Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mician

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Mician

  1. Zmierzyłem szerokość podstawy paleniska i przyciąłem zwykłą szlifierką kątową starą blachę (6mm). Miałem kawałek blachy 210mm x 91mm, która w całości nie pasowała dlatego przeciąłem blachę na dwie równe części. U mnie szerokość paleniska wynosi 100mm. Pierwsza część blachy 100x45mm zaczyna się w miejscu gdzie kończy się ślimak. Blacha przykryła miejsce gdzie była dziura w palenisku. Następnie do tej pierwszej blachy dosunąłem drugi kawałem blachy który przykrył drugie przepalenie znajdujące się 10mm od płyty żeliwnej z otworami. Płyty minimalne dobiłem od góry młotkiem aby się zaklinowały bo średnica paleniska z racji użytkowania "zarosła" i minimalnie się zmniejszyła. Aby odprowadzić ewentualne powietrze znajduję się pod nową blachą zrobiłem mały myk. Blachę, która znajdowała się bliżej kratki nadmuchu powietrza podważyłem od dołu na wysokość 10mm aby podłożyć pod nią w jednej linii 3 nakrętki. Dzięki temu wydostające się powietrze szparą z przepalonego paleniska bez większego oporu będzie się kierowało szczeliną ( o wysokości 5mm na całej szerokości paleniska 100mm) w stronę rusztu z otworkami wentylacyjnymi (powietrze nie będzie szukało innej drogi w stronę ślimaka). Blacha się nie wysunie bo jest zaklinowana o ściany boczne paleniska poza tym w otwory wentylacyjne włożyłem 3 długie śruby które zablokowałem nakrętkami aby wystawały z otworów rusztu wentylacyjnego na 12mm i blokowały nową podstawę pod palenisko. W efekcie musiałem zmniejszyć nadmuch do 55% a główny żar przeniósł się na przodek gdzie jest nadmuch powietrza. Dzięki czemu lepiej zaczęło się wszystko wypalać wewnątrz pieca i komin jest gorący. Piec jakby dostał drugie życie. Nie wiem czy to był dobry pomysł ale nie miałem wyjścia z zasobnika wydostawał się do kotłowni już brązowy duszący dym a temperatura co 2godziny na ślimaku przekraczała 70C i za każdym razem włączał się alarm. Nie byłem w stanie dalej palić tym piecem. Cała operacja była więc spontaniczna na ciepłym jeszcze palenisku i zajęła może 30min. do momentu rozruchu pieca dlatego nie mam zdjęć. Nie wiem na ile to rozwiązanie wytrzyma ( wolałbym żeby te blachy były z żeliwa to bym spał spokojniej) piec na razie tydzień śmiga i wreszcie po 3latach bez dymu w kotłowni mogę zajrzeć do zasobnika węgla i go uzupełnić.
  2. Włożyłem przyciętą blachę jest lepiej temperatura na ślimaku 22C i pali się dużo lepiej (prawie 3lata męczyłem się z tym-producent powinien teraz pociągnąć się za nos bo powinien samemu to wymienić a nie czekać na telefon od niezadowolonego klienta) a do komizu zdzwonię z czystej ciekowości czy mi to wymienią za darmo bo przecież to jest zasadnicza wada tego pieca. Czuję się rozgoryczony takim obrotem sprawy.
  3. cuuube: przepaliła się blacha spód paleniska. Pod paleniskiem jest kanał wentylacyjny. Dlatego nawiewa powietrze wprost na ślimak i żar jest w ślimaku. Musiałem zdjąć sondę pomiaru temperatury. Nawet jak wyłączę wentylator to nic nie daje. Temp ciągle rośnie bo nawiewa grawitacyjnie powietrze przez te dziury do paleniska w ślimaku...
