Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

borys24so

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    122
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez borys24so

  1. Posiadam tytułowy sterownik na kotle klimosz LE 10. Z tego co wyczytałem to podczas palenia w PID praca kotła powinna być ciągła. U mnie natomiast kocioł odstawia się. Czy należy dążyć do takich ustawień by kocioł się nie odstawiał?
  2. Bertha z wytrzymałością jest wszystko ok. Są to schody drewniane na betonie. Do betonu była przykręcona płyta osb a na nią klejone dopiero schody właściwe. Całość jest bardzo solidna. d7d schody były wylewane 4 lata prędzej. Dwa sezony zimowe wstecz przed wykonaniem schodów budynek był ogrzewany. Nie ma opcji z wilgotnością podłoża. Stolarz będzie to naprawiał kitem do parkietów. Chciałem się dowiedzieć czy może ktoś zna lepsze rozwiązanie.
  3. Witam. Stolarz użył niedosuszonego drzewa dębowego do wykonania schodów dywanowych na beton czego efektem jest rozklejenie się narożników jak na zdjęciu Proszę o poradę w jaki sposób to naprawić bez rozbierania całości, Czym wypełnić powstałe szpary by było to trwałe i nie rzucało się w oczy?
  4. Czy taki obwód da się jeszcze wykonać? Czy to chodzi o jakieś zmiany tylko w rozdzielnicy? Co to jest ten obwód trójfazowy? Osprzętu jeszcze nie mam i aż taki fatalny to chyba Simon nie jest... Esy już się nie zmieszczą. Chyba prostsze będzie używać pralki osobno z suszarką. Tak w ogóle co się może stać w najgorszej wizji? Przecież jest wyłącznik nadprądowy. Jesli się nie mylę to jeśli nastąpi przeciążenie na przewodzie czy zacznie się grzać to zabezpieczenie zadziała? Ta rozdzielnica jest dodatkową rozdzielnicą na poddasze . Główna od parteru wygląda tak.... hmmm może lepiej nie wrzucać zdjęcia. Z resztą . Jak przyjdzie ten fachmistrz na montarz osprzętu to wydrukuje mu wasze uwagi i wręczę na pamiątkę. Komentujcie.[ATTACH=CONFIG]399516[/ATTACH]
  5. proszę o zdjęcie z rozdzielnicą tak wykonaną bo nie wiem o co chodzi Możesz prostymi przykładami wyjaśnić do czego służą te 2 elementy i w jakich sytuacjach sie przydają?
  6. Są w pierwszej sekcji 1szt, w drugiej i trzeciej po 2 szt Czy chodzi o to, że powinny być druty spięte wago i dopiero do zacisku? Chyba raczej nie? A znów pod każdy kabel jedna różnicówka to rozdzielnica na pół ściany by musiała być...
  7. Zaraz kończę pracę. Gdy dojadę do domu to moze znajdę zdjecie tej rozdzielnicy i wstawię. Na różnicówkach jest napisane ID K 25A a wyłącznik nadprądowy to K60N B16A Możecie mi napisać jaką funkcje spełniają oba te elementy?
  8. Na obecna chwilę wiem, że każda szyna w rozdzielnicy zaczyna się różnicówką. Ale jaki to rodzaj różnicówki to nie wiem. Jutro zobaczę
  9. To wyjaśnił powyżej Remiks Jutro zobaczę jakie sa te zabezpieczenia i napiszę lub wstawię zdjęcia. Gniazda są na jednym obwodzie a oświetlenie na drugim to jako laik myślę, że i osobne zabezpieczenia posiadają te układy. Chyba, że się mylę
  10. Nie , ten co robił instalacje nie zrobi na pewno bo nie ma uprawnień, proponował zaś załatwienie takiego protokołu z czego nie skorzystałem. Jak przyjdzie czas to zrobi mi to ktoś z uprawnieniami. Tzn. pisząc, że na jednym obwodzie miałem na myśli gniazda. Oświetlenie jest na drugim.
  11. Urządzeń jeszcze nie ma. Jestem na etapie przed gładziami.
