Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SUSPENSER

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7 622
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    2

Ostatnia wygrana SUSPENSER w dniu 8 Lutego 2020

Użytkownicy przyznają SUSPENSER punkty reputacji!

6 obserwujących

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    inżynier, sprzedaję pompy ciepła i kotły
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Miłoszyce
  • Kod pocztowy
    55-220
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Kotły, ekogroszek, sterowniki - sprzedaż, montaż, serwis.
  • URL Twojej strony
    www.suspenser.eu
  • Rodzaj usługi
    Nowoczesne kotły z podajnikiem, serwis i regulacje kotłów wszystkich marek, sprawdzony ekogroszek, sterowniki, środki do ochrony, higieny i pielęgnacji skóry.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Miłoszyce koło Wrocławia
  • Kategoria
    produkty

SUSPENSER's Achievements

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... (8/9)

  • Reacting Well Rare
  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Posting Machine Rare
  • Week One Done Rare

Recent Badges

70

Reputacja

  1. W razie potrzeby każdy z palnikiem SV-200 i SV-300 choć oczywiście zgodnie z przepisami powinno się palić tym na co kocioł ma papiery więc w wersji peletowej pelletami, a w ekogroszkowej ekogroszkiem. Przykłady Skamp-pv 15 PEL, Skamp-pv 13, Technix 9,12,15,19,24,30,38,48 kW w wersji ekogroszkowej i peletowej, Technix Pel Lux 10,12,15,,19,24,30,38,48 kW i masa innych opartych na ww palnikach.
  2. Teoretycznie każdy 9 kW tu da radę, praktycznie polecam Skamp-pv 15 PEL z pionowym wymiennikiem i palnikiem SV-200n który do końca roku jest dostępny bo potem wchodzą nowe cudowne przepisy i będzie jak ostatnio z silnikami aut, że starsze lepsze Euro 5 zostały zastąpione nowszymi mniej trwałymi w imię ekoterroryzmu [nie mylić z ekologią].
  3. Brakuje jednej z najważniejszych informacji czy komin jest z wkładem ceramicznym/metalowym czy z cegieł - od tego trzeba zacząć wybieranie współczesnego kotła.
  4. 55C zadana wystarczy, a na zaworze 4D można ustawić odpowiednio mniej na dom jeśli za ciepło będzie
  5. Niby tak ale tu trzeba uważać bo np. 16 kW Kaisai Arctic ma 12 kW przy -7+45, 7,98 kW przy -10+50, 6,18 kW przy -15+50 a do tego 68 dB hałasu gdzie porządne urządzenia mają przy deklarowanej mocy 14 kW i -15+55 moc 10 kW a więc o połowę więcej i to przy głośności do 55 dB a to ogromna różnica !!!
  6. Z tą mocą różnie bywa bo np. Technix 12 kW ma palnik 25 kW więc spokojnie wyciśniesz z niego do 23 kW mniej więcej w razie potrzeby a temperatura spalin będzie wtedy jak w tych starszych 3 klasy Z tym zdecydowanie efektywniejsze to zależy bo "stary" Skam-P Premium osiągał 94,3 % na badaniach a współczesny Skamp-pv 13 ma 88,1 % [Technix Pel lux 91-92%] i tak to w papierach wygląda, kwestia jak te badania były robione, w praktyce współczesne sterowniki muszą działać efektywnie przy 30% mocy maksymalnej a dawniej robiły to tylko niektóre modele, reszta miała na to wywalone. Podsumowując to zależy jaki stary i nowy kocioł się porównuje i dobry stary może być równie efektywny jak te nowe. Co do komina zgadzam się i to bardzo ważna informacja jest bo spaliny przy pellecie poniżej 120C przyniosą kłopoty z kominem a kotły w 5 klasie tyle mają przy pełnej mocy którą rzadko osiągają [chyba, że celowo wstawimy mniejszy jak ten Technix 12 przy zapotrzebowaniu maksymalnym 20 kW ale też przez większość sezonu potrzeba <30% mocy maksymalnej więc i to może nie pomóc]. Do końca roku jest jeszcze dostępny Skamp-Pv 15 PEL [oraz Skamp-pv 13 na ekogroszek] w którym można w prosty sposób podnieść temperaturę spalin wyciągając czyszczaki-zawirowywacze lub w razie potrzeby przegrodę pomiędzy kanałami wymiennika i korzystać z 1 z 2 kanałów a wtedy nawet przy najniższych mocach temperatury spalin będą ok.
  7. Jest masa takich opartych na palnikach SV200 i SV300, najlepiej kupić wersję peletową i masz wtedy dobre papiery na kocioł a w razie potrzeby można w nim palić pelletem, ekogroszkiem, miałem, owasem, żytem, pestkami wiśni itd.
  8. Ile ekogroszku na sezon spalałeś do tej pory ?
  9. Rekuperacja z klimatyzatorem kanałowym jest bezpośrednio u producenta - firma ECS Paruszewski, mają sporo filmów na jutubie o tym, można nawet u nich kupić gotowy zestaw do samodzielnego montażu. Do nowego domu o takiej powierzchni prokurator dobrze Ci radzi, żadnego kotła i komina, nawet typowej instalacji grzewczej np. podłogówki możesz nie robić i od razu pójść w ogrzewanie nadmuchowe plus ewentualnie elektryczna mata grzewcza w podłodze łazienki - zestaw tańszy od typowego ogrzewania, prostszy i trwalszy - sam bym tak dzisiaj to robił. CWU na prąd w drugiej taryfie ze sterownikiem czasowym zasobnik 300 litrów najlepiej z dwoma grzałkami - jedna 3 kW żeby w taniej taryfie zdążyła dogrzać w ciągu dnia w razie potrzeby [13-15 zwykle] bo w nocy to każda da radę, a druga 2 kW podłączona na stałe do 8 standardowych [maks 32V na wyjściu] paneli PV połączonych szeregowo na dachu bez żadnych falowników itp. tylko z własnym termostatem i w słoneczne dni będzie CWU za darmo. Przemyśl to bo za kilka - kilkanaście lat będzie to standardem jak dzisiaj ocieplenie ścian 15 cm styropianem lub więcej i rekuperacja a gdy dawałem takie 16 lat temu budując własny dom ludzie się dziwili bo "każdy" dawał 10 cm styropianu i wentylację grawitacyjną a dzisiaj są w tyle.
  10. Jak to nikt, sam mam 8 kW w ofercie od lat i do małych domów oraz mieszkań są montowane.
  11. SUSPENSER