  4. 70 stC na ślimaku i włącza się alarm. Wczoraj wygasiłem piec. Okazało się że w miejscu paleniska są dwie dziury na szerokość 4mm i długość ponad 20mm, blacha cienka i powyginana jak żyletka . Jedna dziura w tyle przy ślimaku a druga zaraz przy nadmuchu. Nie da się już palić, tragedia w styczniu minęło dopiero 5lat od montażu sztokera 15kW ręce opadają Przepalenie blachy musiało nastąpić 2 lub 3 lata temu odkąd zaczął pojawiać się też dym w zasobniku na węgiel. Jak maci dym w zasobniku i w którym słychać prace wentylatora to macie przepalone palenisko!!!
  5. Mam pytanie czym technicznie różni się kocioł 12 kW Inter-Tech http://www.kotlyco.pl/produkt/_prod:d42 od kotła sztoker +12 kW https://komiz.pl/sztoker/ oprócz estetyki iceny?
  6. Dokładnie 15 stycznia 2019 r. będzie mijać 5 lat od momentu kiedy zamontowałem kocioł sztoker 15. Niestety spodziewam się że wkrótce stanę przed wyborem nowego kotła. Montował już ktoś drugi raz sztokera i na jaki można liczyć rabat od producenta przy kupnie nowego sztokera 12+? Czy może dać sobie spokój i od razu szukać bardziej trwałego kotła np. od środka wypełnionego szamotem, który spokojnie pociągnie te 10 lat, np. kocioł logiterm 16 klasy 5 z 6 letnią gwarancją, blachą kotłową o grubości 6-8mm, z dotacją?
  7. Wiem jaki komfort jest z palenia tradycyjnego. Nie ma tragedii. Ale jeśli można utrzymać ogień 24h to już coś a na wahania temperatury to planuje ocieplić dom. Nastawiam się PRZEDE WSZYSTKIM NA mniejsze zużycie węgla, PROSTOTĘ w eksploatacji jako źródło ciepła zawsze przy braku pradu bedziesz miał ciepło w dom w razie jakieś klęski żywiołowej. A w lecie planuje grzać wodę cwu elektrycznie przez fotowoltanikę bo u mnie już zbierane są ankiety i robią wywiad a dofinasowanie jest 70%.
  8. nie bardzo rozumiem bufor 800l? to jest gigantyczna objętość stosowana w budynkach wielorodzinnych ? W katalogu sztoker + na powrocie należy utrzymać min50 st. C w starym stokerze wystarczało 40/50st. C i przy buforze CWU to wiąże się ze zwiększenie spalania. To jest poważny argument na nie korzyć przy obecnych tak wysokich cen węgla. wychodzi ze za komfort trzeba bardzo słono zapłacić. Dlatego ja szukam oszczędność bo w przyszłości może mnie nie stać na ogrzewanie jeśli przestanę zarabiać.
  9. Mój sztoker ma 4lata dlatego już szukam alternatywnego kotła w razie jakby uległ awarii i znalazłem kocioł Wery. Jest to piec tradycyjny zasypowy bez bajerów tzn. całej elektroniki. Z dopalaniem spalin a co za tym idzie ma nawet 60% mniejsze spalanie więc same plusy coś chyba dla mnie. Poleca go nawet portal kotly.com.pl Spotkał się już ktoś z opinią kogoś kto go użytkuje? W tej chwili muszę dwa razy w tygodniu czyścic piec bo strasznie dużo powstaje sadzy http://www.palnikwery.pl/palnik.html Palnik wykorzystuje zjawisko pirolizy. Przesłona palnika zatrzymuje odpływ dymu wytworzonego podczas pierwotnego spalania. Skumulowany dym zostaje dotleniony i ponownie zassany do paleniska. W komorze spalania następuje spalenie gazów z udziałem palnika. Uzyskana w ten sposób wysoka temperatura podnosi wydajność grzewczą, a szkodliwe związki spalin ulegają rozpadowi.
