Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arek570

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    531
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez arek570

  1. Nie wiem czy się dobrze rozumiemy, mówię o lewej stronie frontu widocznej od wnętrza szafki frontów ww. Na specjalne życzenie każdy polakieruje, tylko po co?
  2. Przed, potem ewentualnie zrobisz poprawki. Rzadko spotykam odwrotną kolejność.
  3. Nikt nie lakieruje wewnętrznej strony frontu, to jest zupełnie normalne... A burchle, odstający, wykruszający się lakier to jest partactwo a nie robota, dobrze polakierowany element nie odpada, nie "odkleja się" itp. Jak sam nie uszkodzisz mechanicznie za 15 lat będzie w takim samym stanie. Przez 10 lat nie spotkałem się z odstającym lakierem, a trochę tego przerobiłem.
  4. Dąb Halifax
  5. Niektórzy mają nawyk delikatnego uchylania drzwi po zakończeniu zmywania, wtedy całe ciepło gromadzi się w jednym miejscu, może tu jest problem.
  6. To nie jest chyba mocno widoczny element, najprościej będzie wkręcić kątownik
  7. Obydwa będą tak samo odporne na uszkodzenia i wszelakie zarysowania, drewniany można zregenerować.
  8. arek570

    Kuchnia - układ - pomocy :)

    Zdecydowanie A, tylko komorę dałbym w róg, podczas użytkowania zlewu nie będziesz aż tak ograniczona blatem.
  9. https://www.podatki.biz/artykuly/14_15694.htm Tutaj z kolei sprawa rozstrzygnięta inaczej, sporo jest tego typu spraw w sieci, bo ktoś nie potrafi klarownie sprecyzować paru definicji, mimo wszystko wiąże się to z ryzykiem
  10. Prawo jest nieprecyzyjne, dlatego ludzie różnie je interpretują, znam sporo przypadków, gdzie vat 8% przechodzi i nikt się nie czepia, często spotykana sytuacja w branży stolarskiej. Czytałem nawet o sprawach sądowych, zawsze kończyły się pozytywnie.
  11. Domyślam się, że zachodziły... Jak już się machnął przy wymiarowaniu to blendę mógł uciąć. O ile posiada odpowiednie narzędzia:p
  12. Czemu zawiasy nie są zamontowane do ścianki bocznej???
  13. Szczelina przy suficie, pytanie czy szafka nie w pionie czy sufit? To samo obok lodówki, przyłóż poziomnice, jak ściana w kształcie kuli to trzeba pamiętać że płyta to nie plastelina. Z tym frezem na lodówce to fenomen, bo faktycznie śruba wychodzi często na frezie i co miał Ci gościu powiedzieć, że się nie da? Dziurki w szafce wypadałoby chociaż nalepką zakleić, skoro widać je tylko po otwarciu drzwi, zaślepki boczne na ledy też istnieją, widać w wielu miejscu niechlujstwo. Spasowania, wyrwania, nieprecyzyjne cięcia to zwykle odróżnia Pana Mietka od fachowca. Kolor blendy mnie osobiście najbardziej razi.
  14. Jeśli umywalka stawiana na blat to bateria zwykle wyższa. Im wyższa bateria tym wszystko w koło bardziej zachlapane. Biorąc pod uwagę, że blat będzie z laminatu, więc woda na nim nie powinna zbyt długo stać, zdecydowanie polecam umywalkę wpuszczaną, bezpieczniejsza i bardziej praktyczna.
  15. To zależy ile jest miejsca w rączce, różni producenci mają różne rozwiązania, w instrukcji obsługi producenta powinno być.
  16. To pewnie lacobel nie płyta, brakuje Ci chyba rączek, ten profil niepotrzebnie taki szeroki, dałbym cieńszy, w sumie te wózki raczej do małych drzwi, dla pewności i wygody dałbym konkretniejsze.
  17. Pełno tego choćby na allegro, końcówki są uniwersalne, wystarczy długość dopasować.
  18. Najprościej będzie odkręcić kran (jedna śruba od spodu) i od góry przy pomocy 2 osoby wykręcić stary wąż i wkręcić nowy bez odkręcania reszty. Roboty na pół godziny max.
  19. Akurat zlew i zmywarka obok siebie to oczywista oczywistość... chodziło mi o płytę, zlew lodówkę i "przepisowe" odległości między nimi w kuchni gdzie często jest raptem 2x3m zabudowy.
  20. Ludzie zejdźcie czasem na ziemię z tym trójkątem roboczym... Na takim metrażu zadbaj o priorytety, sensowny blat roboczy, miejsce do jedzenia jeśli takowe planujesz, pojemność szafek aby klitki po 20cm nie powychodziły, w małej kuchni wszystko jest pod ręką, jeśli ktoś chce kuchnię wg wszelkich podręcznikowych standardów powinien ją zaprojektować przed pierwszą cegłą.
  21. Z polecenia zawsze będzie najwiarygodniej.
  22. Fronty liczy się na metry nie sztuki Przykładowo połysk 300+
  23. Wymienić wszystko można, z jednej strony nowoczesne lakierowane białe fronty, a z drugiej powrót do modnego parę lat temu wenge. Piszesz o nowym białym AGD i blacie, polecam przekalkulować sobie koszt wymiany frontów i blatów po konsultacji ze stolarzem, dodać koszt wymiany sprzętu nad którym się zastanawiasz i koniec końców wyjdzie Ci wydatek rzędu 80% nowej kuchni. W takim wypadku sensu jednak troszkę mniej, lepiej pomalować front a kuchnię wymienić za parę lat. Osobiście uważam, że przeróbki kuchni typu wymiana frontów czyli często najdroższego elementu są nieopłacalne, bo przy lakierze w połysku jest to 1/3 wartości w przypadku dużej kuchni, a u Ciebie dochodzi wymiana blatu, okucie wszystkich frontów, zamontowanie, polecam obeznać się u najbliższego stolarza jak to cenowo wychodzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...