Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Sativum

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 932
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    17

Ostatnia wygrana Sativum w dniu 20 Lipca 2024

Użytkownicy przyznają Sativum punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Wykończenie

Dane osobowe

  • Kod pocztowy
    62-023
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Sativum's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

  • Conversation Starter Rare
  • Dedicated Rare
  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare

Recent Badges

318

Reputacja

  1. Głupoty gadasz. W zeszłym roku robiłem tarasy to wiem. 3 dni stał i nic mu nie byłom czwartego spadł deszcz i było po ptakach. Oprócz tego jeszcze było 4 transportów.
  2. Na popularnym portalu - niegdyś - aukcyjnym, możesz kupić uszczelki (boczne, dolne, nie wiem jak z górną) które ograniczą problem . Przynajmniej ja mam taki pomysł na uszczelnienie bramy.
  3. Robią to niedokładnie - zostawiają szpary. Robisz sam? Nam 240 M2 zajęło chyba 3 dni, ale pomagały inne osoby (można przyjąć że 4 osoby non stop) od rana do wieczora. Łącznie z położeniem 0,5 cm folii, sklejaniem, cięciem styropianu etc
  4. Papa zdecydowanie lepsza . Folia jest cieńsza i mniej odporna. Nie rozumiem oporu. Trudność wykonania podobną (o ile nie kleimy i nie zgrzewany - a nie jest to potrzebne). Polecam iść za głosem rozsądku (który widzę że masz). Wykonawcy często lubią polecać wykonanie prac, które jest dla nich najwygodniejsze, najłatwiejsze. Twój cel (dobrze).często będzie stał w sprzeczmości z celem.wykonawcy (szybko, łatwo). Nie odpuszczaj - takich"problemów" czekają Cię dziesiątki. Powodzenia. W razie co kontaktuj się z kierbud.
  5. Znam kilka takich domów. Zadziwiająco dobrze izolują od wody w ziemi, choć żadnego dysperbitu/papy etc tam nie ma. Nie spodziewałem się czegoś takiego. Wychowałem się w takiej kostce. Zbrojenie w naszym było. Faktycznie podobno ciężko było cokolwiek dostać (wapno, cement,zbrojenie). Dlatego w naszym zbrojenie pochodziło z rozebranych (skutych) słupów energetycznych. Bloczki wykonane samodzielnie (żużzel + cement). Pozdrawiam .
  6. Stałem przed tym samym problemem. Nie wiedziałem że jest żel, więc użyłem szlifierki, kompresora + pilnika ... Nigdy więcej. Nigdy więcej nie kupię również lazury. Może to kwestia producenta, ale stół pokryty lazurą v33 nie wytrzymał nawet sezonu. Większość zaczęła odpadać - łuszczyć się. Korzystaliśmy z olei do drewna tej firmy i byliśmy zadowoleni. Teraz wiem że do drewna to tylko impregnat + lakierobejca . Ewentualnie olej (w środku) i jeśli komuś nie przeszkadza częstsza pielęgnacja. PS polecam lakierobejcę sadolin. 3 cienkie warstwy i super efekt. Zobaczymy jak z trwałością.
  7. Może poleżeć nawet tydzień przy sprzyjających warunkach (niska wilgotność). Jeśli będziesz robił partiami , to lepiej samemu ukręcić beton betoniarką. 12 szyp piasku + pół worka cementu. Jeśli piasek jest wilgotny, to nie dodawaj wody.
  8. A jakim cudem Tobie wychodzi 3,5 zł? Czego nie policzyłeś? Pokaż fakturę
  9. Czy jest sens pisać o tym jak być powinno, czy lepiej zająć się tym jak jest? Przyłącze wody to koszt najmniej 200 zł za mb. Pytanie na czyim terenie miałoby biec przyłącze?
