indukcje i widzę duży spadek zysków bytowych gazowym piekarnikiem szło nahajcować jak kominkiem:) A woda gotował się bez końca a teraz 2 minuty na bostrze.

Ciekawy jestem jak wymiana kuchni odbije się rachunkach teoretycznie powinno być taniej niż na butli gazowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ogrzewania prądem bytowym :) To ok 1mc temu przeszedłem z butli LPG do kuchenki i piekarnika na piekarnik elektryczny i indukcje i widzę duży spadek zysków bytowych gazowym piekarnikiem szło nahajcować jak kominkiem:) A woda gotował się bez końca a teraz 2 minuty na bostrze.

Ciekawy jestem jak wymiana kuchni odbije się rachunkach teoretycznie powinno być taniej niż na butli gazowej

 

Będzie czysto!!! Gaz z butli wydziela ropopochodne, które osadzają się wszędzie.

Pewnie swojej Kobiecie pokazałeś do czego służy ikonka zegara. Nigdy nie przypali gara, co najwyżej jedzenie będzie zimne, jak skończy rozmowę z koleżanką. Ale to nie problem, bo wystarczy minuta, czy dwie i znowu wszystko będzie ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i indukcje i widzę duży spadek zysków bytowych gazowym piekarnikiem szło nahajcować jak kominkiem:) A woda gotował się bez końca a teraz 2 minuty na bostrze.

j

Latem będziesz na plus. Mniej ciepła idzie z indukcji. Jak tu wcześniej pisali, strat na gazie prawie 50%.

Zimą ok na gazie, bo stratami dogrzewasz dom.

Latem problem.

Cenowo, musiałbyś podać koszt MJ z gazu, by to wyliczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...