  10. Dziękuję Ci za podsuniecie takie rozwiązania. Już zabieram się za to.
  11. Na wyższych ustawieniach tez robi się sadza jedynie minimalnie jest jej mniej. Ja czyszczę raz w tygodniu z sadzy. Po części duża ilość sadzy wynika z jakości paliwa. Sadzę nie wyrzucam po czyszczeniu ale zostawiam w popielniku aby się wypaliła. Czasem jak mam czas włączam ręcznie większy nadmuch i zwiększam podawanie węgla aby spalić sadzę która spadła na dół pieca i przez to wygrzać komin oraz podnieść temp. na cwu do 70st C (przeciw legionelli). Worch: zazdroszczę ci takiego spalania, ale co będzie latem nie zgaśnie ci piec lub czy nie wzrośnie ci spalanie żeby wygrzać taki większy piec. Mój piec latem spala tylko 2kg na CWU i raz w miesiącu trzeba go wyczyścić bo zarasta szklaną smołą. Coś jest na rzeczy ze skokami ciśnienia na zewnątrz, kiedy jak miałem stara kanalizację bez wywietrzaka na pionie to przy spadku ciśnienia czuć było w ubikacji gazy kanałowe. Teraz mam inny problem dużo pada deszczu i mam mokry komin nie potrafię go wygrzać. radze sobie wkładając do pieca klocek z drzewem wtedy jakby przepalam komin bo mokry komin tez utrudnia wymianę spalin. Mam komin z trzema kanałami jeden z pieca c.o. drugi z kominka a trzeci wentylacyjny. Pozostaje mi czasem rozpalenie kominka aby wygrzać wylot z komina. Więc jest wiele czynników które mogą wpływać na to że z podajnika wydostaje się dym przez zasobnik do kotłowni.
  12. faral1977 Ustawiłbym podawanie na 6,5 13kg jest ok gdy za oknem temperatura w dzień nie przekracza 10stC a w nocy jest na poziomie zera a w domu jest średnio 22stC i ma się duży zasobnik CWU Spalam obecnie podobnie z tym że mam nieocieplony dom pow. 100m2 i mała pojemność zasobnika CWU 60l Jak chcesz obniżyć spalanie to podkręć termostaty przy grzejnikach lub jak masz centralny termostat pokojowy skróć cykle godzinne grzania c.o. oraz skróć cykle godzin grzania cwu + na noc wyłącz cwu. W nocy włączanie pompy co 15min. na 2min. Zmiejsz tryb pracy na pompach na eco przepływ 3m3/h (Trzeba przetestować tak żeby nie przesadzić z podkręcaniem ustawień aby nie wygasło.
  13. Worch:Niskie ciśnienie atmosferyczne jest zjawiskiem pogodowym, niezależnym od człowieka. Wraz ze spadkiem ciśnienia spada gęstość powietrza co osłabia ciąg kominowy ponieważ różnica gęstości powietrza pomiędzy wlotem i wylotem komina jest mniejsza. Co ma wpływ na siłę ciągu naturalnego? Jest pięć najważniejszych elementów wpływających na siłę ciągu naturalnego: Temperatura otoczenia - Temperatura powietrza na zewnątrz ma istotny wpływ na siłę ciągu w kominie. Skrajna sytuacja może mieć miejsce na przykład latem, kiedy na dworze panuje wysoka temperatura, a w pomieszczeniach o dobrej izolacji może być znacznie chłodniej - w przypadku kominów o ciągu naturalnym może pojawić się ciąg wsteczny do pomieszczenia. Zimą z kolei, przy bardzo niskich temperaturach na zewnątrz, siła ciągu znacznie wzrasta. Ciśnienie barometryczne - Poprzez stałe wahania ciśnienie (niskie/wysokie) ma wpływ na ciąg. Wysokie ciśnienie zwiększa współczynnik podciśnienia, natomiast niskie - zmniejsza go. Na przykład: wysokie ciśnienie 1040 mBar zwiększy współczynnik o 3%, niskie ciśnienie 960 mBar zmniejszy go o 5%. Wysokość geograficzna - Współczynnik podciśnienia jest redukowany w miarę wzrostu wysokości, gdyż powietrze oraz spaliny stają się lżejsze. Z kolei, gdy powietrze i spaliny stają się rzadsze, różnica w gęstości oraz współczynnik zmniejszają się. Wiatr - Wiadomo, że kierunek i natężenie siły wiatru zależą od znajdujących się w pobliżu budynków, drzew oraz ukształtowania terenu. Wpływy wiatru zależą od jego prędkości i kierunku. Z obserwacji wynika, że wiatr może zwiększyć lub obniżyć siłę ciągu w zakresie od +30 Pa do -70 Pa.
