Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

chechlak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    142
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez chechlak

  1. Ja też mam dopiero 2 lata. Jak na razie są w porządku.
  2. Wielkie dzięki. Teraz tylko decyzja a to jescze trochę czasu bo na razie składam i muszę wyszlifować.
  3. Do 2112wojtek lub innych co mają jakieś doświadczenia. Mam do pomalowania schody bukowe co do lakieru to w sklepie parkieciarskim polecili mi Bonę lub syntilora lub Novol, ale właciwym problemem jest to że chcielibyśmy schody pobejcować na kolor dajmy na to wiśnia, calvados i w tymże samym sklepie nam to odradzono i nawet pokazano próbki bejcowanego buku fatalnie wyglądały. 1. Co Wy na to czy buk można pobejcować i będzie wyglądał ładnie 2. czy jak nam doradzono, żeby przyciemnić kolor pomalowac tylko lakierem rozpuszczalnikowym który zawsze przyciemnia, a tak chcemy 3. jeżeli można pobejcować to bejcą rozpuszcalnikową? na buk wodną nie można-paczy się?.
  4. Niewątpliwie roboty jest sporo ale druty mam wrażenie na skośie bądź co bądź sporego ciężaru by nie utrzymały. Wejdź sobie na strone rigipsu która podałem we wcześniejszym poście nawet jak nie będziesz robił ich sysyemem to jest sporo rysunków opisów.
  5. Mam Kaczmarek trzy sezony na razie nic się nie dzieje. Poszukaj kiedyś był taki wątek o rynnach z pięknymi zdjęciami jak plastikowe rynny potrafią się przebarwić
  6. Cegła pełna fatalna do przewiercania, kucia, robienia bruzd pod instalacje i bardzo wolno sie stawia żeby było prosto. U mnie w domu jest wszystko pełna cegła, BK, działowa ceramika 12 i K-G jedna mało istotna ścianka między korytarzem a suszarnią byle oddzielić. Jeśli chodzi o wygodę stawiania to zdecydowanie najlepszy BK duże, równe bloczki, póżniej 12 działowa z ceramiki i daleko daleko cegła a 6 cm ściana z cegły to już całkowite nieporozumienie.
  7. Z wypoziomowaniem nie ma problemu - musisz przykręcić wszystkie wieszaki górnego i dolnego profilu w poziomie i wyznaczonej przez ciebie odległości od dachu -przeciągnąć miedzy wieszakami na danym polu sznurek czy żyłkę i przykręcać wieszaki w odpowiednim rozstawie a na końcu powinny się zgadzać idealnie niewielkie odchyłki są nieistotne stelaż i tak się zapnie.
  8. Ja mam wieszaki rigipsu do konstrukcji drewnianej mocowane z boku do krokwi, łatwo sie zakłada i zdejmuje profile co jest szczególnie przydatne przy zakładania drugiej warstwy wełny. po prostu nadziewasz na wieszaki wełnę i bardzo łatwo przez wciśnięcie zakładasz profile zobacz tutaj http://www.rigips.pl/poland/prokalk/index.php A co do folii to mocowana na taśmie klejacej dwustronnej spadnie ci do przyszłego roku. Przynajmniej u mnie nie chciała się za długo trzymać na profilach, trzeba było szybko przykręcać płyty. Folie miałem Rockwool i Isofer, tą druga polecam jest przezroczysta-widać profile i lepiej się trzyma po przyklejeniu taśmą dwustronną.
  9. tez wyszedłem z tego założenia i mam 24 P+W Cerpolu Kozłowice. Bardzo twarda i cięższa niż PTH.
  10. A to niestety musisz skuć bo zmieniłby Ci się kąt nachylenia dachu.
  11. U nie tak jak uciebie glina. dałem bloczki betonowe+2x dysperbit+styropian+ klej siatka+ dysperbit 2 x. Ten ostani dysperbit to nie wiem czy będzie dobrze pod cokół kryty tynkiem mozaikowym.
  12. W miejscu wyjścia rurek można zalać cieniuteńka warstwę betonu na piasku, która można zawsze skuć i wstawić kolanko czy trójnik. A najlepiej już teraz przemyśleć wszystko dokładnie żeby później juz nic nie zmieniać.
  13. A ja bym podmurował jeżeli w ten sposób otrzymasz jedną płaszczyznę dachu na domu i na garażu bez zmiany kąta nachylenia tej połaci w stosunku do drugiej (jeśli dobrze zrozumiałem dach garażu jest przedłuzeniem połaci dachu domu. W końcu beton komórkowy nie jest zbyt odpornym materiałem i ściany mogą mocno w trakcie skuwania wieńca ucierpieć, a podmurowanie nie osłabia konstrukcji bo wieniec i tak swoją rolę spełnia, mimo że jest warstwę niżej.
