Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcelin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    125
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcelin

  1. trochę dziwny zbieg okoliczności, że zaczęło ciec i pachnieć wędzonką po paleniu przez ekipę ?
  2. moja znajoma ekipa opowiadała z rozbawieniem , że w kominkach inwestorów spala wszelkie smieci , butelki po napojach itp drewno oczywiście też
  3. a może ekipa nie paliła samym drewnem, tylko spalała przy okazji jakieś śmieci, wcale by mnie to nie zdziwiło , słyszałem o przypadku gdy pewna ekipa wrzuciła do wkładu nawet puste opakowanie po piance montażowej , puszka wybuchła zbiła szybę , panowie mówili ,że szyba pękła sama z siebie od temperatury, na trop wpadł kominkarz który stwierdził opryski pianki wewnątrz wkładu ?
  4. Od kilku lat użytkuję wkład Kornak z panoramiczną szybą.Nie mam porównania do innych wkładów co do zużycia drewna ale spisuje się dobrze, na mój gust jest oszczędny pod tym względem, przy zamknietym szybrze i dolnych drzwiczkach drewno długo się wypala, grube szczapy drzew liściastych wieczorem załadowane nad ranem jeszcze się żarzą , bywało że paliłem dwa dni i noc non stop choć o ile pamiętam jest w gwarancji limit czasu (12 godzin ? nie pamietam już ile), ale żadne uszkodzenia nie powstały.Jedyny mankament, że brudzi się szybko przednia szyba choc ponoć ma mechanizm zapobiegający temu.
  5. Mój strych kuna odwiedzała zawsze nocami, na dzień gdzieś się wynosiła, sąsiad kilka razy widział ją wdrapującą się po murze.Przestała przychodzić po założeniu szczelnej podbitki, po prostu nie miała którędy dostać się na strych, poza tym po założeniu podbitki przestały się tak obficie gnieździć ptaki na których pisklęta polowała.
  6. Ja miałem wodę, prąd dobry dojazd , ale brak jakiejkolwiek pomocy.Na placu boju (budowy) byłem sam.Praktycznie okazyjna bardzo znikoma pomoc dalszej rodziny.Zazdroszcze tego "(teściu.ojciec,szwagier i ja) "i to wtedy wydawało mi się najgorsze.Nie raz takie osoby by się przydały.
  7. Jesli miała by być deska podłogowa np barlinecka to chyba będzie wszystko OK, bo łącznie z podkładami ma o ile pamietam ok.2cm.Podłoga pod płytki jest wyniesiona 1cm ponad poziom reszty, płytki podłogowe mają przecietnie ok.7 mm , więc w tym przypadku powinno byc wszystko dobrze. Zasadniczo to najlepiej od razu wiedziec przed wylewaniem posadzek co ma na nich być .Nawet jeśli są różnej grubości płytki na jednym poziomie to najlepiej znać grubość płytki najgrubszej i wtedy ona wyznacza poziom pozostałych płytek cieńszych.Jesli miały by być np panele to pozostaje jak pisałaś albo skuwanie posadzek (gorsza opcja) albo dodatkowa wylewka w pomieszczeniach gdzie będą panele.
  8. Nie warto rozkładać wełny , lepiej też obniżyć sufit tylko kilka centymentrów, chyba,że idą nad nim jakieś grube rury kanalizy,kanały wentylacji itp.
  9. Niekoniecznie lament , można jeszcze za duży otwór podkleić lub za mały dociąć
  10. Trochę nietypowy - granit szczotkowany http://img292.imageshack.us/img292/9314/parbl1.th.png
  11. wklejaj, wklejaj Dla mnie budowa prowadzona wzorowo , trudno czegoś się czepiać . Są przeciwnicy i zwolennicy podnoszenia ścianki kolankowej bo ciągnie to za sobą dalsze konsekwencje, ale mimo wszystko ja zrobiłbym je wyższe .Teraz tego tak nie widać , ale po zabudowaniu GK pomieszczenia znacznie sie pomniejszą i będą mniej ustawne.