  14. Przez większą część lata miałem otwarty zasobnik i nic się nie dymiło do kotłowni, Wszystko zależy od ciśnienia na dworze jak spada ciśnienie to lepiej zamknąć zasobnik węgla. Worch: nawet jak chciałbym dolać wody to nie mam potrzeby bo kupiłem 4tony węgla w czerwcu z gwarancją dostawcy na suchości węgla a jest mokry. I co teraz mam zrobić kogo pociągnąć do odpowiedzialności?
  15. Czemu, z takim dodatkowym nadmuchem fajna sprawa, bo zauważyłem przy skokach ciśnienia na zewnątrz że dym cofa się do zasobnika zamiast w 100% uchodzić kominem. jeśli idzie o wilgotność to nie ma to większego wpływu na osuszanie węgla. W lato zdarza mi się nie zamykać klapy w zasobniku aby wysuszyć węgiel wtedy przy nie korzystnym ciśnieniu może wydobywać się dym do kotłowni. Teraz również w zimie przy złych ustawianiach tzn. przy małych dawkach i długiej pauzie, ogień może podchodzić pod ślimak i dym wydostaje się przez zasobnik z węglem.
  16. U mnie tryb letni ustawiam na piecu czyli włączanie się pompki C.O. co 60min na 2min. a osobno działa pompa na CWU (grzanie 24h żeby nie wygasł piec), Termiostat pokojowy wtedy ma takie nastawy że jest w trybie nocnym cały dzień aby nie włączał pompy c.o). Dodatkowo w trybie letnim muszę zakręcać przy piecu też zawory pod pionami c.o. które prowadzą do grzejników (w lato nie muszę zakręcać termostatów przy grzejnikach. Fajnie to się sprawdza w lato gdy nagle jest spadek temperatury na zewnątrz, wtedy wystarczy odkrecic zawory w piwnicy na zasilaniu do wszystkich grzejników i włączyć termostat pokojowy aby właczyć pompę C.O. na grzanie). W lato: Mam pozostawiony mały obieg na podłogówke do łazienki żeby latem też było ciepło w łazience gdy spadnie temperatura na zewnątrz. u mnie to sie odczuwa bo nie mam zaizolowanego w 100% domu. W ciepłą zimę/jesienią: mogę zejść ze spalaniem poniżej 10kg ale temperatura na zewnątrz musi być powyżej 10stC (we wrześniu i październiku właściwie w 80% spalałem 6kg) i wtedy też trzeba podejść do pieca i zmniejszyć przepływ na pompie C.O. z 0,3-0,4m3/h na tryb bardziej oszczędny czyli 0,1-0,2m3/h. Przy przepływie powyżej 0,4m3/h w domu jest za ciepło i wtedy rośnie niepotrzebnie spalanie nawet o 5kg. Zauważyłem tez że jak ustawiłem na piecu automatyczne wyłączanie się pompy CWU na noc w godzinach 20.00- 04.00 również można zmniejszyć spalanie węgla o około 3kg. Wniosek trzeba obserwować warunki i odpowiednio modulować jeśli chce się zaoszczędzić prąd i węgiel. Takie oszczędności w spalaniu wpływają bardzo na rzadsze czyszczenia pieca i opróżniania popielnika a to powoduje ze palenie staje się bardzo wygodnie i przyjemne. Jak założę w przyszłości ogniwa fotowoltaniczne to z pewnością będę bardziej wykorzystywał swój darmowy prąd elektryczny i tu będę szukał oszczędności...
