Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzes123

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    93
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Grzes123

  1. Najlepiej nie odpisywać na głupie posty Kamila i sam zrezygnuje bo mu się znudzi pisanie.
  2. To po co dalej kombinować ? Teraz możesz spokojnie czekać na rozpoczęcie budowy.
  3. Ten wątek to taki zabijacz czasu dla wszystkich biorących udział w dyskusji
  4. co Ci po dużej szczelności paneli jak po latach będziesz miał nieszczelności na uszczelkach okien i drzwi. A pamiętaj, że żona i dzieci wchodzą i wychodzą czesto z domu nawet w zimie i przez pewien czas powstaje wielka nieszczelność o powierzchni prawie 2m2. Na Twoim miejscu zamiast szukać drogich ścian zrobiłbym ściany 2W z najtańszą warstwa nośną (pustak żużlowy itp) i grubym ociepleniem tanim styropianem (zamawiając dużo styro masz darmową dostawę i duże rabaty) a skupił się najbardziej na wentylacji i odzysku ciepła z powietrza wyrzucanego o czym pisałem Ci już wcześniej. Na tym są największe straty ciepła w domu.
  5. Zero podziału działki, zero użerania się z urzędami i teściowej też nie będziesz już widział a zameldowany możesz zawsze być w domu obok
  6. "Zgodnie z treścią art. 29 ust. 1 pkt 12, uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest także koniecznie w zakresie budowy tymczasowych obiektów budowlanych, niepołączonych trwale z gruntem i przewidzianych do rozbiórki lub przeniesienia w inne miejsce w terminie określonym w zgłoszeniu budowy, ale nie później niż przed upływem 120 dni od dnia rozpoczęcia budowy określonego w ww. zgłoszeniu. Definicję tymczasowego obiektu budowlanego zawiera art. 3 pkt 5 Prawa budowlanego, zgodnie z którym przez tymczasowy obiekt budowlany należy rozumieć obiekt budowlany przeznaczony do czasowego użytkowania w okresie krótszym od jego trwałości technicznej, przewidziany do przeniesienia w inne miejsce lub rozbiórki, a także obiekt budowlany niepołączony trwale z gruntem, jak: strzelnice, kioski uliczne, pawilony sprzedaży ulicznej i wystawowe, przekrycia namiotowe i powłoki pneumatyczne, urządzenia rozrywkowe, barakowozy, obiekty kontenerowe. Powyższe zwolnienie nie dotyczy obiektów, które mogą znacząco oddziaływać na środowisko w rozumieniu przepisów o ochronie środowiska. "
  7. I do tego będzie też modnie i nowocześnie bo będzie to budownictwo modułowe
  8. możesz domek holenderski kupić i go ocieplić, jeszcze na święta byś się wprowadził, nawet podziału działki byś nie musiał robić
  9. To już inna sprawa bo jeśli tylko dogadasz się z kierbudem to możesz sobie zrobić nawet 10cm ściany fundamentowe bo i tak je obsypesz ziemią. Ale i tak po co o tym mówimy skoro zaczniesz dopiero za 2 lata to jeszcze raz wszystkie technologie budowy przerobisz w obliczeniach
  10. Tylko jak mu udowodnisz, że mogą być cieńsze? Projektant zacznie mówić, że są jeszcze siły takie i takie i co? Zasypiesz go obliczeniami, że jednak można? Jak będziesz miał już podpisaną umowę na projekt to powie Ci, że odpowiedzialności nie bierze za cienkie ściany i zrobi 24. Przygotuj się na coś takiego w praktyce.
  11. Po prostu jak będziesz szukał tańszego projektanta a większość takich szuka) to i tak da 24 bo mu się liczyć nie będzie chciało
  12. Pewnie będzie tak jak kiedyś dzwoniłem do pewnego producenta klocków styropianowych do stawiania ścian i okazało się że za same klocki chcą więcej niż zrobienie ściany z ciepłego BK przez murarza (materiał+robocizna). Jeszcze trzeba było doliczyć "tylko" beton i zbrojenie do wypełnienia tych klocków. Takie prawa ekonomii - coś popularnego i stosowanego przez większość jest bardziej konkurencyjne i tańsze.
  13. Coś cicho ? A może to cisza przed nowym projektem w nowej technologii z dokładnymi obliczeniami co do centymetra ...
  14. Nie ma co porównywać betonu do maxa, to inna klasa ściany pod względem akustycznym, akumulacyjnym i wytrzymałościowym. Prędzej porównanie do PEŁNEGO silikatu ma sens i tutaj widać zalety pustaka szalunkowego.
  15. Witam Czy ktoś zna wady budowy ściany domu (zewnętrznej i działowych ale nie fundamentowej) z betonowych pustaków szalunkowych używanych do budowy fundamentów ? Z zalet dostrzegam: - możliwość ułożenia samemu - doskonała akumulacja ścian i akustyka - szczelność ściany - możliwość zbrojenia ściany - cenowo wychodzi taniej za materiał lub podobnie jak ściana z silikatów o tej samej grubości a noszenia jest 3 razy mniej i nie trzeba zatrudniać murarza Są pustaki szalunkowe styropianowe zalewane betonem ale cenowo wychodzą więcej niż te betonowe + ocieplenie styro.
  16. Kamil, projektów w internecie jest kilka tysięcy. Co kilka dni analizujesz nowy i robisz obliczenia do niego. Nie szkoda Ci czasu, który mógłbyś spędzić z rodziną ?
  17. Jak masz płaską działkę to możesz zrobić tak: wykopać rów pod ściany koparką na szerokość łyżki np 40cm, zalać to betonem a potem wybrać humus koparką ze środka tanio i bez roboty
  18. Jak patrzyłem na wizualizację i bardziej od szczelności murów obawiałbym się szczelności bramy garażowej. Czasami tak mocno pada deszcz, że nawet najlepsze odwodnienie nie pomoże przy takim garażu, lepiej zakupić dobrą pompę Jak masz auto na gaz to ja bym w takim garażu nie parkował, za duże ryzyko.
  19. To trochę Kamil jak z tą piwnicą wszyscy Cię przekonują do stanu faktycznego a Ty dalej upierasz że przy swoim
  20. Z tego co pamiętam to od obrysu murów (w tym przypadku od elewacji). 3 metry gdy nie ma okien i 4 gdy są ale lepiej nie robić na styk, lepiej dodać te pół metra.
  21. Tym zapisem o nawiązywaniu do sąsiednich się nie przejmuj, występuje praktycznie w każdym mpzp. Założe się, że żaden urzędnik nawet nie widział jakie domy tam stoją a częste są przypadki, że projektant nigdy nie był na działce inwestora i nawet nie wie jakie wokół stoją budynki a urzędy pozwolenia wydają. Dla nich najważniejsze są dokładne zapisy czyli dach 25 st, kolor ścian itp.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...