Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

techniczny

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    54
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez techniczny

  1. Cześć, moim zdaniem, jeżeli wieszak jest dobry jakościowo(z blachy 1mm, posiada porządne przetłoczenia usztywniające + duża podkładka pod wkrętem ) to nie widzę przeciwwskazań, aby montaż zrobić bezpośrednio na płytę PIR. Jeżeli natomiast wieszak będzie wiotki, to można wziąć pod uwagę nadbicie łaty, tak aby mocowanie wykonać w dwóch punktach(nadbicie łat ułatwi rozmierzenie i ustawienie wieszaków). Stelaż raczej wykonałbym z CD60. pozdr.
  2. Cześć, dziękuję bardzo za info:) Możesz napisać coś więcej... kupiłeś u nich bramę, ew. widziałeś montaż, czy może tylko pracujesz salonie na Opolskiej?
  3. hmmm...to może w tej sytuacji najprościej będzie zastosować wieszak płaski ES60, oraz np. wkręty do mocowania izolacji nakrokwiowej? pozdr.
  4. ...może w Twoim wypadku dobrym rozwiązaniem byłoby zastosowanie wkrętów regulacyjnych do łat ? pozdr.
  5. Cześć, nie chcę zakładać nowego tematu...noszę się z zamiarem kupna drzwi wejściowych Aluhaus Elite linia Inox (wymiar standardowy, bez naświetli bocznych itp.,szacunkowa waga ok.100kg) Moje pytanie brzmi: czy warto dopłacać do zawiasów chowanych (jakie macie wrażenia z użytkowania), czy może rolkowe są lepszym wyborem?
  6. ...nie do końca, ponieważ nie wywijałem papy na ścianę( moim zdaniem nie ma takiej potrzeby). Zakład izolacji poziomej ściany w moim przypadku to 17cm.
  7. Na Antyradona nie stosowałem żadnej folii(styro EPS 100 układane bezpośrednio na papę). Natomiast, po naniesieniu primera czekałem aż wyschnie całkowicie, tak aby zagruntowane podłoże było bezwonne.
  8. Kłaniam się, trudno nie zgodzić się z kolegą w tym konkretnym przypadku(masy KMB), natomiast stosowanie folii w innych przypadkach(np. na stropie poddasza) wydaje się trochę archaiczne, jakby żywcem powielane ze strych skryptów budownictwa ogólnego... Odrębną kwestią jest szczelność wykonania izolacji przeciwwilgociowej z folii w narożach, oraz na zakładach.Osobiście jestem zwolennikiem dobrej papy fundamentowej połączonej zgrzewem na zakładach z izolacją poziomą ścian. Takie rozwiązanie daje duże szanse na uniknięcie błędów wykonawczych.
  9. czy mógłby szanowny kolega rozwinąć temat, ponieważ wytyczne wiodącego producenta systemów OP nie wymagają żadnej warstwy poślizgowej- czy to na papę/chudziaka, a jedynie dla podłogi na gruncie jako izolacja przeciwwilgociowa?
  10. może takie... WAGO 773-106 lub 773-606 ??? myślę, że puszki S60G 34008203 byłyby odpowiedniejsze.
  11. Jak w temacie, czy ktoś z szanownego grona wykonywał tego typu wylewki ? Jakieś problemy, spostrzeżenia, ekipy godne polecenia(małopolska)?
  12. techniczny

    Pełne deskowanie dachu

    Witam, moim zdaniem dobrej jakości papa podkładowa o gr. 3mm jest wystarczająca na wstępne krycie dachu . Osobiście mam na dachu Membranę PM plus 3mm i bez najmniejszego problemu przetrzymała zimę(krycie docelowe było na wiosnę)
  13. Dzień dobry, ...nie masa a ciężar właściwy(19kN/m3) przeliczenie ciężaru właściwego na gęstość objętościową to obliczenia na poziomie szkoły podstawowej! Nie wiem czy kolega zauważył, ale w poście #57 podaję jaka to będzie "masa" P.S. Podając wartość z cytowanego źródła, przyjmuję co do zasady, że podaje się nie tylko wartość liczbową, ale również jednostki! Z lenistwa nie podałem przeliczeń na "mase" bo to jest oczywista oczywistość. A dzieciątka najważniejsze aby zdrowe były, resztę trzeba mieć nadzieję, że podadzą się na matkę
  14. Odwołuję się do normy PN-82/B-02001 "Obciążenia stałe" -dla obliczeń statyczno-wytrzymałościowych. Dokładnie jest to 1937kg/m3
  15. Witam, ale "nierdzewka" również koroduje...co innego "kwasówka" czy nie prościej jest dać bednarkę ocynkowaną, a w miejscu "przejścia" przez ławę koszulkę termo z klejem???
  16. Witam, jeżeli mogę zapytać kolegę to skąd wartość: tynk 2400kg/m3? Z tego co mnie uczyli, to wg. PN-82/B-02001 jest 19kN/m3 Jak kolega zrobił bez bruzd podejścia pod puszki?
  17. Witam, jeżeli kolega bardzo chce, to może zastosować zbiornik cwu z wężownicą...a skoro miał być pellet, to kotłownia raczej trochę większa niż na gaz. Myślę, że bufor +cwu +sterowanie to i tak taniej niż piec na pellet+cwu.
  18. techniczny

    Jaki wyłaz dachowy?

    Witam, moim zdaniem istotne przy wyborze okna wyłazowego to wymiar -przynajmniej 60 cm szer. oraz wys. 70-90cm, tak aby można było z niego swobodnie korzystać. Na pewno sprawdzą się okna wyłazowe firm produkujących okna dachowe. P.S. Mam zamontowane FWR U3 ( 66x78 )sprawuje się naprawdę przyzwoicie , ale dla bardziej wymagających są również o wyższych parametrach:)
  19. Istotne, ale może nie dla wszystkich...skoro nie ma GSU to chyba nie istotne:)
  20. To może i ja się zapytam grzecznie: jak połączyć uziom z szyną PEN w rozdzielni wewnątrz budynku jednorodzinnego?Jakieś przyrządy do gięcia bednarki czy coś?
  21. techniczny

    Pełne deskowanie dachu

    Należy zrobić mijankę, pasami o sumarycznej szerokości desek ok 1m. Długość desek dowolna, ale zazwyczaj 3-6m.Analogicznie wykonuje się krycie płytą osb. Zapewniam kolegę, że dla "fachowców" ma to znaczenie...ale z innej perspektywy.
  22. techniczny

    Pełne deskowanie dachu

    Moim zdaniem nie ma to aż takiego znaczenia...wiadomo, że lepsze wrogiem dobrego, ale zwykłe deski przesuszone,okorowane, obrócone oflisem do krokwi, nie będą miały negatywnego wpływu na żywotność papy. Po za tym szczelność nie jest aż tak istotna.Należy zrobić mijankę pasami z przesunięciem o szer. ok 1m, tak aby nie łączyć wszystkich desek na jednej krokwi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...