  12. Wszystko zależy na ile Ci się spieszy.Lepiej trochę odczekać aż wylewki solidnie przeschną, ale w razie pośpiechu można też prace rozpocząć w kilka dni po wylewkach gdy tylko stwardnieją.Ważne jest wtedy intensywne wietrzenie.Same płyty i tak przykręcane są na końcu a więc trochę czasu upłynie przy montażu ocieplenia i stelaża.Dobrze by było też choć prowizorycznie ogrzewać.
  13. No i przede wszystkim nie pogrążać się dalej w płaceniu zaliczek !!! Zanim wyrobią to za co dostali zaliczkę będą bombardować o następne nadpłaty bo wiedzą,że mając więcej kasy niż warta ich robota mają Cię w garści.Ten ma przewagę kto ma kasę !!!
  14. Czyli opisy że cedr taki odporny się jednak nie sprawdziły? Nie spieszcie się z wykopywaniem cedrów które pozornie uschły!!! Mogą być całe brązowe i niby suche, ale z pączków powinny rozwinąć się nowe igły.Przesąd o wrażliwości cedrów bierze się z tąd że ludzie zbyt szybko je wykopują i usuwają !!! Cedry po ostrej zimie mogą stracić nawet wszystkie igły bo są one wrażliwsze od pączków !!!
  15. Folia na deskach zapewni lepsze przewietrzenie desek, ale niestety folia jest mniej trwała od papy szczególnie od strony południowej gdzie poddawana jest wyoskim temperaturom.
  16. Tak będziesz miała dach wzorcowy, z tym, że krokwie mogą mieć 18cm.
  17. To bardzo zła wiadomośc , czy jest jakaś furtka na umieszczenie okna w ścianie oddalonej 3m od granicy ?
  18. Czy wiecie coś na temat umieszczenia w ścianie stojącej 3 metry od granicy z sąsiadem fiksy - okna nieotwieralnego zamiast np luksferów które ogólnie wiadomo, że mogą być ?
  19. Na standardowym murze fundamentowym z kanoldów 24 można murować np z Ytonga choć wystaje poza obręb tej ściany.
  20. Podniesienie ścianki kolankowej to kompromis między względami praktycznymi a estetycznymi, ale wielu zaufanych majstrów radzi ją podnosić własnie ze względów praktycznych.Uważaj na pomieszczenia w których są tylko okna dachowe bo mogą być one za wysoko.Oczywiście wyższa ścianka kolankowa to wyższy koszt na wszystkich płaszczyznach nie tylko koszt samego muru.
  21. To najlepsze rozwiązanie jak nie ma dostępu do wody, a ma też inne zalety.
  22. A kto jest producentem tych drzwi? Ja też bym chętnie się dowiedział. Popytajcie u producentów okien na profilu Veka, na pewno produkują też drzwi na profilu drzwiowym.
  23. Jeśli to pytanie było do mnie - to pęknięcia są poziomo głównie przy podstawie słupków wykuszu oraz w kilku miejscach pod oknami (pionowo). Nawiasem mówiąc rozważam czy nie poszukać jakiegoś specjalisty od tego typu spraw celem wykonania ekspertyzy, ponieważ ten stan mnie mocno nie pokoi. Dodam, że jeszcze nie mieszkam. Pęknięcia pionowe mogą występować przy wszelkich słupkach czy filarach, np w połowie długości pod wnęką okienną, powodem jest nacisk filarow boków okna hm chyba dobrze to napisałem, wyjasnilem.Czym okno dłuższe tym ryzyko większe.Dlatego powinno pod oknem być zbrojenie takie jak opisał jalek w poście wyżej, ale prawie nikt tego nie robi nawet ekipy od ytonga.Powodem nie jest to, że ściana zbudowana jest z BK czy też ,że jest to ściana jednowarstwowa, albo, że ytong to produkt wielkogabarytowy,ale to, że brak zaprawy w spoinach pionowych ktore połączone są tylko na pióro i wpust.Ale pęknięcia takie mogą się zdarzyć ale nie muszą.Co do ekspertyzy to trudno coś doradzić porozmawiaj i pokaż to kierownikowi bud. i zobacz co on na to powie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...