  17. U MNIE PODOBNIE USTAWIŁEM NA TRYB NOCNYM nie mam potrzeby grzania w ostatnich kilku dniach. Spalam 8kg wysokooenergetyczny. Węgiel świetnie się pali i daje dużo ciepła. Dom ocieplony tylko dach, sterowanie termostat pokojowy temp 21-22st.C. Co do CWU zimą mam oddzielny obieg nocą wyłączam CWU ale latem ustawienia mam podobne stałą temp. 24h non stop to 45 st C na CWU poj. zbiornika 60l , a C.O. off i wtedy spalanie wychodzi około 3kg średnio 3,3kg więcej nie podkręcę. Aktualnie w trybie pełnej pracy c.o i cwu spala przy temp. zew. w dzień poniżej 10stC 14kg.
  18. Do Jędrzej86. Masz dobry węgiel zbliżony do tego jakim ja palę 28,2 MJ. Z tą różnicą że na każdym grzejniku mam termostat i ustawioną inną temperaturę. W sypialkach 2 w stołowym i łazience podłogówka 5 na klatce schodowej 4 łazienka 3. W nocy od godz. 20.00 do 5.00 wyłączam cwu. Żeby w nocy nie mieć zimno mam udstawiony termostat pokojowy który uruchamia pompę jeśli temperatura w przedpokoju spadnie poniżej 22 w nocy. A w dzień grzeję co od 6.00 do 21.00 do nastawy 24st C bo mam termostat zamontowany za blisko komina. Normalnie wystarczy 23. Wczoraj spaliłem 10kg. CWU mam ustawione różnie od 40 do 46 trzrba przegrzać wodę żeby nie zachorować na legionellę.
  19. Tylko pamiętajcie że wg zaleceń producenta kotła sztoker na powrocie ma być temperatura min. 45st. C Jeśli macie mniejszą temperatę od 45stC wcześniej szlak wam trafi piec więc nie wiem czy te zabawki czasem nie szkodzą waszemu piecu. Miejcie tego świadomość.
  20. Jędrzej86 a jaki masz węgiel. Może mało kaloryczny. Mi spala obecnie 7-8kg na dobę a ocieplony mam tylko dach. Palę ekologicznie czyli w nocy wyłącznie podtrzymanie (pompa włącza się na 2min. co 15min) i off cwu. Ale wg Magików mam złe ustawienia bo na powrocie temperatura spada mi poniżej 45stC. Najlepiej wg nich jakbym wyłączył termostat pokojowy i żeby zostawić stale włączoną jedną pompę na cwu która by chodziła 24h na dobę. Tylko wtedy miałbym spalanie nie 8kg a min. 13kg i większe zużycie prądu elektrycznego. A przecież nie ma jeszcze zimy. jak sobie pomnożę 5kg*31dni to mam w kieszeni w ciągu jednego miesiąca zaoszczędzone 150zł, nie liczę też zaoszczędzonego nakładu pracy na opróżnianiu szufli i czyszczenia pieca oraz oszczędność energii elektrycznej. Jaka tu ekologia i jaka ekonomika. Ja zwracam uwagę na komfort i na koszty. Nie mam zamiaru dalej cudować z tym piecem nic więcej mądrego nie wymyślę. Szkoda czasu im więcej komentarzy o tym piecu tym działa to na jego niekorzyść. Są ciekawsze zagadnienia jak np. fotowoltanika. Pozdrawiam zapalonych palaczy sztokerów A na stronach producenta bawią się z nas w najlepsze: komfort użytkowania i aż dwa lata pełnej gwarancji: minimalizacja obsługi kotła wynikająca z automatycznego podawania paliwa z zasobnika paliwa (uzupełnianie raz na kilka dni), ciepła woda dostępna przez 24 h na dobę przez cały rok, czystość obsługi, czystość kotłowni, szybki, łatwy i wygodny załadunek paliwa do zbiornika, system wyrównywania ciśnienia w zbiorniku paliwa oraz alarm otwartej klapy zasobnika ograniczają do minimum możliwość powstania pożaru w zasobniku, dowolna konfiguracja strony zasypu paliwa do zasobnika jak i strony otwierania wszystkich drzwiczek, dzienne i tygodniowe strefy czasowe dla c.o i c.w.u., pełne sterownie 3 dodatkowymi obiegami grzewczymi /siłownik zaworu mieszającego, pompa c.o., dodatkowy sterownik pokojowy/ poprzez moduły wykonawcze Alligator, regulacja wszystkich parametrów z poziomu mieszkania poprzez panel zdalny T1000 sterownie GSM przez moduł wykonawczy Spider