  14. Oddam szczeniaka kundelka. Czarny podpalany pies, matka średnia ojciec mały myślę, że duży nie będzie. Mieszkam niedaleko Pabianic
  15. Mam do oddania szczeniaka kundelka na razie ma 14 dni więc jeszcze trochę musi poczekać. Czarny podpalany wilko-podobny z matki-średnia i ojca-mały wnioskuję, że duży nie będzie. zapomniałem dodać, że mieszkam koło Pabianic, koło Łodzi.
  16. Po co się zastanawiać jeden 40 cm drugi 60 cm itd. odpowiedź prosta wg zaleceń producenta, czyli w rigipsie akurat stelaż prostopadle do płyt co 50 cm równolegle do płyt co 40 cm, bo łączenie na stelażu. A tak wogóle przeciez są adresy producentów systemów Rigips, Norgips, Knauf gdzie są zamieszczone dokładne instrukcje montażu.
  17. Samonośne jest na pewno Wobet_Hydret, z tego co wiem to też Pipe-Life. Te zbiorniki nie są w swojej konstrukcji gładkie tylko maja żebrowanie. Wejdź tutaj to zobaszysz o co chodzihttp://www.wobet-hydret.pl/produkty_osadniki_pl.shtml
  18. Jeśli nie chcesz styropianu to może keramzyt zamiast styropianu po prostu wysypiesz na strop piwnicy i na to wylewka. Mój kuzyn tak ocieplił podłogę w łazience. Nie wiem tylko czy warstwa keramzytu nie będzie bardzo gruba, żeby spełniła wymogi cieplne.
  19. Też się zastanawiałem nad zimą, bo przecież jak nawet nie zamarznie to ziemia jest tak nasiąknięta, że mało co może jeszcze przyjąc. Ale z POŚ i tak jest lepiej bo ścieki ewentualnie będę wywoził tylko zimą, a w przez resztę roku już nie . Z drugiej strony przecież nadmiar wody na wiosnę też gdzieś sobie podziemnymi szlakami odpływa, a woda drogę zawsze znajdzie jeżeli tylko ma z górki. U mnie naturalne pochylenie terenu jest w strone drogi i dalej też teren opada w stronę lasu, także myślę że zachowanie spadków terenu od działki na zewnątrz jest bardzo ważne.
  20. Bardzo fajny sposób z tym łóżeczkiem. Zastosuje w nowym domu. U teściów niestety walczyłem z krawędziakami.
  21. Też się zastanawiałem nad Sotralentzem dopóki sprzedawca nie zdradził się przypadkowo, że nie są to zbiorniki samonośne tzn nigdy nie można wypompować wody do końca, bo zbiornik może zostać zgnieciony. A tak swoją drogą nawet na wygląd nie były zrobione z naprawdę twardego tworzywa.
  22. -Oczyszczalnia jeszcze "ciepła" montowałem 2 tygodnie temu. także jeśli chodzi o eksploatacje to nie wiem jeszcze nic, ale moi dwaj sąsiedzi mają i mówili, że nie mieli problemów zimą. -Jeśli chodzi o zamamarzanie od producenta dowiedziałem się, że się nie zdaża, może dlatego, że ścieki wypływające z osadnika są ciepłe. -Wody na początku maja nie było na 3 metrach, wiem bo dla Starostwa musiałem potwierdzić poziom wody przez badanie geologiczne 300 zł. dodam, że na działce mam glinę poprzecinaną, na szczęście, warstwami żwiru-piasku także woda nie stoi. Z tego samego powodu kamienia w wykopie pod drenaż mam 50x60 cm. -Rura z budynku wychodzi ok 60 cm pod poziomem gruntu. -Po kolei od góry warstwy: ziemia, styropian 5 cm, geowłóknina, żwir, drenaż otoczony żwirem. Ten styropian na pewno po to by nie dopuścić do zamarzania drenażu. Nie wiem tylko dlaczego na 70 cm już nie potrzeba styropianu. No i wogóle drenaż jest powyżej poziomu zamarzania gruntu, optymalnie 70 cm od powierzchni. Podejrzewam, że doświadczalnie sprawdzone, że nie zamarza. W Wobet-Hydret maja swoją oczyszczalnię na miejscu więc pewnie coś tam sprawdzali. Z drugiej strony woda która płynie o dodatniej temperaturze a taka wychodzi z zasobnika tak szybko nie zamarznie w rurach, przesączy się w żwir pod drenażem i może wtedy ewentualnie zamarznie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...