    Kocioł na pellet

    Witaj, proponuję podstawić dane domu do kalkulatora pod linkiem i wkleić tu link do strony z wynikiem. https://cieplo.app/start Do tego napisz czy komin jest z wkładem ceramicznym czy z cegieł bo to bardzo ważne.
  12. Popieram, że przy nowym domu kocioł na paliwo stałe jest nieopłacalny bo koszt inwestycji podobny lub wiekszy a uwiązanie do kotła bez sensu - tu PC jest obecnie najlepszym wyborem. Inna sprawa to dom stary i tu przy wymianie z kopciucha wychodzi często o ok 50% drożej przy podobnym koszcie zakupu samego urządzenia [pompa vs kocioł na pellet] no i w niektórych montaż PC byłby jeszcze droższy bo się średnio do tego nadają więc albo droższa pompa albo przebudowa instalacji i wymiana np. grzejników by musiała być lub nawet obie kwestie razem.
  13. Wystarczą PEX-y to będzie taniej i łatwiej. Grzejniki bym dał jako instalacja 2 rurowa i podłączyć je równolegle bo pewnie będą z termostatami więc nie ma sensu każdego osobno zasilać. Do pompy bufor w układzie T - sam tak mam.
  14. Z mojego doświadczenia monoblok z osprzętem i montażem wychodzi o około 50% drożej od kotła na pellet przy podobnej cenie zakupu samego urządzenia. sito - jak widzę masz CWU z COP1 i tu też taka PC by się sprawdziła.
  15. Przy podłogówce w ogóle bufora nie potrzebujesz więc po co kombinować ? Bufor daje się przy PPC głównie po to by miała z czego szybko brać ciepło na defrosty gdy w układzie jest mało wody bo są grzejniki i to prawie wszystkie z termostatami - sam to u siebie planuję tyle, że bufor chcę zrobić z kotła na ekogroszek [odłączę palnik i podajnik żeby uzyskać miejsce na bojler stojący i napcham wełny do czopucha żeby go odizolować od komina] . Tym sposobem w razie potrzeby będę mógł zawsze kocioł uruchomić i napalić w nim choćby i drewnem a szkoda go wyrzucać bo ma dopiero 6 lat i na bufor się nada. Hydraulicznie planuję go podłączyć szeregowo z instalacją CO na powrocie z grzejników żeby uniknąć kombinowania z przepływami przy podłączeniu równoległym.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...