  21. Producent powinien to brać pod uwagę że np węgiel jest mokry i przyspiesza to korozję i że należałoby wykonać element z grubszej blachy, aby wytrzymał kilka sezonów dłużej. Ale po co, masz iść i kupić zaraz nowy. Podobnie jak większością kupowanych produktów w sklepach. Kiepska jakość. Jak potrafisz to zrób to sam będzie trwalsze lepsze. Lub szukaj w małych zakładach gdzie się przyłożą do jakości. Mój wujek był spawaczem i zrobił sobie piec c.o. z grubej blachy. Piec wytrzymał prawie 20lat. Do końca był sprawny został wymieniony bo komuś zamarzył się nowocześniejszy z podajnikiem. Teraz żałują że takich pieców nie robią i niema speców. Trzeba dlatego uważać na firmy tzw. typu kogucik co robią z byle czego i zwijają interes.
  22. To tylko czekam aż woda zaleje mi piwnicę bo w styczniu minie 4lata użytkowania kotła sztoker Ja we własnym interesie w lato pomalowałem od środka zasobnik aby ochronić blachę przed korozją i lewym dymem w kotłowni. Korozja zaczęła być widoczna na zewnątrz zasobnika węgla w dolnej jego części. Koroduje cała powierzchnia blachy od środka, łącznie z klapą, śrubami uchwytów. Serwis Komiza powinien uwzględni też tą czynność jak malowanie zasobnika węgla przy przeglądach. Klient nie ma wpływy na węgiel który kupie. Miałem zagwarantowany mieć suchy węgiel u dostawcy ale węgiel jest wilgotny a nie mam w domu suszarni.
  23. Nie do końca się zgodzę, że utrzymaniem "ciepłego powrotu" wpływa na "długowieczność " płaszcza kotła (owszem niska temperatura na powrocie wpływa, ale na smołowanie się ogólnie pieca). Na skrócenie żywotności pieca wpływa przegrzanie pieca i spalanie niewłaściwego paliwa , grubość blach i jej jakość. Piec cieknie tam gdzie są odprowadzane agresywne spaliny o wysokiej lub niskiej temperaturze, w miejscach spawania oraz w rejonie stałego ognia. Widziałem jak w piecach zasypowych gdzie jest naprawdę wysoka temperatura, przy czyszczeniu z sadzy, odrywały się całe placki skorodowanej i przepalonej blachy, natomiast nie spotkałem się, aby piec ciekła "od przodu" gdzie temperatura spalania jest niższa. Producent sam w siebie uderza, gdyż skoro dał możliwość klientowi sterowania piecem a tym samym obniżania temperatury na kotle przez co obniża się koszty spalania to nie może używać takich argumentów że niska temperatura wpływa na korozyjność płaszcza kotła i skraca żywotności kotła, chyba że przed zakupem informuje oficjalnie o tym klienta. Reasumując: Tak działa reklama: np. dostawca ekogroszku podaje: zamów już dziś ekogroszek, a gwarantujemy, że otrzymasz suchy ekogroszek na nowy sezon. Zamówiłem, a wcale nie jest suchy. Podobnie jest z reklamami kotłów: niskie spalanie, ekstra regulacja, spalanie różnych rodzajów paliw, ogólnie super oszczędny, eh ah, a nie wspominają, że skraca to „ponoć” żywotność pieca lub powoduje częstsze jego awarie. Z powyższych powodów oraz pomimo montażu pieców przez autoryzowanych instalatorów producentom kotłów jest bardzo na rękę skrócenie gwarancji, aby pozostawić problem związany z cieknącym piecem po 4latach eksploatacji klientowi, który chce czy nie chce sam musi we własnym interesie go sobie rozwiązać czy się na tym zna czy nie. Jakbym był producentem, sam bym się zainteresował tą sytuacją. Przecież to jest mój produkt może przez to da się coś poprawić i ulepszyć.