  12. Tak. Elektryk był poinformowany. Czyli rozumiem, że dodatkowe gniazdo poprowadzone od tego co jest nic nie da? Generalnie to przewód do tego nieszczęsnego gniazda pralko-suszarkowego nie jest w całości od rozdzielnicy. Od rozdzielnicy położony jest do powiedzmy pierwszej puszki i tam się kończy. Dopiero z tego co dziś się zorientowałem w tej puszcze będzie połączony z przewodem, który idzie do gniazda ,,bohatera'' tego tematu i jeszcze z drugim, który idzie do 2 gniazd przy umywalkach. Chyba nie za ciekawie to wygląda bo wynika z tego, że cała łazienka jest na jednym obwodzie i pod jednym zabezpieczeniem. Czy to będzie niebezpieczne dla mieszkańców? Co ma być sprawne? Jeśli chodzi o rozdzielnicę to wszystko jest nowe. Czy chodzi o sprzęt w łazience? Czy takich pomiarów dokona mi elektryk przy odbiorze czy muszę na własna rękę się o to postarać? W jaki sposób odbywają sie takie pomiary? O co w tym chodzi tak łopatologicznie?
  13. Skąd miałem wiedzieć, że to taki gałgan. Przed robotami obdzwoniłem kilku inwestorów, u których robił i wszyscy polecali a że się chu.. znają, tak jak i ja to teraz po trochu wychodzą babole. Więc daruj sobie takie odpowiedzi
  14. Witam. Czy pralka i suszarka do prania mogą być podłączone do jednego podwójnego gniazda i pracować obie na raz? Przewód w ścianie to 3x2,5mm miedziany. Jeśli nie to czy wystarczy wstawić obok drugie gniazdo zasilane z tego pierwszego? Czy wtedy obciążenie rozłoży się na dwa gniazda?
  15. Dziękuję za podpowiedzi szczególnie Tobie Remiks. To będzie już wszystko w tej sprawie
  16. Tak właśnie wygląda sytuacja. Tak więc nie jest źle. Już mi chodziło po głowie żeby zrobić 2 grupy żarówek i w tym celu wykorzystać żyłę PE i szukać opraw II klasy. Czy do przyciemniania potrzebne są specjalne wyłączniki?
  17. W 10 poście tego tematu źle opisałem sytuację. Mianowicie do wyłączników jest poprowadzony przewód 2 x1,5. Idzie on przez ścianę do rozdzielnicy a wraca w rejon belki przewód 3x1,5. Zasilanie ze skrzynki. Rozumiem, że sterowanie ściemniaczem tylko w 1 miejscu, a pozostałe 2 służyłyby do wł.- wył. ?
  18. W 10 poście tego tematu źle opisałem sytuację. Mianowicie do wyłączników jest poprowadzony przewód 2 x1,5. Idzie on przez ścianę do rozdzielnicy a wraca w rejon belki przewód 3x1,5. Zasilanie ze skrzynki. Rozumiem, że brakuje mi 1 żyły. Czy nie można wykorzystać w tej sytuacji żyły uziemiającej, która i tak zostaje wolna?
  19. Powinno czy musi być 4x1,5 ? Jest juz po tynkach więc zostaje mi chyba tylko zamontować w belce odbiornik radiowy i sterować pilotem a te wszystkie łączniki będą tylko służyć jako odcięcie zasilania do odbiornika. A czy może jakiś ściemniacz można by zastosować? To bym zapalał wszystkie te halogeny, ale mógłbym chociaż przyciemnić.
  20. Jaki typ bistabilnego to nie wiem i nie mogę teraz zobaczyc. Tak bistabilny sterowany z 3 wył. a w rejon belki poprowadził przewód 3x1,5.
  21. Może pętle czy grupy będzie lepiej. Pierwsza to 2 żarówki świecą razem, druga to pozostałe 3 żarówki świecą razem
  22. Mam jeszcze pytanie. W sypialni będę miał identyczną belkę z halogenami (2 obiegi żarówek). Jednak tam nie jest potrzebne sterowanie bezprzewodowe ponieważ mam 2 łączniki przy łóżku ( po obu stronach łóżka po 1 szt) i dodatkowo przy drzwiach. I pytanie jeśli od zasilania (w tym przypadku od łącznika przy drzwiach) jest poprowadzony do łączników przy łóżku tylko 1 przewód 3x1,5(po drodze idzie to przez bodajże przekaźnik bistabilny) to czy da się sterować 2 obiegami osobno czy tylko włącz wszystko, wyłącz wszystko?
  23. W 1 wszej belce mam już rozprowadzone przewody dałem tak jak pisał Remiks 3x 1,5 drut. Jednak 2 obwody. Co do rozkładania to mi jako laikowi poszło całkiem sprawnie. Przewody solidnie podwieszone na aluminiowych blaszkach przykręconych przez płyte g/k w stelaż .
  24. Dzięki za porady Remiks i Pablo 11. Rozjaśniliście mi sprawę pozdrawiam
  25. Dzięki za sugestię Pablo_11. Rozumiem, że do halogenów wystarczy przewód 2- żyłowy? A jakiej grubości?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...