  10. jeśli haierhvac.eu to strona producenta, to plansze (dane) są takie same. Brak info o wydajności przy 2st i niższych mnie martwi... Przewymiarowana pompa lepsza? Wszystko co przeczytałem na temat pomp wskazuje że lepiej mieć mniejszą pompę i niższej mocy grzewczej i stabilniejszą pracą niż większą. Możesz podać źródła? Chętnie poczytam. Oto co GTP rzecze: Najwyższy COP (Coefficient of Performance) pompy ciepła uzyskuje się w warunkach, gdy: Jest jak najmniejsza różnica temperatur między dolnym a górnym źródłem Im mniejsza różnica temperatur między źródłem ciepła (np. gruntem, powietrzem, wodą) a temperaturą zasilania instalacji, tym wyższy COP. Dlatego pompy ciepła najlepiej współpracują z niskotemperaturowym ogrzewaniem (np. podłogowym), gdzie temperatura zasilania to np. 30-35°C, a nie 50-60°C jak w tradycyjnych grzejnikach. Wykorzystuje się ogrzewanie płaszczyznowe (podłogowe, ścienne, sufitowe) Systemy niskotemperaturowe wymagają mniejszej temperatury zasilania, co zwiększa efektywność pompy ciepła. Pompa działa w trybie stabilnym (praca ciągła, bez częstych załączeń i wyłączeń) Modułacja mocy i dobrze dobrana pompa ciepła zapobiega częstemu cyklowaniu sprężarki, co obniża zużycie energii i poprawia COP. Brak konieczności używania grzałki elektrycznej Jeśli pompa ciepła nie jest w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości ciepła i uruchamia się dodatkowa grzałka elektryczna, efektywność spada. System jest dobrze zaizolowany Straty ciepła w budynku są minimalne, co oznacza, że pompa nie musi pracować na wysokich obrotach. Pompa działa w trybie podgrzewania ciepłej wody użytkowej przy niższych temperaturach Jeśli temperatura przygotowywanej wody użytkowej jest ustawiona np. na 45°C zamiast 55°C, COP będzie wyższy.
  11. Sytuacja u mnie identyczna. Ogarnięte przez mistrza kominiarskiego z papierami o których napisała Elfir. Wystawił glejt i można było słać zgłoszenie o zakończeniu budowy. Problem może wynikać z tego, że nie wszyscy przyswoili zmiany w przepisach budowlanych (WT) mających miejsce jakoś ok 2022 r.
  12. 1. Plan zagospodarowania - idź do architekta/projektanta 2. Technologia wykonania fundamentów - kolega Mareks dobrze radzi by zastanowić się nad fundamentem schodkowym 3. Twój plan na wygląd domu - podpiwniczenie? taras? Są fajne sposoby by wykorzystać spady. 4% to nie tak dużo, ale może podnieść koszt budowy. Zacząłbym od prac niwelacyjnych. Możesz zgubić połowę z tego spadku jak na tym, a pozostałe 40 cm wykorzystać na taras/patio.
  13. Sprawdź czy w MPZP nie ma wzmianki o warunkach stawiania garaży. Jeśli nie ma, to ustal co jest po drugiej stronie granicy. Po ustaleniu tych rzeczy można dopiero pochylić się nad pytaniem.
  14. Najtaniej to poczekać do lata na naturalne wygrzanie budynku i rozpocząć prace wykończeniowe na początku jesieni = taniej + dłużej Jeśli nie możesz/nie chcesz czekać, to polecam odaplić ogrzewanie, by równomiernie i bez przerw ogrzewać budynek. Zapewnij wentylację - odpalając rekuperację lub rozszczelniając/otwierając okna = szybciej + drożej
  15. Czy autorowi nie chodziło o dach wykonany (zaizolowany) membraną EPDM? To i to kauczuk syntetyczny... Pomysł dobry, zwłaszcza na dach płąski. Zbierz najpierw oferty to sprawdzisz, czy zainteresowanie Ci nie przejdzie. Stosunkowo mało firm to wykonuje i ceny są 2-3 krotnie wyższe niż przy wykonaniu ze zbrojonego PVC oraz 10-20x wyższe niż przy kładzeniu papy...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...