  24. Skupmy się na kotłach na węgiel i nie mieszajmy ich z kotłami gazowymi, które rządzą się swoimi prawami. Wiadomo, że kotły gazowe rządzą się specjalnymi przepisami wg odpowiednich rozporządzeń władzy ustawodawczej RP. Wykonanie instalacji gazowej wymaga projektu budowlanego, uprawnień wykonawczych, odbiorów, przeglądów przez uprawnioną osobę posiadającą uprawnienia budowlane w/w zakresie etc. Dlatego zgodnie z prawem budowlanym i innymi przepisami prawa, nie kwestionuję opłat za przegląd instalacji gazowej wraz z kotłem gazowym. Natomiast instalacja c.o. na węgiel jak i instalacja wody: cwu wody zimnej w projekcie budowlanym jest traktowana bardzo symbolicznie i ogólnikowo. Do nie dawna nie trzeba było nawet wspominać o instalacji wewnętrznych wod-kan (wg specjalnej komisji Palikota). Przegląd c.o. obejmuje tylko komin poprzez przegląd kominiarski.
  25. Dobrze że są jeszcze firmy, które nie kombinują i mają jasne warunki gwarancji 5lat. Ja niestety jak będę wymieniał swój kocioł na ekogroszek nie kupię kotła firmy Komiz, Defro, ani od żadnego innego producenta, który kasuje jakieś dodatkowe opłaty za uruchomienie kotła, przeglądy przez co ogranicza gwarancję.Sorry ale co ma szczelność kotła z użytkowaniem skoro palimy ekogroszkiem z certyfikatem. Koledze poszedł piec po 4lat i producent sztokera powinien go wymienić bo opinia za nim poszła w świat że zastosował myk polegający na obowiązkowym co rocznym płatnym przeglądzie aby utrzymać gwarancję na 5lat (co ma piernik/przegląd/ do wiatraka jak piec cieknie nie z winy złego użytkowania tylko z powodu konstrukcji pieca). Niech lepiej producent jedzie do tego Gościa i to sprawdzi. Może z powodu braku przeglądu ten piec cieknie? W Europie zachodniej już biorą się za takich producentów np. sprzętu rtv, agd którzy zaniżają okres użytkowania urządzeń. Nie dawajmy się wciągać w takie umowy z producentami kotłów. ....Ja również we własnym interesie czyszczę piec (kanał wentylacyjny dwa razy do roku etc), Tak jak kiedyś pisałem ja się po prostu bawię w ustawieniach, czyszczeniu. Mam opanowaną obsługę tego pieca ale nie każdy ma ochotę robić to co ja robię. Gwarancja 2 lat na ten piec jest dla mnie jako instalatora wadą nie do przyjęcia. P.S. Emeryci chcieli przejść na ekogroszek po zimie 2016/2017 palą gazem ale im odradziłem że producenci pieców na ekogroszek piszę o kotłach bezobsługowych a to jest nie prawda tak do końca. Palenie w piecu ekogroszek jest dla ludzi młodych maksymalnie w średnim wieku. Raz elektronika walka z ustawieniami, dwa węgiel i jego uzupełnianie w podajniku, trzy uruchomienie. Poleciłem im gaz lub tradycyjne palenie w piecu zasypowym tzw w kopcuchu jakim palili nasi przodkowie, gdyż realia są bezwzględne. Reasumując opłaca się palić bardziej gazem niż palenie węglęm+palacz dla ludzi w podeszłym wieku.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...